Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Szánkópályák Magyarországon topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
WAndrea
1070 élménybeszámolót írt
1070
22 éve tag
2013.02.18. 09:18
Nekem egy másik favoritom van, az egykori sísánc lejtője. Na, az igazi adrenalin bomba. Épp tegnap jártunk ott kipróbálni. A tetejéről senki nem mert lecsúszni, én kb. a feléről sikítva, a fiúk a kb. 3/4 távot, de saját bevallásuk szerinti is "para" volt lenézni és nekiindulni. Azt hiszem, ennél meredekebb szánkópályán még nem csúsztunk. Egyébként viszonylag biztonságos, mert hosszú, széles kicsúszója van, ráadásul van a végén egy ellenlejtő is. Furcsa, hogy senki nem fedezte még fel, szánkó nyomokat nem is láttunk, miénk volt az első. A Honvéd Üdülő parkolójából (24-es út mellett, Mátraháza után) kell felgyalogolni, a patak parton kb. 300 métert. Vagy a Veronika rét felől is megközelíthető az erdészeti úton.

Gyerekkoromban síugró versenyekre jártunk ki ide, de a sáncot már lebontották, a torony és a lépcső még mementóként megmaradt. Az egykori sánc lejtője használható lenne szánkózásra.
Előzmény: (Robin 154809)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2013.02.13. 19:07
Mivel te Gyöngyösi vagy és talán csak Mátraháza innenső végét ismered én azért a Mátraháza túlsó végén is tudok agy szánkópályát. :) Galyatető irányába haladva az út jobb oldalán . Többször voltam ott. Rövidebb mint a másik de elég népszerű. A szintkülönbsége közel azonos.
Előzmény: (WAndrea 154789)
WAndrea
1070 élménybeszámolót írt
1070
22 éve tag
2013.02.13. 14:41
A hétvégén jelent meg az index cikke "Magyar szánkópályák TOP10 listája" címmel, melyben a mi kezünk is benne van: http://index.hu/belfold/2013/02/09/magyar_szankopalyak_top10/

A 8. pontban emlegetett pálya kedvencünk volt a havas teleken, amikor a gyerekek még kicsik voltak, gyakran mentünk fel a Nagyhideghegyre és csúsztunk le nem kis sebességgel a ratrakolt műúton végig szánkóval.

Ti milyen szánkópályát ajánlanátok?
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.