Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Mit várunk el egy oktatótól? topikból

ÜZENETEK (9)Időben csökkenő Időben csökkenő
skioutlet
837 élménybeszámolót írt
837
18 éve tag
2012.12.22. 19:03
Sokan elfelejtik:

A síelés megtanulása nem csak csupán cél, hanem sokkal inkább egy ragyogó eszköz arra, hogy gyermekeinkkel ( és a +18 is ) megismertethessük a sportmozgás élményét, a versengés örömét, a viselkedési alapnormákat, a természet szeretetét, a hegy tiszteletét, hosszan sorolhatnánk...

Amióta a sízés ( szerencsére ) tömegsporttá vált - és ezzel egy időben megszűnni látszik a " fehér sportok " egyfajta sajátos státusza - ez egy egyre jobban felmerülő kérdés ( már, hogy mit várjunk az oktatótól ).

Ha az oktató erre a kérdéskörre kellőképpen rávilágítana, esetleg példát is mutatna, akkor szerintem egyrészt hitesebbé válhatna, másrészt bizonyos körökben a saját maga piaci árát is növelni tudná:) A vevő ( oktatott személy ) sokszor nem csak azt értékeli, hogy hogy oktat az oktató, hanem azt is, hogy mit hasznosíthat az emberi kvalitásából, tudásából, ismeretiből.
Előzmény: (Bélapó 147348)
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2012.12.22. 18:54
Én úgy gondolom, hogy nem az alapján kell egy oktatót megítélni, hogy használ avagy nem sisakot. Megannyi osztrák oktatót, köztük kiképző oktatót ismerek, aki többnyire nem sisakban síel.

Természetesen a gyerekek vegyék és hordják, felnőtt ember meg döntsön saját belátása alapján. Nyilván a gyerekek mellett az idősebbeknek is ajánlott, akik már némileg csökkent motorikus és reflex képességekkel rendelkeznek, mint ifjú korukban.

Egy jó oktató és sítudáson és a szakmaiságon kívül udvarias, segítőkész, jó pedagógus, pszichológus, óvóbácsi/néni, türelmes, toleráns, tud egy kezdő fejével is gondolkozni, idegenvezető, beszéli az adott ország idegen nyelvét (nem köhögve), ismeri az adott terepet ahol oktat és nem viszi a tanulót olyan pályára, ami tudását meghaladja.
Ezek mellett igényes saját magára és környezetére, pl oktatás közben nem gyújt rá és nem cigivel a szájában fogadja a vendéget és még lehetne hosszasan sorolni...
Előzmény: (Bélapó 147297)
Bélapó
1432 élménybeszámolót írt
1432
18 éve tag
2012.12.22. 18:38
Nem rossz cikk! Sok-mindennel egyetértek!
Előzmény: (skioutlet 147330)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Bélapó
1432 élménybeszámolót írt
1432
18 éve tag
2012.12.22. 18:31
Igazából nem az a célom, hogy az ottani felvetéssel vitatkozzam, ezért csak jeleztem, de nem kívántam konkrétan hivatkozni rá! És nem kifejezetten a sisak hasznos, vagy haszontalan volta izgat, (ezt a témát már több topikban is kiveséztük) hanem kifejezetten az, - amit a cím is jelez - hogy a szűken vett technikai fejlődésen kívül van-e egyéb elvárásunk az oktatóval szemben.
Előzmény: (Joci 147327)
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2012.12.22. 17:24
Mindenesetre érdekes felfogás és megközelítés.
Több év után vettem magamnak sisakot (a fórumon nyert utalványnak is része volt benne :) )Kb a harmadik nap megszolgálta az árát.Pedig igen lassan síeltem sűrű ködben hóesésben,mégis olyat pukkantam, hogy sisak nélkül min. agyrázkódásom lett volna.Na azóta is áldom az eszem (meg a szerencsémet),és ajánlom mindenkinek ezt a max néhány tízezres beruházást.
Előzmény: (Bélapó 147297)
skioutlet
837 élménybeszámolót írt
837
18 éve tag
2012.12.22. 15:29
Egy jó alapos cikk a bukósisakokról:

http://www.skiculture.hu/Biztonsag/Hat-akkor-most-beszeljunk-a-bukosisakrol.html

És hogy legyen elég olvasni való: 15 előadás a balesetvédelemről:

http://skioutlet.hu/hirek.php?kod=95
Előzmény: (Bélapó 147297)
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2012.12.22. 15:11
szerintem ere a topikra gondolt:

https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=5401
Előzmény: (Joci 147327)
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2012.12.22. 14:58
Hát így elég bajos lesz visszakeresni. Üzenet azonosítóra nem dob ki semmit a kereső. ( pontosabban a te topikodat). Odáig megvan, hogy dec 12 délutáni hozzászólás lehet. Sajna elég terjedelmes lista van belőle.
Dobj még infót hozzá.
Előzmény: (Bélapó 147297)
Bélapó
1432 élménybeszámolót írt
1432
18 éve tag
2012.12.22. 08:52
A topikot azért indítom, mert az elmúlt napokban egyik fórumozó társunk - aki oktatónak vallja magát - számomra igen meglepő nyilatkozatot tett a sisak használatáról! (üzenetazonosító:145922)Felvetődött bennem a kérdés, az oktatónak csak az a feladata, hogy megtanítson a tökéletes léc-deszka kezelésére? Vagy netalán-talán az is feladata, hogy a viselkedési morálból, a hegy, a természet szeretetéből, az egymásra való figyelésből, a baleset-megelőzésből is átadjon valamit. Én elvárnám egy oktatótól, hogy a felszerelésemet átvizsgálja és nem csak a lécre-deszkára gondolok!

Induljon a topik! Remélem a rendszeresen fórumozó oktatók is megszólalnak!
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.