Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a kanyarodáshoz gyakorlat kellene topikból

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
Pásztory Gábor
94 élménybeszámolót írt
94
15 éve tag
2012.11.01. 13:59
Érdemes az alapokkal kezdeni ismét, valószínűleg ott lesz a gond és ott érdemes kezdeni a javítást!
Minden esetre már most el kéne kezdeni a szárazföldi tréninget, rengeteget segít majd a helyes sítechnikában!

üdv

Pásztory Gábor
Előzmény: (vlad 142289)
vlad
22 élménybeszámolót írt
22
12 éve tag
2012.10.31. 21:10
Köszönöm,
akkor biztos ami biztos megnézetem magam majd egy oktatóval célirányosan. Remélem annyira nem súlyos a helyzet, hogy nulláról kelljen kezdeni, de akkor sincs semmi gond, ha mégis :)

V.
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2012.10.31. 19:24
Szia!

Láthatóan nem nagyon ugranak a témára azok, akik talán tudnának segíteni. A talán szó nem véletlen, ha nem látjuk, hogy az eddig elsajátított alapjaid rendben vannak –e, a tanács nem igazán lenne felelősségteljes oktatói magatartás. Ez még akkor is így van, ha az eddigi oktatóid munkája rendben volt.

Mindazonáltal utalnék egy olyan általános problémára, mely néha okként nevezhető meg az általad leírtakra.

A statisztikák szerint egy 10 fős 0 km. –es kezdő csoportban akár 2 – 3 főnél is problémát jelent az un. szimmetrikus terhelés alkalmazása. Ha pedig a tanuló a nélkül megy tovább, hogy ez a probléma rendbe lett volna téve, az általad leírt jelenség szokott előfordulni.

Ezért, (véleményem szerint), igazándiból nem újabb gyakorlatokkal kellene kísérletezned, hanem visszamenni azokhoz az alapokhoz, melyek alkalmasak a probléma gyökereinek a kezelésére. Ilyen helyzetben az újraalapozás / átidegezés szokott a leghatékonyabb megoldás lenni, (legalább is a mi gyakorlatunkban ez jött be).

Felelőtlenség lenne részemről, ha erről ennél részletesebben szólnék, mert a nem hozzáértő alkalmazás több kárt okozhat, mint hasznot.

Üdvözlettel:
Replaci, Kanyarsí Klub Síiskola
Előzmény: (vlad 142270)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.10.31. 19:21
Szia!

Ezt sajnos látni kellene, leginkább élőben. Úgy valószínüleg rögtön látszódna, hogy mi az asszimetria oka.

Egyébként egy korábban sérült testrész tudatalatti -és sokszor már indokolatlan- kímélése nagyon is elképzelhető. (Én például a vállammal csináltam ugyanezt.)

Szóval ezt így, látatlanaban sajnos nem lehet, én legalábbis nem vállalkozom rá.
Előzmény: (vlad 142270)
vlad
22 élménybeszámolót írt
22
12 éve tag
2012.10.31. 13:53
Sziasztok,
Évente újrakezdőként :) egy kis segítségre lenne szükségem, hogy milyen gyakorlatokkal tudnám kijavítani a technikámat.
Kétszer voltunk a családdal oktatókkal síelni St. Jakobban, tavaly már élvezni is tudtam, de a letörésnél azért hóeke befigyelt rendesen. A végére kezdtem belejönni a párhuzamos léccel kanyarodásra, de az utolsó napon már nem voltak oktatók.
A következő a problémám:
Jobbra gyönyörűen ( na ja, ahogy én saccolom ) megy a párhuzamos léces kanyarodás, úgy értem erőlködés nélkül jó ütemben. Balra viszont még mindig marad benne egy kis hóeke, és a bal lábamat mintha nem tenném le rendesen -így az eléggé instabil-, tulajdonképpen mintha csak a jobb lábammal kitámasztva kanyarodnék.
Előfordulhat-e, hogy a bal térdemet -amin 10 éve volt egy keresztszalag műtétem- valamiért nem tudom/merem annyira odatenni balkanyarban? De akkor meg a jobb miért megy olyan simán?

Sima szlalomozást próbáltam, meg több pici balkanyart de nem igazán sikerült, ha van valamilyen ötleteltetek szívesen kipróbálnám majd.

köszönöm

L.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.