Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Tolerancia kérés topikból

ÜZENETEK (11)Időben csökkenő Időben csökkenő
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2012.10.03. 07:35
Szívből örülök neki, remélem egyre többen gondolkodnak így.
Előzmény: (Sizsuzsa 140630)
Sizsuzsa
121 élménybeszámolót írt
121
14 éve tag
2012.10.03. 07:26
Sziasztok!

A GYT által leírtak egy nagyon korrekt összefoglalása a fórumot "háttérben" használóknak. Úgy gondolom sokkal többen vagyunk akik bizony nem sajnálják rá az időt, ha készülnek egy ismeretlen síterpre, hogy akár évekre visszamenőleg is visszanézzék a hasznos tanácsokat.
Köszönet minden "hegyi embernek" a leírt infókért!

Simi
Előzmény: (maci-laci 140606)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2012.10.02. 22:28
Parádés hozzáállás, nekem is tetszik
Előzmény: (GYT 140605)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.10.02. 22:24
Tetszik.
Előzmény: (GYT 140605)
Koty
862 élménybeszámolót írt
862
17 éve tag
2012.10.02. 20:26
Korrekt
Előzmény: (GYT 140605)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2012.10.02. 20:02
Randa szóval élve lájk.
Csak az a probléma, hogy a Te mentalitásod a fehér holló kategóriába tartozik. Az nem várható el a kérdezőktől, hogy éveket olvasson vissza, de amikor néhány hozzászólással lejjebb netán 1-2 oldallal hátrébb olvasható a válasz akkor bizony tojok válaszolni. Szívből örülök, hogy vannak akik így látják ezt a dolgot.
Előzmény: (GYT 140605)
GYT
46 élménybeszámolót írt
46
12 éve tag
2012.10.02. 19:38
Sziasztok!

Én csak annyit tennék hozzá, hogy szerintem kevés ilyen (sielok.hu) színvonalú tematikus, magyar honlap található, és az átlag feletti színvonalat szerintem egyértelműen a fórumra vonatkozóan is kijelenthetjük.
Ezt véleményem szerint elsősorban annak köszönhetjük, hogy néhány lelkes, tapasztalt síelő (vagy egyéb "hegyi ember") a saját idejét feláldozva örömmel segít (értsd: válaszol) a tapasztalatlanabb vendégeknek.

Példaként, a síterepek értékelése (illetve a síterepekhez írt egyéb rövid hozzászólások) szerintem rengeteg bosszúságtól mentheti meg az egyszeri utazót, ezért aprólékosan végigolvasom évekre visszamenőleg a különböző élménybeszámolókat (keresgélve az azóta lehetséges változásokat), ami rengeteget segít az úticél (útvonal, stb) kiválasztásában.
Éppen ezért én sem sajnálom az időt, és a hazatérést követően jövőre (azaz ebben a szezonban) is le fogok ülni a gép elé bepötyögni a tapasztalataimat. Szubjektív lesz, az én véleményem, de talán segít valakinek a döntésben.

Kevésbé rutinos, de lelkes síelőként volt/van egy csomó kérdésem a síeléssel, felszereléssel, síterepekkel kapcsolatban, de a fórum különböző topicjait végigolvasva rájöttem, hogy gyakorlatilag minden választ megkaptam, illetve sok kérdéssel kapcsolatban közömbösen állapítottam meg, hogy nekem kell megtalálni a megoldást, mert ahány ember, annyi szokás.
Ajánlom mindenkinek ezt a hozzállást, illetve köszönjük meg a lelkes válaszadók hasznos (vagy éppen kevésbé hasznos) tanácsait.

Ha egyszer lesz elég tapasztalatom megválaszolni a segítséget kérők kérdéseit, én is megpróbálok majd hasznos dolgokat írni. (Addig nem teszem, mert nem értek hozzá, ami kisebb szégyen, mint kóklerként hülyeségeket írni.)

Üdv.
Előzmény: (AAron 140472)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2012.09.30. 07:42
Hát most aztán megfogtad a lényeget, tényleg a rövidítéseknél látod a legnagyobb problémát? Én például a szérián kívüli kifejezést használom

--------------------------------------------------------------
Egyébként meg Lackó a "remek" jelzőt Klaci írásának írta, nem az enyémnek
Előzmény: (TZoli 140471)
TZoli
1156 élménybeszámolót írt
1156
20 éve tag
2012.09.29. 22:24
Úgy gondolom egyáltalán nem remek amit Aaron leírt.Az írott kommunikációbak is vannak íratlan és írott szabályai.
Ha valaki nem közismert rövidítéseket, mozaikszavakat használ, illik valamiféle magyarázattal is szolgálni. Zárójelben utána írja jelentését, vagy hivatkozást helyez el, arra vonatkozóan hol lehet megtalálni a magyarázatát. Ez lehet olyan is, hogy lásd lejjebb, vagy lásd kereső. Különben honán tudná szerencsétlen tudatlan, hogy pl az SMU már volt említve valahol máshol, és rá is lehet keresni?
Nem magyarázzuk a közismert dolgokat, pl MÁV, Telecom, TV stb, de csak szűk szakmai körben ismeretes szavakat érdemes így magyarázni, különben az előzőekben leírt esetek történnek meg.
Előzmény: (Lackó 140441)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.09.28. 11:16
Ezt remekül leírtad, én is így gondolom.


Közben megtudtam, miről is van szó tulajdonképpen. Ennek fényében azért már másképpen látom kicsit a dolgot.

Először azt hittem, valakit ok nélkül bántottak. De erről szó sem volt. Teljesen rossz topikban (de miért ott???) feltett egy kérdést, amire biztos válasz nem volt várható. (milyen idő lesz vajon ekkor és ekkor itt és itt?)

Ezek után nem az őáltala várt módon -azaz, mint egy gép- dobták a fórumozók a kívánt választ, hanem eléggé el nem ítélhető módon többen elviccelték a témát.
Amennyit én olvastam, azok között viszont nem volt sem sértő, sem bántó hozzászólás.

Már volt erről szó korábban, de újra leírom a véleményemet: egy fórum nem egy fizetett szolgáltatás, ahol bárki is elvárhatja, hogy a feltett kérdéseire választ kap.
Minden fórum egy társaság, egy beszélgetés, ahová be lehet kapcsolódni, természetesen a fórum írott és íratlan szabályainak betartásával.

A fórum nem válaszológép. Aki azt várja el egy fórumtól -és valljuk be, az utólagosan panaszkodók túlnyomó többsége ilyen-, az csalódni fog, sokszor sértődötten távozik, természetesen sohasem magát, hanem a fórum társaságát hibáztatva.
Az pedig, hogy egy kérdést a megfelelő topikban teszünk fel, az alap (kellene, hogy legyen), amit ha valaki nem tart be, a szigorúbb fórumokon azonnal figyelmeztetés és a hsz törlése jár.

Tehát én azt javaslom, hogy amellett, hogy a kérdéseikre választ várók igényeire is legyünk tekintettel, ne feledkezzünk meg azokról a fórumozókról sem, akiktől ők a válaszokat várják, akik sok év alatt értékes tartalommal töltötték meg a fórumot.
Előzmény: (klaci 140423)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2012.09.27. 17:06
Nem szoktam az újakat naiv kérdés esetén letámadni, ezt meghagyom másoknak. Ha tudok segítek, vagy konkrét infóval, vagy iránymutatással, ha nem, hallgatok.
Megfigyeltem viszont, hogy ha egy butuska kérdést követő "ledorongolás" után a kérdező nem kapja fel a vizet, nem támad vissza, hanem elnézést kér, akkor a "támadó" is általában megenyhül és átmegy segítőbe.
Szóval az újak részéről is szükségeltetik némi tolerancia, illetve, ami szintén nagyon fontos, némi tájékozódás a kérdés feltevése előtt.
Az itteniek döntő többsége örül, ha segíthet, de talán néha jogosan akad ki, ha azt érzi, hogy valaki nulla energiabefektetéssel akar "profitálni".

Én azt javaslom, figyeljünk egymásra, és adjuk meg minden irányban az elvárható tiszteletet.

De persze mindenekelőtt tolerancia, kedves sítársak, tolerancia!!! :-)
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.