Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a kanyarodáshoz gyakorlat kellene topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
vlad
22 élménybeszámolót írt
22
12 éve tag
2012.11.03. 13:30
Akkor idén újrakezdés :) , köszönöm.

Most ezzel azért sikerült összezavarni rendesen, azt hittem hóekében csak a belső éleket használjuk.
Előzmény: (ozsi 142398)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2012.11.03. 12:19
Ha a hóekédnél a belső éleken megy minden, akkor bizony ott baj lehet, mert annak nem úgy kell lennie. Jó eséllyel azt azt jelenti, hogy a csípőd rossz irányba indult el, és ez jól belezavarhat a kanyarodásba.
Azt jól érzed, hogy ha a jobb lábaddal kitámasztva akarsz kanyarodni, akkor ott baj van. Az, hogy a hóekében pontosan tudsz közlekedni, sajnos nem jelenti azt, hogy rendben van.

A hóekében lehet kijavítani a legtöbb hibát. Ha engem kérnél meg, alighanem én is azt tenném rendbe. Onnét vezet az egyenes út a jó párhuzamos lendülethez: pont most figyeltem a pitztali csoportunknál, hogy a hóekét építgettük, de a tanulók már funkcionálisan párhuzamos lendülettel síeltek. A hibákat nem a megjelenésük helyén, hanem a gyökerüknél kell javítani, és a leírás alapján a te hibád is ott gyökerezik.
Előzmény: (vlad 142395)
vlad
22 élménybeszámolót írt
22
12 éve tag
2012.11.03. 12:00
Köszönöm, január végén megyünk a családdal Ausztriába, addig megpróbálok itthon egy pár órát venni, meg kint is helyszínen az első két nap.
A hóekémmel szerintem nincs gond, mert azzal oda és úgy megyek ahogy akarok, és ott állok meg ahol akarok. A gondom az, hogy bal lábam külső élét nem terhelem annyira, hóekénél ez nem gond, mert ott a belső éleken megy minden.
Lehet először gyógytornászohoz is elmegyek, egy kis erősítésre.
Előzmény: (gyf 142380)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2012.11.03. 05:00
Vlad, Olvass bele Visegrád topikba idén jan-február környékén. Ott 5-7x2óra mennyiségben egrecíroztatta Lackó azokat, akik megkívánták és el tudtak menni. Döntő többségében hóekéztek, pedig nem kezdők voltak.
Az áldozatok élvezték és javult a technikájuk.
Amit magam láttam, Klaci előtte is szépen síelt, utána nagyon szépen síelt.
Vassssy Gergő elméletben és gyakorlatban is konzultált Ozsival, a síelése szépségében látványos fejlődés tapasztalható.
Ez számomra is követendő példa, az idei szezonban igyekszem kihasználni azokat a lehetőségeket, ahol tudok stílust, technikát tanulni.
F
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.