Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Élen síelés topikból

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.09.23. 15:00
Á, nem mer jönni... :-)
Olasz Gergő
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2012.09.22. 07:49
Pszt! Bújj el mert közeledik!
Előzmény: (Lackó 140186)
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2012.09.21. 22:16
Naénnemtudom, de nekem ez rettenetesen természetellenes és erőltetett. Szerintem ekében is lehet szépen élen vezetni a külső sít. Ekkora terpeszben nem lehet rendesen élt váltani, de szerintem nincs is értelme. Ekkora élszög a valóságban csak nagyobb tempónál alakul ki, hogy lesz ebből helyes beidegzés... Áhhh! :-)
Előzmény: (Lackó 140186)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.09.21. 19:36
Vót ez má' ;-), de attól nem rossz, hogy felhoztad.

Én is persze -mint gondolom mindegyik oktató- próbálkoztam hasonlóval, de igazán nem váltotta be a hozzáfűzött (egybe írjuk vajon?) reményeket.

Egy dologra jó: arra, hogy a tanuló, akinek korábban még véletlenül sem került élre a léce, megérezze, hogy milyen is, amikor élen fut a sí, ahogy magától kialakul ettől egy ív, és ahogy ettől megjelenik a terhelés.
De akkor sem így, ahogy ő bemutatja. Az ilyen ménkű nagy terpeszt csak a fiatal, "laza csávók" tudják megcsinálni, és a pálya is túl meredek, ezt csak szinte laposon lehet megcsinál(tat)ni.

A nagy gond itt általában az ívek összekötésénél van. (Feltételezve, hogy az ügyesebb tanoncok tényleg nem engedték a növekvő terhelés ellenére sem sodródásba a sít.)
Ha ugyanis kicsi a tempó, akkor nem lehet normális élváltást csinálni, pontosabban erőltetve, ívek között lapján sodródással kell megoldani valahogy.
Ha pedig túl nagy a tempó, akkor szinte biztosan nem élre, hanem sodródásba fogja rakni a következő ív elejét.(Ha pedig netán mégis élre rakja, akkor az illető meg már tud síelni...:-) )

Ettől függetlenül nem haszontalan, megfelelő terepen és havon, bizonyos tanulóknál, megfelelően elhelyezve a tematikában egy használható, amolyan "ráéreztető" gyakorlat.

Szerintem. De majd úgyis jön Ozsi, mert ő olyan, hogy jön...
:-))
Előzmény: (vasssy 140176)
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2012.09.21. 10:33
Tanakodtam hova tegyem, de talán itt jó helyen lesz. Elnézést ha már volt, de ez mindenképp egy érdekes megközelítés, akarommondani "The proper process for teaching carving to skiers"... :-)))
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.