Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Melyik lécet válasszam? topikból

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
ttunde
12 élménybeszámolót írt
12
11 éve tag
2013.01.28. 13:05
Köszönöm a tanácsokat! Nagyon szépek ezek a Cloud lécek, de egy kicsit drágák is nekem:)
ehhez mit szólsz?
http://sport.vatera.hu/teli_sportok/si/silec_sibot/blizard_rxk_cross_iq_140_carving_silec_1704372851.html
Azt is olvastam hogy ha rövidebb a léc, akkor hamarabb meglehet tanulni vele. Voltam már kétszer síelni Fra. országban, egy régi típusú Elan egyenes léccel, de nem igazán vált be. Inkább zöld pályákon néha 1-2 kéken is mentem, a félénk típusba tartozom, viszont szeretnék jobban megtanulni, hogy ne egyedül kelljen síelnem hanem a többiekkel:) ezért egyelőre használt de nekem való olcsóbb léccel próbálkoznák.
Előzmény: (Brillante 152588)
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
2013.01.28. 10:27
Azért írtam, mivel kezdő nyílván nem egy hosszú, gyors, nagy radiuszu GS lécre van szüksége. Viszont jogos volt a miért-ed, mert nem voltam pontos és egyértelmű. Én 11-13 m radiusu lécre gondolnék.
Te mit javasolnál egy kezdőnek?
Előzmény: (AAron 152591)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2013.01.28. 09:03
"A radius minél kisebb legyen"

miért?
Előzmény: (Brillante 152588)
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
2013.01.28. 08:58
Szia. Szerintem 150-155 cm magas lécet. A radius minél kisebb legyen, ez a kör sugarának nagyságát jelenti, ha élen fordulsz a későbbiekben.
Minden gyártónak van több fajta női léce. Atomic, Head stb stb.
Nálunk a lányoknak Atomic Cloud léceik vannak, szeretik őket. Könnyű, fordulékony, meg "dizájnos" :D ami nekik fontos:) Érdemes nem a legalacsonyabb kategóriát választani mert hamar kinövöd tudásban. Pl Atomic Cloud női lécből van 6,7,8,9 es, utóbbi a legerősebb modell. Tehát én 7-est vagy 8-ast ajánlanék ebből a szériából. Ugyanígy a többi gyártó oldalán is érdemes körbenézni, melyik tetszik, stb.
Ha használtban gondolkozol és megvan a kiszemelt modell, ami tetszik mindenképpen vigyél egy hozzáértőt a vásárláshoz, hogy megszemlélje a léc kantniját és talpát, mivel ez az egyik legfontosabb, hogy használható legyen.
A végén pedig itt egy link az oldalról, ahol mindent leírnak, ami fontos lehet:
https://sielok.hu/rovat/hasznos/cikk/felszereles-valasztas/
Előzmény: (ttunde 152570)
ttunde
12 élménybeszámolót írt
12
11 éve tag
2013.01.27. 21:47
Sziasztok!
Nagyon kezdő síelő vagyok 170cm magas, 65kg, évi 1-2 alkalommal tudok elmenni pár napot síelni. Szeretnék egy jó használt sílécet, milyen márkát illetve típust ajánlotok? Olvastam a rádiuszról, ez mennyire fontos kezdőknél, milyen érték kell, hogy legyen?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.