Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Eplény Síaréna topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
Pantherophis
57 élménybeszámolót írt
57
13 éve tag
2013.01.27. 11:41
"Ha sikerül ezt a lendületet megtartani, szerintem 2-3 éven belül VK verseny rendezésére is alkalmas lehet Eplény"

Ezen eleinte mosolyogtam magamban, hogy mégis képtelen elképzelés, de rájöttem, nem az!!

A mai napon rendezik Mariborban a VK egyik női SL futamát. A pálya adatai:
START: 532 m
FINISH: 347 m
DROP: 185 m a fis-ski.com szerint.
Eplényben a tszf. magasság, szintkülönbség szinte méterre megegyezik a fenti számokkal. A 4-es pálya pedig kellőképpen meredeknek és szélesnek is mondható egy hasonló versenyhez, tehát elmondható, hogy pályaadottságokban megfelelne egy akár ilyen szintű verseny rendezésére is. Nem is beszélve arról, hogy az infrastrukturális háttér is megvan: hóágyúk, ülőlift stb.) Lehet, hogy érdemes lenne FIS minősítést kérvényezni a pályára...?
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2013.01.22. 21:03
Ma besíeltük az Arénát idén először. Egyszer-kétszer jutok csak el ide szezononként, ezért talán jobban látom a "big picture" változását. Számomra szinte hihetetlen, hogy Magyarországon egy sípálya, aminek 500 m-ren van a teteje, évről évre ilyen tempóban tudjon fejlődni, ráadásul ilyen gazdasági környezetben, ami az elmúlt éveket jellemezte! Komolyan mondom, le a kalappal az üzemeltetők, tulajdonosok, és minden dolgozó előtt, akiknek köszönhetően egy kis darabka Alpok létesülhetett hazánk közepén! A létesítmény színvonala lassan már közelíti az alacsonyabb fekvésű osztrák pályákét. Ha sikerül ezt a lendületet megtartani, szerintem 2-3 éven belül VK verseny rendezésére is alkalmas lehet Eplény. Ha Semmeringen, Zágrábban vagy Mariborban lehet, akkor nem látom ennek akadályát nálunk sem. Gratula, és csak így tovább!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.