Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Jól karbantartott pályák barátai topikból

ÜZENETEK (9)Időben csökkenő Időben csökkenő
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
2013.03.02. 08:54
Ha már a kéthavi nyugdíjadat említed: véleményem szerint a síelés túl drága hobbi ahhoz, hogy az ember ne tudja élvezni minden körülmények között. Ismerek magam is többeket, akik annyira nem szeretik a túrt, jeges, mélyhavas, buckás pályákat, vagy teszem azt a sűrű hóesést, túl hideget, túl meleget, stb, hogy inkább abbahagyják a csúszást, ha hasonlókkal találkoznak.
Az ilyet úgymond luxus kategóriába sorolom. Ha te megengedheted magadnak, hát lelked rajta - viszont a körülményekre panaszkodni nem teljesen védhető magatartás.

Képzeld el, ha a biciklizés lenne a kedvenc időtöltésed, de megfelelő tudás, gyakorlat hiányában minden szűkebb kanyarban, kátyúsabb útfelületen vagy nagyobb autóforgalom esetén elesnél - és emiatt csak az egyenes, vízszintes, forgalom elől elzárt bringautakat szeretnéd...
Előzmény: (vassqsa 156387)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2013.03.02. 00:15
Iszom a szavaidat!
Olyan szépen elmesélted! kár, hogy csak mi hisszük el, akik különben is tudjuk, akinek kellene az nem hiszi.
Előzmény: (Stani 156399)
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2013.03.01. 19:25
szia, lehet, hogy már valaki mondta (akkor bocs az ismétlésért), de:

"
"Ahol sok a természetes hó és a síelő + nagy liftkapacitás van tutira ki fog buckásodni a pálya, bármit csinálnak vele ... "

Így igaz, de másnapra kezdenek vele valamit! ""

Az év egyik felét kinn töltöm,így van "némi" rálátásom a dolgokra, néha találkozom ugyanezzel a kijelentéssel a vendégek részéről, hogy itt vagy ott nem ratrakolnak!

Ausztriában mindegyik terepen ratrakolnak!
Mikor? mindig üzemzárás után, azaz amikor a liftek bezárnak kezdenek el járni a ratrakok és többnyire éjfélig/hajnali 1-2-ig dolgoznak, hogy reggel sima biliárdasztalokon lehessen döngetni.
Ha éjjel esik a hó, akkor az eltakarja a ratraknyomokat, tehát minden bizonnyal ezért nem láttad azokat. Az éjjeli hóesés után a reggeli órákban főbb pályákon többnyire végiggurulnak a ratrakok, de ez sokat nem számít, mivel a a pálya nem tud megkötni, "kifagyni", tehát gyorsan fellazítják a síelők és a snowboardosok.

Ezenkívül ! Hóesés után kb 2, de inkább 3 napra van szükség, hogy a friss hó megkössön az alsó, régebbi alappal, értsd havas időszak után a gondos ratrakolás ellenére gyorsabban "lesíelik" a pályákat.

De a buckásodást a fentieken kívül is megannyi faktor befolyásolhatja; hőmérséklet, időjárás, hófajta/minőség, lejtő meredeksége, x pályafelületen a síelők aránya...
Előzmény: (vassqsa 156387)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2013.03.01. 17:56
Nem köll, hát nem köll.
Köllött volna régön :)
Előzmény: (vassqsa 156384)
Pulmy
869 élménybeszámolót írt
869
13 éve tag
2013.03.01. 17:34
Azt ajánlom,válts át a korcsolyára,de mindig csak a rollba utáni fél órában korizz,mert utána már karcos lesz a jég!

ezért kár volt regisztrálni!
Előzmény: (vassqsa 156387)
vassqsa
13 élménybeszámolót írt
13
11 éve tag
2013.03.01. 17:09
Vakokkal mi is találkoztunk az olaszoknál! Fekete síruhában, sárga karszalaggal párosával mentek. Találkoztunk egy deréktól lefelé béna sízővel is, aki egy biciklivázra emlékeztető járművön ült és káprázatos ügyességgel küzdötte le a lejtőt. A féllábú sízők már nem is annyira meglepőek.
Minden elismerésem és tiszteletem az övék! Meg azoké, akik segítségükre vannak.

"Ahol sok a természetes hó és a síelő + nagy liftkapacitás van tutira ki fog buckásodni a pálya, bármit csinálnak vele ... "

Így igaz, de másnapra kezdenek vele valamit!
Előzmény: (RM 156386)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2013.03.01. 16:41
Mi Bellamontéban voltunk párszor síelni januárban, olyan "sima felületet" eddig sehol nem láttam máshol. Jeges sem volt. Mondjuk máshol vakokat sem láttam síelni, ott igen. Elöl megy az oktató és egy hangosbeszélőn beszél hátra, hogy mikor kel fordulni ...

Ahol sok a természetes hó és a síelő + nagy liftkapacitás van tutira ki fog buckásodni a pálya, bármit csinálnak vele ...
Előzmény: (vassqsa 156384)
vassqsa
13 élménybeszámolót írt
13
11 éve tag
2013.03.01. 16:14
Mint már azt írtam a muraui topikban, nekem a legkedvesebb síterepem a Kreischberg. Ott síeltem a legtöbbször, kb 15 alkalommal. Mindig jólkezelt pályák fogadtak. Ráadásként a rengeteg felvonó, szép környezet, barátságos emberek.

"Mög köll tanulni síelni "

Nem köll!
Tudod, az a szép - többek között - a sízésben, hogy háromtól 99 éves korig, vagy ameddig mozogni tudsz, mindenki megtalálja a helyét a pályákon. A csetlő-botló amatőr épp úgy, mint a "vérprofi". Nem néznek ki onnan akkor sem, ha vénségedre sem tanultál meg síelni. És ez utóbbiak vannak többen, valamint a kezdők, meg a családanyák, stb és nem a profik. Akik tudományát már csak csodálom, de az elsajátítás érdekében bizony semmit nem teszek. Csak kedvemre csúszkálok, senkit nem zavarva. Már ha könnyen síelhető a terep. Mert a kihívások nem érdekelnek.
Előzmény: (AAron 156371)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2013.03.01. 14:27
Én még nem síeltem rosszat Kreischbergen.
Mög köll tanulni síelni
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.