Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Donovaly topikból

ÜZENETEK (10)Időben csökkenő Időben csökkenő
gabris1
9 élménybeszámolót írt
9
12 éve tag
2013.01.31. 10:04
Most már kellően megzavarodtam :-)
Kérdés: Bp-Donovaly útvonalon kell-e valahol fizetős-matricás útvonalon menni, vagy simán el lehet kerülni? Hogyan. Kösz előre is.
Előzmény: (RM 152940)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2013.01.30. 16:18
Jó oldal, amit találtam:
http://www.szlovakia.autopalyan.hu/

Ha itt rákattintasz pl. R1 autópályára, akkor pontosan megmutatja a google térképen a fizetős részt (rá lehet zoom-olni):
http://www.szlovakia.autopalyan.hu/r1.php

Slovanaft kutast én már "jelentettem" fel kb. 5-6 éve. Nagyon rosszul váltotta az eurót (akkor még szlovák korona volt), előtte azt mondta kártyával nem tudok fizetni, mert rossza a terminál. Slovanaft (MOL csoport tagja) kivizsgálta az ügyet, magyarul felhívtak/tájékoztattak ... Pénzt is visszaküldték volna, de azt mondtam küldjék valami jótékonysági szervezetnek. (Az bosszantott, hogy csalt a kutas.)
Előzmény: (Kis Kovi 152887)
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2013.01.30. 08:24
Felhajthatsz, ott nem kell matrica.
Előzmény: (Kis Kovi 152887)
Kis Kovi
271 élménybeszámolót írt
271
13 éve tag
2013.01.30. 06:42
Meg szeretném kérdezni, hogy Zólyomtól, nem az autópályán haladva, fel lehet-e hajtani az autópályára matrica nélkül a városhatáron belül?

A repülőtér mellett elmenő út a Besztercebányába érkező autópálya mellett halad egy ideig párhuzamosan, majd egy idő után fel lehet hajtani az autópályára. Ez a felhajtás már megtehető matrica nélkül?

Ugyanez visszafelé hogy érvényesül? Azaz a hegyekből megérkezve a városba, szabad-e az autópályán haladni és csak a város határ előtt lehajtani róla, hogy az alsóbb rendű utatkon folytassuk Zólyom felé az utat?

Egyben szeretném felhívni a figyelmeteket arra, hogy Sahynál (Ipolyság) a magyar határ után az első Slovnaft kútnál előszeretettel próbálják átvágni az embert a matrica árával (10 EUR helyett 13 EUR-ért kínálják a legolcsóbb szlovák autópálya matricát). Ehhez hozzátartozik, hogy egy magyarul tökéletesen beszélő kutasnál fordult elő.
Ellenben az elsőre marcónak kinézetű, de mint kiderült nagyon segítőkész szlovák vendégek (síelők) voltak olyan rendesek Donovalyban, hogy segítettek betolni az autót kérés nélkül.

Donovalyban hétköznap csak a két oldalon lévő ülős lift megy + 1 tárcsás (ülős mellett) a Zahradiste oldalon? Mi ugyanis ezt tapasztaltuk múlt pénteken, bár az időjárás elég "kemény volt".

A nagy szél, párosulva a dermesztő hideggel, fent, a nova holai oldalon okozott nagyobb problémát, ugyanis a felső pályák némelyikéről lefújta a havat és így azok teljesen jegessé váltak, míg a pályán továbbhaladva egy-egy szakasz után hirtelen az összegyűlt porhóba érkezhetett az ember. Mivel csak egy-két éve kezdtem el síelni, így eléggé ilyesztőek voltak a körülmények, de egy idő után belejöttem és élvezetéssé vált az egész, mivel csal lézengtünk az embert próbáló pályákon. Persze a 8 éves gyermek egy kör után már ránézni sem akart újra ezekre a pályákra, így az asszonnyal kihagyták itt az újabb köröket. A Zahradiste részen viszont csak a nagy hideg volt a probléma, ott a szél nem okozott megoldhatatlan feladatot.

Megosztanám azt az információt is, hogy a hegy (Nova Hola) másik oldalán, Liptovske Revucén ismét működik egy 1.500 méteres tárcsás felvonó. A két pálya még sajnos nincs összeköttetésben, így aki ezt a pályát szeretné kipróbálni, úgy ahhoz körbe kell autóznia a hegyet és a helyi pályánál (Ski fun névem működik) megvenni a kedvező áru jegyet. A Liptovske Revucenél működő pálya - bár hóágyuzási lehetőség van, mivel kiállások ott vannak a lift mellett - amikor ott voltunk nem volt ágyuzva (mondjuk hóágyukat sem láttunk), így a pálya minősége nem a Donovalynál tapasztaltakkal megegyező. Ettől függetlenül, aki már jobban síel, szerintem ezt is tudja élvezni, mert nagy tömeg nincs, a pálya elég hosszú (1,5 km) és egy-egy piros letörés után kék szakaszokkal váltakozva érkezik meg gyöngyörű panoráma mellett a település szélénél lévő állomáshoz. A pályát kiszolgáló tárcsás lift elég gyors. A jegyeket árusító hölgy pedig szívesen fogadta, hogy magyar vendégekkel találkozik.
Előzmény: (pattyski 152799)
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2013.01.29. 14:56
Mindenképpen autópályán kell haladjál, legalábbis Zvolentől csak úgy tudod megközelíteni.
http://bit.ly/WwVFTZ
Előzmény: (Chopoker 152792)
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2013.01.29. 13:57
Bocs, hogy itt kérdezem meg, bár nem teljesen ide tartozik:

Botond, esetleg más helyismerettel rendelkező sporttárs, Skalkára jutás autópályadíj mentesen miként oldható meg? BB-nál melyik utat kell választani, esetleg ott az autóút díjmentesen használható, vagy mi a megoldás? Előre is köszi a jó ötleteket!
Előzmény: (pattyski 152711)
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2013.01.28. 21:58
A többiek leírták már, csak annyit tennék hozzá, hogy ha nagyon havazik, és fúj a szél, gondold át ezt, azaz menj az autópályán.
Zvolen központjában is át kell menned, navi nélkül nem fog menni, no meg a navi sem tudja még az új változásokat.
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2013.01.28. 18:44
Bánréve után Tornalja felé, onnan Zólyom felé az 50-esen. Nem kell Zólyomig elmenni, előtte Nagyszalatnán (Zvolenska Slatina) jobbra az 591-esre Besztercebányáig. Onnan már nem fizetős. Én erre szoktam menni.
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2013.01.28. 15:38
Szia! Ha Zvolen után nem mész fel az R1 pályára, hanem a 69-es úton mész Banska-Bystricáig (Kovacova - Siace - Reptér mellett el - majd egy ideig a 69-es párhuzamos a pályával és a bevásárlóközpontoknál szerintem már vissza lehet menni rá, ott már talán nem fizetős.)

Lásd: https://www.google.com
Miskolc - Donovaly
Majd a Zvolen-Banska Bystrica részen kell kikerülni
a pályát a 69-esen. (Kb. +5 perc)

(Ez mondjuk Pestről optimális.
Már többször próbáltam.)

//////

Miskolcról van rövidebb mp24 szerint:
https://www.map24.de
Directions
From: Miskolc
To: Donovaly
Options: Toll roads-ot kapcsold ki
Get Directions
(Zvolent le lehet vágni.)
grundigfor
3 élménybeszámolót írt
3
11 éve tag
2013.01.28. 15:02
Sziasztok!

Miskolcról mennénk Donovalyba. Valaki tudna olyan útvonallal szolgálni ami a szlovák oldalon nem tartalmaz fizetős útszakaszt...?

Előre is köszönöm!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.