Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Szezonváró csevegés topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
Viri
715 élménybeszámolót írt
715
20 éve tag
2012.12.19. 23:30
"De eddig ismerőseimtől azt hallottam ,hogy másnap már a piroson jöttek le."

Ezt el ne hidd az istenért! Nem ilyen egyszerű ez a sport!

Tanácsaim adamx1998-nak:
Csak oktatóval vágj bele, a helyi síiskolában biztos fogadnak. Hidd el megéri! Szánd rá azt a napi minimum 2 órát + a tanultak gyakorlását az oktatás után!
Ne azon járjon az agyad, hogy mikor száguldhatsz a piros pályán! Még a kéken sem ajánlom ennyi azaz "nulla sí előélettel"!

Türelem, türelem és még egyszer türelem. Meg fog jönni az eredmény.
Előzmény: (adamx1998 145975)
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2012.12.19. 22:40
Mindenki lejön valahogy akár már első nap a piroson, csak nem mindegy hogy a hátán, vagy vákummatracban , esetleg helikopterrel..... azért elég veszélyes üzem ez ha csak úgy nekiindul az ember , nem csak magadra hanem akár másokra is... szerintem is jobb oktatóval,a haver ismerős aki jól síel lehet hogy tud síelni de nem biztos meg is tudja tanítani. Persze olyan is van de legtöbbször nem van :P
Előzmény: (adamx1998 145975)
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2012.12.18. 07:37
Jó tanácsként egy kezdőnek azt tudnám csak mondani, a saját tapasztalatom alapján:
Ne az vezéreljen, hogy másnap már a piros pályán jöhess le. Hidd el ezzel többet ártasz magadnak a későbbiekre mint a hirtelen elkönyvelt menő srác érzés.Én speciel ennek iszom a levét szezonok óta és bizony elég keserű így utólag és többe is kerül mintha ha már az első lépéseket is oktatóval tettem volna meg. Ha leszámítom az első sínapomat amikor magamra utalva bohóckodtam Chopokon megjárva a pálya mindkét oldalán lévő erdőket, mert se fékezni, se kanyarodni nem voltam képes. Aztán az újonnan szerzett barátok segítettek másnap néhány hasznosnak vélt tanáccsal és déltő már velük jöttem le a hegy tetejéről. Szóval ha az első napot nem számítom akkor már az első tanuló napomtól piros pályán közlekedek. Az első élmények kerülnek a legmélyebbre és ezeket később már soha nem fogod, vagy csak nagyon nehéz és kitartó gyakorlások árán levetkőzni magadról.
Ha rám hallgatsz akkor, keresel egy síoktatót és vele kezded el az első"lépéseket".Csak ezt az egy tippet adom, de hidd el ez a legfontosabb! Uff.
Sérülésmentes, élvezetes jó síelést kívánok és remélem, hogy egy új (de megfontoltan) megszállottal gyarapodik a síelők tábora.:-)
Előzmény: (adamx1998 145975)
adamx1998
1 élménybeszámolót írt
1
11 éve tag
2012.12.12. 20:22
Sziasztok!
Még új vagyok , egyszer se síeltem. Jövőre 2013-ban
01.26.-01.31.-ig lennénk. Loucna-Nad Desnau-ba mennénk.
Ha valaki járt már ott az kérem meséljen róla vagy ha esetleg valaki megy oda vele szívesen találkoznék.
És ha valaki tud valami jó kezdő tippet az ossza meg velem.
De eddig ismerőseimtől azt hallottam ,hogy másnap már a piroson jöttek le.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.