Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
laponként:
összesen 5
, rendezés:
Előzmény és válaszok a Élen síelés topikból
Üzenet szövege
Feladó:  LackóFérfiProfi síelő
Dátum: 2012.09.23. 15:00
(Üzenetazonosító: 140206)
Lackó Hozzászólások: 3197
Regisztrált: 2005.01.08.
60 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Á, nem mer jönni... :-)
Feladó:  Olasz GergőFérfiHaladó síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2012.09.22. 07:49
(Üzenetazonosító: 140188)
Olasz Gergő Hozzászólások: 564
Regisztrált: 2007.01.26.
86 síterepet értékelt

Pszt! Bújj el mert közeledik!
Előzmény: (Lackó 140186)
Feladó:  vasssyFérfiHaladó síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2012.09.21. 22:16
(Üzenetazonosító: 140187)
vasssy Hozzászólások: 1771
Regisztrált: 2006.02.27.
43 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Naénnemtudom, de nekem ez rettenetesen természetellenes és erőltetett. Szerintem ekében is lehet szépen élen vezetni a külső sít. Ekkora terpeszben nem lehet rendesen élt váltani, de szerintem nincs is értelme. Ekkora élszög a valóságban csak nagyobb tempónál alakul ki, hogy lesz ebből helyes beidegzés... Áhhh! :-)
Előzmény: (Lackó 140186)
h i r d e t é s
Feladó:  LackóFérfiProfi síelő
Dátum: 2012.09.21. 19:36
(Üzenetazonosító: 140186)
Lackó Hozzászólások: 3197
Regisztrált: 2005.01.08.
60 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Vót ez má' ;-), de attól nem rossz, hogy felhoztad.

Én is persze -mint gondolom mindegyik oktató- próbálkoztam hasonlóval, de igazán nem váltotta be a hozzáfűzött (egybe írjuk vajon?) reményeket.

Egy dologra jó: arra, hogy a tanuló, akinek korábban még véletlenül sem került élre a léce, megérezze, hogy milyen is, amikor élen fut a sí, ahogy magától kialakul ettől egy ív, és ahogy ettől megjelenik a terhelés.
De akkor sem így, ahogy ő bemutatja. Az ilyen ménkű nagy terpeszt csak a fiatal, "laza csávók" tudják megcsinálni, és a pálya is túl meredek, ezt csak szinte laposon lehet megcsinál(tat)ni.

A nagy gond itt általában az ívek összekötésénél van. (Feltételezve, hogy az ügyesebb tanoncok tényleg nem engedték a növekvő terhelés ellenére sem sodródásba a sít.)
Ha ugyanis kicsi a tempó, akkor nem lehet normális élváltást csinálni, pontosabban erőltetve, ívek között lapján sodródással kell megoldani valahogy.
Ha pedig túl nagy a tempó, akkor szinte biztosan nem élre, hanem sodródásba fogja rakni a következő ív elejét.(Ha pedig netán mégis élre rakja, akkor az illető meg már tud síelni...:-) )

Ettől függetlenül nem haszontalan, megfelelő terepen és havon, bizonyos tanulóknál, megfelelően elhelyezve a tematikában egy használható, amolyan "ráéreztető" gyakorlat.

Szerintem. De majd úgyis jön Ozsi, mert ő olyan, hogy jön...
:-))
Előzmény: (vasssy 140176)
Feladó:  vasssyFérfiHaladó síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2012.09.21. 10:33
(Üzenetazonosító: 140176)
vasssy Hozzászólások: 1771
Regisztrált: 2006.02.27.
43 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Tanakodtam hova tegyem, de talán itt jó helyen lesz. Elnézést ha már volt, de ez mindenképp egy érdekes megközelítés, akarommondani "The proper process for teaching carving to skiers"... :-)))
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
laponként:
összesen 5
, rendezés:
h i r d e t é s
h i r d e t é s
KIEMELT SÍTÁBOROK
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
Havazás Előrejelzés
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2022 - Síelők Bt.