Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a La Plagne - Les Arcs - Paradiski topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
salamoncs
21 élménybeszámolót írt
21
11 éve tag
2013.02.05. 10:07
Kedves Szabolcs,
Mi március közepén megyünk errefelé a svájci útvonalon. Ezen belül szerinted merre érdemes menni? Az már biztos, hogy odafelé Münchenen keresztül megyünk, de a másik lehetőség Innsbruckon keresztül utzazni. Ezt az irányt az útvonaltervezők rövidebbnek, de időben hosszabbnak írják (és van egy fizetős alagút is). Ti merre szoktatok menni?
Békássy Szabolcs
120 élménybeszámolót írt
120
19 éve tag
2013.01.31. 15:42
nem tudom mikor emelték az olasz díjakat, 2012. júliusában jártam arra legutóbb, akkor oda-vissza 110 euró volt/szgk....
Előzmény: (nn 153058)
nn
129 élménybeszámolót írt
129
20 éve tag
2013.01.31. 08:34
Ezek az árak már az emelt Olasz autópálya díjakkal vannak?
Békássy Szabolcs
120 élménybeszámolót írt
120
19 éve tag
2013.01.31. 08:06
Többször utaztam mindkét irányba. Svájc felé lényegesen olcsóbb, viszont lényegesen hosszabb is, igaz, hogy csak 100 km a különbség, de Svájcban csak 120 km/h a megengedett sebesség az autópályán. A nagyvárosok előtt(Zürich, Bern, Genf) előtt nem ritkák a dugók és a sebességkorlátozások. Körülményes az átjutás Ausztriából Svájcba(Bregenz-nél kell kóvályogni a városban egy szakaszon) Mindezek ellenére két héttel ezelőtt mi is Svájc irányába mentünk, hiszen kocsinként legalább 100 euróval olcsóbb az útiköltség. Olaszország felé sokkal kényelmesebb, ha pesti indulást nézünk akkor végig az M7-en, Tornyiszentmiklósnál át Szlovéniába(itt is már végig autópálya-autóút), Triestnél Olaszországba(végig autópálya), Frejus alagút, majd megérkezés a célhoz(sokkal gyorsabb és kényelmesebb, viszont Frejus: 45 euró körül, olasz pályadíj oda-vissza több mint 100 euró, szlovén: 30 euró, francia pályadíj oda vissza 40 euró körül)Az utazási irodák nagy buszainál ezek a költségek 40 ember között oszlanak el, s így elenyésző a különbség. Egy szó mint száz Svájc felé legalább két órával hosszabb menetidővel kell számolni!!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.