Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a ELAN lécek topikból

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.11.18. 18:54
Léchiba volt, ez nem kérdés. ;-)
Előzmény: (mitro 143788)
mitro
1153 élménybeszámolót írt
1153
16 éve tag
2012.11.18. 18:52
Na de Lackóóó! Ez ugye nem komoly?

"Ha mégis "berezeg" vagy ilyesmi, akkor a hiba nagy valószínűséggel a tulaj sítechnikájában keresendő. ;-)"

Nekem is rezgett már léc, pedig fantasztikus a sítechnikám! :)
Előzmény: (Lackó 143781)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.11.18. 18:04
Üdv.
Látatlanban persze nem lehet senkinek sem ajánlani a "tutit", de feltételezve, hogy a piros ikonodnak van köze a valósághoz, úgy szinte lehetetlen, hogy ez a sí kevés legyen.

Persze vannak ennél erősebb, keményebb sík, de hobbysízés szintjén kizártnak tartom, hogy gyenge legyen. Még úgy sem, hogy az utóbbi években kicsit "lágyabbra" gyártják ezeket az SLX léceket.

Ez persze egy szlalomsí bolti változata, tehát kis rádiuszú, kanyarodós, és az élét tényleg kihasználva illik használni. Olyankor biztosan tart, kb mázsás testsúlyig biztosan.

Ha mégis "berezeg" vagy ilyesmi, akkor a hiba nagy valószínűséggel a tulaj sítechnikájában keresendő. ;-)

Ui: Nyugodtan lehet venni "száguldozásra" kis rádiuszú "szlalom" sít. Minden bántó szándék nélkül, de a hobbisízők "száguldozása" bőven azon a határon belül van, amit egy ilyen kaliberű sí elbír. (A baj nem is az abszolút sebességgel szokott lenni, hanem hogy a választott sebesség nincsen arányban a sítudással.)
Ugyanakkor egy ilyen sível a korrekt technikákat is könnyebb elsajátítani.

Ezzel szemben egy nagy rádiuszú sível nem olyan könnyű jól bánni, azokat azok tudják valóban kihasználni, akik már jó sízők.
Előzmény: (ATTI 78 143745)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.11.18. 17:53
Ez igen hízelgő tőled :-), bár az utóbbi szezonokban már nem "elánozok", tehát csak néhány modellt ismerek.

Mondjuk az SLX különféle változatai szerencsére köztük vannak.
Előzmény: (maci-laci 143747)
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2012.11.18. 08:31
Nem fogod megbánni a vételt.:-)
Előzmény: (ATTI 78 143745)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2012.11.18. 08:28
Majd Lackó nyilatkozik, Ő az elan mágus ;)
Előzmény: (ATTI 78 143745)
ATTI 78
34 élménybeszámolót írt
34
11 éve tag
2012.11.18. 07:57
Üdv. Tud valaki mondani valamit az uj Elan SLX-röl? Az elmult evekben több lecet is probaltam, volt egy Rossignol-om, de nagyobb sebessegnel elegge berezgett, ezert kölcsönzöböl szandekosan kiprobaltam mas leceket is amig rajöttem, hogy olyan lecen elvezem igazan a szaguldozast amelyik nagyobb sebessegnel is vagy akar ugratasnal is megallja a helyet, szoval kemeny, merev lec legyen amivel kicsit dinamikusabban lehet sielni. Elhataroztam iden oktoberben, ilyen lecet vasarolok. A szaküzletben ugy tünt az elado megertette mit szeretnek, es az Elan slx-et ajanlotta. Azt mondta ezzel elmeny lesz a gyors, dinamikus tempo.
Logikusnak tüntek az ervei, ugye a dupla titanium, meg tört hullamos felület valoban azt a benyomast kelti, hogy egy kemenyebb, strapabirobb silec lehet...Szoval meg vettem, es a felesegemnek is a nöi valtizatat. Persze türelmetlenül varjuk, hogy kiprobalhassuk, viszont ugy tünik nehany hetet varnunk kell meg a ho miatt. Nemetorszagban elünk, es van a közelben több kissebb palya, az elmult evekben minden hetvegen kiruccantam Ochsenkopf-ra, alig 50 km-re van. At akartunk ezen a hetvegen Sölden-be ugrani, de idöhiany miatt halasztanunk kellett. Addig is amig alkalmam lesz kiprobalni, örülnek ha irnatok erröl a lecröl valamit, ha mar probalta valaki, vagy akar hallomasbol is.
Elöre is köszönöm! :)
Üdv Atti78
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.