Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Mit várunk el egy oktatótól? topikból

ÜZENETEK (11)Időben csökkenő Időben csökkenő
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2012.12.23. 18:56
Nagyon tetszett a "Hát akkor most ..." című cikk. Gratulálok írójának. Példa arra, hogy őszinte beszéddel is meggyőző lehet lenni! Így kellene ezt az élet más problémáival is.
Előzmény: (skioutlet 147330)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2012.12.23. 18:06
Bélapó! Ha "csak" egy síelő véleményeként olvastad volna akkor szerintem eszedbe sem jutott volna e rovatot (évekkel ezelőtt itt megígértem, hogy ezt magyarul nevezem!) indítani. De egy "oktatóval" szemben már mások az elvárások, más szerep eljátszását várjuk (várják) tőle. Én arról az oldalról közelítem a problémát, hogy megengedhető-e egy oktatónak az, hogy egy balesetvédelmi eszköz használatához fűződő privát véleményét nagy nyilvánosság előtt fejtse ki? Esetünkben olyat, ami nem esik egybe a "hivatalosan" hirdetett biztonsági javaslatokkal. Én úgy gondolom, hogy nem volt szerencsés. Mert más oktatók, nagyon felkészült, gyakorlott síelők társaságában ez egy vitára, megbeszélésre okot adó álláspont lett volna, de itt ennél sokkal "tágabb" a kör. Én hosszú évtizedekig "sapkaproblémás" síelő voltam. Egyik fazont sem tartottam minden helyzetben alkalmasnak. Aztán kíváncsiságból kipróbáltam egy bukósisakot. Hazaértem után rögtön vettem egyet. Azóta abban síelek. Mellékhatásként védőeszköz funkciója is van, amire szerencsére eddig nem volt szükségem.
Előzmény: (Bélapó 147297)
skioutlet
837 élménybeszámolót írt
837
18 éve tag
2012.12.22. 19:03
Sokan elfelejtik:

A síelés megtanulása nem csak csupán cél, hanem sokkal inkább egy ragyogó eszköz arra, hogy gyermekeinkkel ( és a +18 is ) megismertethessük a sportmozgás élményét, a versengés örömét, a viselkedési alapnormákat, a természet szeretetét, a hegy tiszteletét, hosszan sorolhatnánk...

Amióta a sízés ( szerencsére ) tömegsporttá vált - és ezzel egy időben megszűnni látszik a " fehér sportok " egyfajta sajátos státusza - ez egy egyre jobban felmerülő kérdés ( már, hogy mit várjunk az oktatótól ).

Ha az oktató erre a kérdéskörre kellőképpen rávilágítana, esetleg példát is mutatna, akkor szerintem egyrészt hitesebbé válhatna, másrészt bizonyos körökben a saját maga piaci árát is növelni tudná:) A vevő ( oktatott személy ) sokszor nem csak azt értékeli, hogy hogy oktat az oktató, hanem azt is, hogy mit hasznosíthat az emberi kvalitásából, tudásából, ismeretiből.
Előzmény: (Bélapó 147348)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2012.12.22. 18:54
Én úgy gondolom, hogy nem az alapján kell egy oktatót megítélni, hogy használ avagy nem sisakot. Megannyi osztrák oktatót, köztük kiképző oktatót ismerek, aki többnyire nem sisakban síel.

Természetesen a gyerekek vegyék és hordják, felnőtt ember meg döntsön saját belátása alapján. Nyilván a gyerekek mellett az idősebbeknek is ajánlott, akik már némileg csökkent motorikus és reflex képességekkel rendelkeznek, mint ifjú korukban.

Egy jó oktató és sítudáson és a szakmaiságon kívül udvarias, segítőkész, jó pedagógus, pszichológus, óvóbácsi/néni, türelmes, toleráns, tud egy kezdő fejével is gondolkozni, idegenvezető, beszéli az adott ország idegen nyelvét (nem köhögve), ismeri az adott terepet ahol oktat és nem viszi a tanulót olyan pályára, ami tudását meghaladja.
Ezek mellett igényes saját magára és környezetére, pl oktatás közben nem gyújt rá és nem cigivel a szájában fogadja a vendéget és még lehetne hosszasan sorolni...
Előzmény: (Bélapó 147297)
Bélapó
1432 élménybeszámolót írt
1432
18 éve tag
2012.12.22. 18:38
Nem rossz cikk! Sok-mindennel egyetértek!
Előzmény: (skioutlet 147330)
Bélapó
1432 élménybeszámolót írt
1432
18 éve tag
2012.12.22. 18:31
Igazából nem az a célom, hogy az ottani felvetéssel vitatkozzam, ezért csak jeleztem, de nem kívántam konkrétan hivatkozni rá! És nem kifejezetten a sisak hasznos, vagy haszontalan volta izgat, (ezt a témát már több topikban is kiveséztük) hanem kifejezetten az, - amit a cím is jelez - hogy a szűken vett technikai fejlődésen kívül van-e egyéb elvárásunk az oktatóval szemben.
Előzmény: (Joci 147327)
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2012.12.22. 17:24
Mindenesetre érdekes felfogás és megközelítés.
Több év után vettem magamnak sisakot (a fórumon nyert utalványnak is része volt benne :) )Kb a harmadik nap megszolgálta az árát.Pedig igen lassan síeltem sűrű ködben hóesésben,mégis olyat pukkantam, hogy sisak nélkül min. agyrázkódásom lett volna.Na azóta is áldom az eszem (meg a szerencsémet),és ajánlom mindenkinek ezt a max néhány tízezres beruházást.
Előzmény: (Bélapó 147297)
skioutlet
837 élménybeszámolót írt
837
18 éve tag
2012.12.22. 15:29
Egy jó alapos cikk a bukósisakokról:

http://www.skiculture.hu/Biztonsag/Hat-akkor-most-beszeljunk-a-bukosisakrol.html

És hogy legyen elég olvasni való: 15 előadás a balesetvédelemről:

http://skioutlet.hu/hirek.php?kod=95
Előzmény: (Bélapó 147297)
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2012.12.22. 15:11
szerintem ere a topikra gondolt:

https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=5401
Előzmény: (Joci 147327)
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2012.12.22. 14:58
Hát így elég bajos lesz visszakeresni. Üzenet azonosítóra nem dob ki semmit a kereső. ( pontosabban a te topikodat). Odáig megvan, hogy dec 12 délutáni hozzászólás lehet. Sajna elég terjedelmes lista van belőle.
Dobj még infót hozzá.
Előzmény: (Bélapó 147297)
Bélapó
1432 élménybeszámolót írt
1432
18 éve tag
2012.12.22. 08:52
A topikot azért indítom, mert az elmúlt napokban egyik fórumozó társunk - aki oktatónak vallja magát - számomra igen meglepő nyilatkozatot tett a sisak használatáról! (üzenetazonosító:145922)Felvetődött bennem a kérdés, az oktatónak csak az a feladata, hogy megtanítson a tökéletes léc-deszka kezelésére? Vagy netalán-talán az is feladata, hogy a viselkedési morálból, a hegy, a természet szeretetéből, az egymásra való figyelésből, a baleset-megelőzésből is átadjon valamit. Én elvárnám egy oktatótól, hogy a felszerelésemet átvizsgálja és nem csak a lécre-deszkára gondolok!

Induljon a topik! Remélem a rendszeresen fórumozó oktatók is megszólalnak!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.