Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Snowboard kanyarodás topikból

ÜZENETEK (14)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bélapó
1432 élménybeszámolót írt
1432
18 éve tag
2013.02.28. 09:19
Ezzel nem értek egyet!!! Nem állítom az ellenkezőjét sem, de szerintem ezt így nem lehet kijelenteni!Az arány nagyjából egyforma. (és a megítélés is nagyon szubjektív)
Előzmény: (gyf 151219)
konyhaördöge
5 élménybeszámolót írt
5
11 éve tag
2013.02.26. 22:50
Szia!
Elöszőr is a fordulás nem csípöböl kell indítani ,se nem kar lóbálással.Egyszerűen megemeled,vagy lesűlyeszted a súlypontodat.Amikor a holtponton vagy egyszerűen a sarkodról a lábujjaidra helyezed a súlypontod,vagy vissza.Egy pár forduló után már magától jön a fordulás.A kezek és a csipő használata csupán a fordulások között felépő,általában a nem várt buckák miatti eggyensúly vesztés korrigálását hivatottak segíteni.(ott viszon lóbálni kell hogy ne harapj hóba...)
Legalábbis nekem így müködik,ígaz még csak egy éve boardozok,de 3/4 keménységűt használok piros és fekete pályákon.Segítség hogy a keményebb deszka,nagyobb sebbeségnél is jól tart,nem remeg be.
Előzmény: (fulben 150611)
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2013.01.17. 10:35
Köszi, természetesen fejlődést jelentett. És nem csak a technikában, hanem egyebekben is. Azzal is folytattam, hogy aki síoktató le tudta vonni a tanulságokat és következtetéseket, és próbált alkalmazkodni az új helyzethez, ahhoz (általában) vissza is találtak a tanítványok.

Ilyenformán a snowboard egy nagy kényszerítő erő volt számunkra (számomra teljes bizonyossággal igaz, hogy így volt), a síoktatás hatékonyságának a fejlesztésében.

Barátsággal: RLaci
Előzmény: (gyf 151220)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2013.01.17. 09:15
Laci, azt írod: "Amikor annak idején a snowboard bejött, igen komoly zsebbe vágó traumát jelentett nekünk a konkurencia."

Azért a deszka nem csak konkurencia volt, hanem fejlődési lépcső is: piskóta szabást a deszkákról vették le a sígyárak.

Most pedig, amikor a síreklámok a rockertől hangosak, csendben jegyzem meg, hogy ez már néhány éve megjelent egyes alpin deszkákon, csak akkor decambered nose-nak hívták.
Az angolban camber-nek hívják azt, amit mi hídnak hívunk, tehát ez mondjuk negatív híd-mak fordítható, ami már súrolja a hintaív kifejezést.

Barátsággal:

Feri
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2013.01.17. 09:09
Szia Laci!

Ahogy Xero mondja, azt akarják megmutatni, hogyan döntse el az oktatvány, melyik láb legyen elöl. Ők annyit mondnak "Which You are?".
Ez a dominancia az elején nagyon fontos, de van aki kinövi. Nincs üdvözítő módszer, de talán ez a legjobb.
Sajnos, sznóbordban nincsenek olyan szakmai viták itt a fórumon az oktatásról, mint a síről.
A pályákon alig látni normálisan deszkázó egyéneket. Sokkal több szépn síző van.
F
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2013.01.17. 09:05
De bőven benne van, csak már olyan szakmaiságot is belelátsz, amiről szerintem fogalmuk sem volt. :)
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2013.01.17. 08:36
Oksi, ezt akarják megmutatni. Szerinted nincsen is benne az, amiről szólok?
Előzmény: (Xero 151206)
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2013.01.17. 08:34
3:25-nél egyszerűen csak azt akarják megmutatni az embereknek, hogy tudatalatt melyik lábukat részesítik előnyben. Semmi más funkciója nincsen a video szerint.
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2013.01.17. 08:29
Köszi ezt a videót.

Én síoktató vagyok, és boardozni nem tudok. Amikor annak idején a snowboard bejött, igen komoly zsebbe vágó traumát jelentett nekünk a konkurencia.

Aztán elkezdtük figyelni, hogy mi történik ott. Már az oktatásnál. És azokhoz a síoktatókhoz, akik a tanulságokat le tudták vonni, azokhoz rövid idő múltán visszataláltak a tanulók.

Ebben a videóban tetten érhető néhány olyan dolog, melyről a síben, (ennyi év után), még mindig vitatkoznak a síoktatás „nagyágyúi.”

03. 02. –kor jól látható, hogy az eszköz ívbe történő befordulása a hóval közölt erővel történik. Ez az EGYIK olyan lehetőség, melyet bizonyos szituációkban a síelésben is jó hatásfokkal lehet használni. Sokunk szerint. Mások szerint azonban ez egy hiba. Hogy miért? Azt eddig még senki nem válaszolta meg.

3. 25 .-nél parketten mutatják, hogy milyen testpozícióval lehet a megállást megcsinálni. A helyzet hasonlít arra, amikor az ember úgy próbál a fékező villamoson talpon maradni, hogy nincsen a közelében kapaszkodó. Vagy, amikor a gyerekek csúszkálnak a befagyott pocsolyán. Sokunk szerint a fizika a síelésben is hasonlóképpen működik. Mások azt mondják, hogy a síelésben a testtömeggel történő egyensúlyhelyzet keresése hiba, azt kizáróan izomerővel kell megoldani.

Még egyszer köszi a videót, Replaci, (síoktató).
Előzmény: (Kardiii 150648)
Kardiii
16 élménybeszámolót írt
16
11 éve tag
2013.01.14. 18:12
Hát igen.. eléggé ilyen onlinetutorialos hangja van :D

Meg vannak benne elég ratyi poénok de azért nem rossz :)
Előzmény: (Harlequin 150718)
Harlequin
125 élménybeszámolót írt
125
12 éve tag
2013.01.14. 14:27
A nő hangjának elviseléséhez azért kell idegrendszer...
Előzmény: (Kardiii 150648)
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2013.01.14. 09:36
Javaslom az Index fórum olvasását, ott vau topictárs rendszeres önelemzései nagyon tanulságosak!

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9027125
Előzmény: (fulben 150611)
Kardiii
16 élménybeszámolót írt
16
11 éve tag
2013.01.14. 06:36
Szia!

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


Ezeket nézd végig elég tanulságosak!

És a lényeg, hogy a kezed mindig legyen a csípőd mellett, ne hadonássz, ne karból fordulj :)

Üdv,
Kardi
Előzmény: (fulben 150611)
fulben
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2013.01.13. 20:20
Nah felteszem a kérdést,mert sok témát átolvastam,de lehet rossz helyeken kerestem,de nem láttam sehol.Tehát a kérdés:hogy kanyarodjak rendesen?A problémám az,hogy érzem,hogy erőből rángatom a deszkát,ami nagyon sokszor bejön,de néha nem,is nem is akarom hogy beidegződjön.Tehát leírva siklok lefelé aztán elülső lábamra terhelek,esés irányba engedem (itt kérdés hogy teljesen párhuzamosnak kell lennie a boardnak a pálya síkjával,addig engedjem?) és itt, a kérdés,hogy hogyan tovább?Ha átrakom a hátsó lábra a súlyt,kiszalad alólam.Ha meg nemrakom,akkor meg rángatás lesz belőle,mert nemakar befordulni.Lábujj élről sarokélre általában szépen megy a váltás,azt érzem,de sarokélről lábujjra borzalmas...Megköszönném ha segítenétek.
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.