Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Mönichkirchen - Mariensee topikból

ÜZENETEK (6)Időben csökkenő Időben csökkenő
silent79
110 élménybeszámolót írt
110
17 éve tag
2012.12.10. 09:21
Azt a liftet nem használtam :)
Előzmény: (westend-- 145670)
westend--
18 élménybeszámolót írt
18
12 éve tag
2012.12.10. 09:15
Azzal azért érdemes számolni, hogy hétköznap is vannak időnként viszonylag kezdő, kisiskolás csoportok, és a kék rövidpályás liftnél rendes várakozási idők alakulnak ki miattuk. Nem annyira a 'tömegük' miatt, hanem mert vannak a bejáratnál pofátlanul tolakodó gyerkőcök, meg a 2-3 tányért üresen elengedők, stb.

Egyébként a pálya többi részén általában szépen eloszlik a tömeg, ha van.
GabikaKecse
11 élménybeszámolót írt
11
11 éve tag
2012.12.08. 20:44
Köszönöm a válaszokat , nem vagyok teljesen kezdő ,de még inkább kék pályás ,illetve viszek kezdő gyerkőcöket is , és nem mindenhol egyforma a kék :-),
ezért inkább mindig előre informálódom .

Akkor azt hiszem kipróbáljuk ezt a helyet , gondolom hétköznap nincsen túl nagy tömeg ..
Előzmény: (nyugiba 145443)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2012.12.07. 16:52
Ha teljesen kezdő vagy, az a legjobb, ha befizetsz oktatásra. Ha van oktatói képzettséggel rendelkező barátod/ismerősöd, az is jó. Az önképzés ezen a területen nem igazán hatékony. Az oktató majd elvisz a tudásodnak megfelelő pályára.

A beülős lift melletti hosszú kék annyira lapos, hogy sível néha botozni kell. A kis oktató pálya már minimális tudással is elég uncsi egész napra.

A többi már huzamosabb ideig odafigyelést igényel.

Ha nagyon kezdő vagy, akkor jobban jársz egy hazai (akár műanyag) pályával.
westend--
18 élménybeszámolót írt
18
12 éve tag
2012.12.07. 10:04
Szia,
a mozgóképes webkamerán látható a rövid húzóliftes-tányéros pálya és a hosszú lapos, amely egészen a mönichkircheni parkolóig leér. Ezek kék, lapos, kezdőknek való pályák; a hosszú is viszonylag széles (és elég unalmas, legalább 1 km hosszú:-). De ezeken az abszolút kezdők is elboldogulnak.

A többi pálya piros (a térkép szerinti fekete is), nem túl nehéz, szerintem csak a mariensee oldali alsó rész trükkösebb. Ja és a felső részen a piros pályáknak is vannak egészen lapos részeik.
A lényeg, hogy a mönichkircheni oldalon kell kezdeni.

http://www.bergfex.at/moenichkirchen/webcams/c9/
mk.jpg
GabikaKecse
11 élménybeszámolót írt
11
11 éve tag
2012.12.07. 08:43
Sziasztok !

Kezdő vagyok ,az itt lévő kék pályák , valóban kékek ,semmi meglepi ,letörés ,meredek rész ? Melyikek alkalmasak ezen a síterepen kezdőnek ?
Ahogy utána olvastam elég hosszúnak tűnnek , szélesek is ?
Köszönöm szépen :-)
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.