Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Mekkora legyen a tanuló léc? topikból

ÜZENETEK (14)Időben csökkenő Időben csökkenő
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2012.08.30. 16:53
Alakul a flúgos futam! :-)

Bevonjuk Lackót is frissen waxolt talppal és élekkel... :-)
Előzmény: (ozsi 139885)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2012.08.30. 16:51
Laci, KEZDŐKRŐL volt szó!!! Te és remélem én is, jobban tudunk lassítani a megfelelő hosszúságú léccel, főleg ha lejtés is van, de egy kezdő a libalegelőn szerintem nem.

Ennek ellenére semmi jónak nem vagyok elrontója jeligével vállalom. Max. iszom egy teát, mire leérsz... :-) De mi az, hogy nem szabad ruccsolni? Ezt egy kezdő be tudja tartani?

Még egyszer, csak hogy ne legyen félreértés köztünk: amiket a léchossz és a sebességszabályozás, meg az ideális léchossz témájában írsz, azt értem és el is hiszem a síelni tudók vonatkozásában. De nem hiszem a 0 km-es kezdők esetében, libalegelőn!!!
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2012.08.30. 15:21
Én vállalom egy bigfoottal! ;-)))
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2012.08.30. 15:03
Van egy javaslatom!

Csináljunk Visegrádon egy lassúsági versenyt. Az nyer, aki lassabban tudja ugyanazt a nyomvonalat megcsinálni. Ruccsolni nem szabad.

Mindketten ugyanazt csináljuk, én a 160 -as lécemmel megyek, neked meg keresünk valahol egy rövid lécet.

Mit szólsz?
Előzmény: (klaci 139874)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2012.08.30. 11:10
Nem állítottam semmi ilyesmit, annyit mondtam, hogy általánosítás és pont ezért írtam a Bartusékat.
De még tudok mondani olyan oktatót, akit Ti is elismertek és kölcsönzőt működtet.

De nyilvánvalóan az oktató "dolga" meghatározni, hogy milyen/mekkora síléccel szeretné megutáltatni a síelést a tanulóval.
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2012.08.30. 09:10
Nem, nem azt mondom, pont ellenkezőleg.
Azt mondom, szerintem kezdő számára a sebesség szabályozása rövidebb léccel könnyebb. Egyszerűen azért,mert azzal könnyebben képes manőverezni, mint egy hosszú kolonccal.

Épp ezért lepett meg az alábbi mondatod:

"egy ugyanolyan súlyú síelő, egy rövidebb léccel nehezebben tudja lefelé szabályozni a sebességét, mint egy erre a célra megfelelő hosszúságúval."

Ezért is kérdeztem vissza. Hangsúlyozom, kezdőkről beszélünk...
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2012.08.29. 21:30
Jól értem, azt mondod nincsen összefüggés a léchossz és a sebesség szabályozás között?
Előzmény: (klaci 139862)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.08.29. 18:15
Szia Laci!

Látom, olvasom, hogy visszatértél a síelők.hu fórumra.

Örülünk, hogy így döntöttél, üdv újra köztünk!
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2012.08.29. 17:12
"Laci, a gyakorló síoktató azon jogáról, hogy az adott sípályához és a tanuló képességeihez igazítsa azt a megoldást, amit ő a saját felelősségére és éppen akkor a lehető legjobbnak gondol, nem kívánok vitát indítani."

Eszembe se jutott ez ügyben (sem) vitatkozni, pláne nem veled. Jól tudod, hogy tisztellek, és nem egyszer akár Ozsiékkal szemben is a te konzervatívabb nézeteidet éreztem magamhoz közelebb állónak. Csupán az én logikámnak ellentmondott a mostani szakvéleményed, és tisztázni akartam, hogy jól értettelek-e. Ezért futottam még egy kört. Most már biztosan tudom, hogy jól értettelek, a magam amatőr módján mégsem tudok azonosulni az általad írottakkal. Mármint azzal, amit a léchoszz és a sebességszabályozás összefüggéséről írtál.


"Nekünk van olyan gyakorlatunk, (pontosabban gyakorlatsorunk), melyben a sebesség szabályozása nem a pályára, hanem a síelőre van bízva."

Azért nem baj, ha eleinte a pálya is besegít. Ugye te sem viszed a kezdőket fekete pályára? :-)
Amúgy gondolom minden okatás végcélja az, hogy a sebesség szabályozását a síelő legyen képes megoldani pályaadottságoktól függetlenül.


"Csak megjegyzem, hogy a Kanyarsí Klub Sískola oktatási technológiája úgy van összerakva, hogy abban az első perctől kezdve, (amikor még tulajdonképpen nem lenne rá szükség, de a hatékonyságot nagyon megnöveli ez az un előtanulás), tudatosan, és összefüggéseiben gyakoroljuk a síelés alapfunkcióit, KÖZTÜK AZ ÉLEK HASZNÁLATÁT."

Nyílván, de te is (sőt igazán te) tudod, mire képes ill. nem képes egy kezdő az élhasználatot illetően.


"A rövidebb - hosszabb lécekkel történő oktatáskezdés előnyeit és hátrányait mi leteszteltük, és arra a megállapításra jutottunk, hogy 0 Km. kezdő tanulók a mi tematikánkat vállig érő léccel tudják a leghatékonyabban tanulni."

Laci! Ez az igazi válasz a kérdésemre, köszönöm! Eredetileg arra voltam kíváncsi, ki mit mond a rövid léc használatra pro és kontra. Hogy ti profok egyáltalán jó ötletnek tartjátok-e, vagy sem. És egyáltalán nem baj, hogy megint nem egyezik a véleményetek Ozsival, legalább van min agyalni.
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2012.08.29. 14:39
Laci, a gyakorló síoktató azon jogáról, hogy az adott sípályához és a tanuló képességeihez igazítsa azt a megoldást, amit ő a saját felelősségére és éppen akkor a lehető legjobbnak gondol, nem kívánok vitát indítani.

Nekünk van olyan gyakorlatunk, (pontosabban gyakorlatsorunk), melyben a sebesség szabályozása nem a pályára, hanem a síelőre van bízva.

Csak megjegyzem, hogy a Kanyarsí Klub Sískola oktatási technológiája úgy van összerakva, hogy abban az első perctől kezdve, (amikor még tulajdonképpen nem lenne rá szükség, de a hatékonyságot nagyon megnöveli ez az un előtanulás), tudatosan, és összefüggéseiben gyakoroljuk a síelés alapfunkcióit, KÖZTÜK AZ ÉLEK HASZNÁLATÁT.

A rövidebb - hosszabb lécekkel történő oktatáskezdés előnyeit és hátrányait mi leteszteltük, és arra a megállapításra jutottunk, hogy 0 Km. kezdő tanulók a mi tematikánkat vállig érő léccel tudják a leghatékonyabban tanulni.
Előzmény: (klaci 139843)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.08.29. 13:04
+1
Pontosan.
Előzmény: (klaci 139843)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2012.08.29. 08:54
Tökéletes.
Előzmény: (klaci 139843)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2012.08.29. 08:42
"egy ugyanolyan súlyú síelő, egy rövidebb léccel nehezebben tudja lefelé szabályozni a sebességét, mint egy erre a célra megfelelő hosszúságúval."

Miért? A kezdők nem fekete vagy piros pályán mennek, vagyis a lejtés miatti begyorsulás a lehető legkisebb. A léc élét a kezdő még kevéssé tudja kihasználni, így számára a leghatékonyabb sebességszabélyozási (= lassítási) eszköz az esésvonalból kikanyarodás. Ezt pedig egy kevésbé macerás (= rövidebb) léccel könnyebben meg tudja oldani. Én legalábbis így gondolom... hol tévedek?
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2012.08.28. 19:34
Áron, nem akartam bántani senkit.

De honnan tudja a kölcsönzős, hogy az oktató:

- a rövid léccel történő azonnali forgatást, vagy
- hosszabb léccel egy másfajta megoldást preferál?

Ezért vélem úgy, hogy ezt az információt helyesebb az oktatótól beszerezni.

Laci: Nem az "életveszélyre" gondolok, hál isten az nincsen még akkor sem, ha a tanuló - sokszor - ezt éli meg. Hanem arra, hogy egy ugyanolyan súlyú síelő, egy rövidebb léccel nehezebben tudja lefelé szabályozni a sebességét, mint egy erre a célra megfelelő hosszúságúval. Ha pedig az oktató (leginkább a tanuló biztonság érzete miatt) ezt látja fontosnak, az ő dolga, el kell(ene) fogadni a véleményét. Mint, ahogy másféle, újabbnál - újabb megoldásokat is elfogadunk, ha az biztonságos, és eredményes. Aztán majd az idő eldönti, hogy beválik, vagy sem.
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.