Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a kezdő-haladó-profi topikból

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2012.03.21. 08:27
Igen sok - általam profinak tartott - egyént ismerek, akik előnyben részesítik a pirosba hajló kék pályákat!
Előzmény: (mitro 137679)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2012.03.20. 11:38
Tessék, még egy: amikor tanácsot kér tőled, hogy milyen lécet vegyen.
De további példát ne kérj, mert akkor én se megyek el veled síelni... :-)

Viccen kívül, ha 20-30 embert kell kisebb csoportokra osztani úgy, hogy te ne ácsorogj extrém sokat, és a másik se dögöljön bele, ha tartani akarja veled a tempót, na akkor is jó, ha van, ami segít. Meg amikor Chopokot szervezel (mélyhavazást), tutira nem a kék övesek közül válogatsz, vagy igen? Nem az együtt utazásról, hanem az élményteli együttsíelésről beszélek.
Előzmény: (AAron 137680)
mitro
1153 élménybeszámolót írt
1153
16 éve tag
2012.03.20. 10:57
Ha megmondja, milyen pályákat szeret, nagyjából be tudod lőni a sítudását, mire képes. Olyanon ÁLTALÁBAN nem síelnek az emberek, ami meghaladja a tudásukat és nem élvezik a síelést.
Ha viszont megkérdezed, hogy milyen a sítudása....ez már sokkal összetettebb...az emberek ÁLTALÁBAN alul- de leginkább felülértékelik magukat.

Persze, éles határokat nem lehet húzni, de azért mégis hogymegaszonggya.
Egy kezdő szerint én profi vagyok, egy ozsi szerint, meg jobb, ha kezdjük az alapoknál. Akkor most mi van? ...akkor is a piros pályákat szeretem. :)
Előzmény: (AAron 137680)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2012.03.20. 10:42
Az útitárs keresésen kívül mondjatok már még egyet, ahol releváns, hogy ki milyen pályát szeret ?

Engem nem az érdekel,hogy a XY milyen nehézségű sípályán szeret síelni, miért érdekes ez ?

De a útitárs keresésénél sem értem egészen, nem megyek el síelni a Klacival mert piros az ikonja én meg kéken szeretek menni ?

Hát ez jó nagy hülyeség :-)

Én ott szeretek síelni, ahol a többi pajtás is szeret, alkalmazkodom.
Előzmény: (mitro 137679)
mitro
1153 élménybeszámolót írt
1153
16 éve tag
2012.03.20. 10:30
Még mindig: "Ezért lenne célszerűbb (mint ahogyan már mások is felvetették) az ikonok színét megválasztani az alapján, - több választási lehetőséget is hagyva - hogy ki milyen pályákon szeret leginkább síelni."

A több választási lehetőség alatt azt értem, hogy a variációk miatt tágabb határok adódnak a besorolásra:

kék ikon: csak a kék pályákat kedveli, tehát kezdő
kék és piros ikon: már próbálkozik a pirosakkal is.
piros ikon: főleg a piros pályákat szereti.
piros és fekete ikon: főleg a pirosak a kedvencei, de a feketét sem veti meg.
fekete ikon: itt van egy kis bizonytalanság: lehet szeretni a fekete pályákat?

Lehetne még bonyolítani: fekete és piros ikon jelentése: profi, de inkább a piros pályák a kedvencei.

A síteszteknél is találkozunk hasonló besorolással, pl.:
http://www.newgear.net/skitest_skis.asp?LA=EU&SP=SKI&YR=2011&BR=VL
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.