Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Jól karbantartott pályák barátai topikból

ÜZENETEK (14)Időben csökkenő Időben csökkenő
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2013.03.02. 09:38
Sajnos 100%-os tuti tippet nem lehet erre adni, de bizonyos irányvonalak meghúzhatók. Én saját tapasztalataim szerint, minél magasabbra és minél nyugatabbra mész, annál nagyobb a lehetőséged arra, hogy álmaid sípályáján síelhess. Természetesen ez arányosan drágább is lesz. Ezeknek a feltételeknek, Stanival tökéletesen egyetértve elsősorban Tirol tartomány sípályái felelnek meg. Mi január végén voltunk Pitztal környékén, és 50 évi sítapasztalattal a hátam mögött mondhatom, életem legjobb síelésén voltunk túl. A gleccseren -6 - 8 fok volt, vakító napsütés és olyan pálya amiről Te álmodsz. Billiárdasztal simaságú, porcukor minőségű hóval, nulla sorállás a felvonóknál.
Egy napra átmentünk Ischgl (személy szerint az én kedvencem) síterepére is, ahol hasonló minőségűek voltak a pályák, és délután négykor sem találtam egyetlen buckát sem.
Egy másik nap Söldenre mentünk, itt is tökéletes pályák, de az utolsó, levezető menet már nagyon gáz volt, keskeny, buckás pálya iszonyatos tömeggel spékelve.
Természetesen erre azért garanciát nem lehet vállalni, de az esély nagyobb a jó pályákra. Szerintem 3000 m fölött, alapból jobb a hó, lévén kevésbé áll fent annak az esélye, hogy nappal megolvad, éjjel kifagy a pálya, és a hó szerkezete is sokkal jobb.
Tehát összefoglalva: január-február, Tirol, 3000 m körüli hegyek és nagy valószínűséggel találsz megfelelő pályát.
Ja és én azt mondom, hogy keress nagyobb (150-200 km) síterepeket, ugyanis ott jobban szétoszlik a tömeg, mint egy 40-50 km-es (Kreischberg) pályarendszeren.
Előzmény: (vassqsa 156338)
Sizsuzsa
121 élménybeszámolót írt
121
14 éve tag
2013.03.02. 08:16
Igazad van, ezeket a másik topikba kellett volna leírnom!
Előzmény: (RM 156431)
Sizsuzsa
121 élménybeszámolót írt
121
14 éve tag
2013.03.02. 08:03
Nem a topik hasznosságát akartam vitatni, hanem egy saját magunknak okozott kellemetlen 3 nap tanulságait írtam le. Természetesen azóta már mi is jobban figyelünk az időpont kiválasztására, (nem mindig rajtunk múlik),az olyan időjárási helyzeteket megpróbáljuk elkerülni, DE nem a pálya üzemeltetőit szidtuk, szidjuk.
Tekintettel arra, hogy sem a "fiatal, jól síel, sportos" hanem a szeret síelni kategória nem vonatkozik rám, én is jobban szeretem a vasalt pályákat. Bár néha reggelente az is tud nehézséget okozni, főleg a "túl jóidős" napok utáni reggelen.
Az olasz pályák adottságaival, kezeltségével és az alkalmazottak hozzá állásával egyet értünk.
Előzmény: (RM 156431)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2013.03.02. 07:13
Azért vannak "tendenciák". Ha figyelembe veszi az ember a síszüneteket, előző évek időjárásadatait ... nagyobb eséllyel lehet belefutni egy tömegmentes/"szép idős" síelésbe. Nekem a "vasalt pályáról" Olaszország ugrik be mindig a januári "tömegmentes" időszakban. Napsütés, száraz hideg, kevés természetes hó ami általában éjszaka esik... Bellamonte leginkább, de Livigno is ilyesmi volt.

Persze aki fiatal, jól síel, sportos ... azt ne zavarja, hogy hol buckás, hol szűzhavas, hol mély a hó a pályán ... De vannak akik "nem túl nagy fizikai igénybevétel mellett" szeretnék élvezni a havat, tájat, síelést ... Szóval szerintem van létjogosultsága ennek a topiknak, és akinek van "más tuti tippje" nyugodtan írja be. ;-)
Előzmény: (Sizsuzsa 156428)
Sizsuzsa
121 élménybeszámolót írt
121
14 éve tag
2013.03.02. 06:42
Egyik 3 napos síelésünket gyönyörűen ratrakolt pályán kezdtük.
Kétszer tudtunk csúszni, majd jött a vihar. A fennmaradó időben a felvonók sem jártak, nemhogy a ratrakok, és persze ugyan annyiba került, mintha 9-16-ig csúsztunk volna 3 napot.
Aki előre leszervezetten, és nem ad hoc jó idő függvényében tud indulni, annak tudomásul kell venni, hogy a természet már csak ilyen!
Előzmény: (vassqsa 156355)
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2013.03.01. 16:08
Tényleg, én is elfelejtettem már, milyen volt a bucka a Marmoladan. Pedig csak egy hónapja volt. Mert buckás volt a rohadék a friss hótól! Ott sem figyeltek arra, hogy nekem milyen sokba volt az a síelés.
Előzmény: (Stani 156382)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2013.03.01. 15:58
Plusz a napközbeni síelés maximum a léleknek használ meg jól mutat a fényképeken, amúgy "felejtős"
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2013.03.01. 15:55
Hát, túl sok kíméletre és együttérzésre ne számíts a fórum lakóitól. (Magánvéleményem: nem is érdemled meg.)
Én is sokkal jobban szeretem a sima, jól kifagyott havas pályákat, mint a buckát. De megtanultam úgy síelni, hogy az összetúrt vagy mély pályát is tudom élvezni, mert élvezni akarom.
Sajnos az időjárás - amitől ez a sport (bocsánat, időtöltés, szórakozás) olyan nagyon függ - nem veszi figyelembe, hogy kinek mennyire drága a síelésre szánt ideje. Azt meg nem várhatod, hogy nap közben, a síelőket kerülgetve járjanak a ratrakok.
Előzmény: (vassqsa 156355)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2013.03.01. 15:50
szia a síelés a Schladming táblától nyugatra kezdődik, addig csak próbálkozások vannak ;)
Előzmény: (vassqsa 156355)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2013.03.01. 13:31
Bizony túl van spilázva a dolog. Kezded elragadtatni magad, s az nem okos dolog.

Csak egy észrevétel.
Ezt írod: "Nekem elsősorban időtöltés! Mint a balatoni nyaralás! Ha rossz az idő, vagy döglött angolnák úsznak a felhabosodott vízben, vagy félig kiszáradt, akkor NEM MEGYEK ODA!" Látod ezt megtehetted volna jelen esetben is, csak az időjárás előrejelzést kellett volna megnézned.

Jó szórakozást a gittegyletben.

Csabor aki szereti a tükörsima pályákat, de akkor is el tudja foglalni magát, ha ez a feltétel nem teljesül.
Előzmény: (vassqsa 156355)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2013.03.01. 13:30
Cinikus vagy, mindent kiforgatsz, félremagyarázol.
Így nincs értelme beszélgetni, be is fejezem.

Ettől függetlenül, ahogy korábban is írtam, jó és balesetmentes síeléseket kívánok neked/nektek!
Előzmény: (vassqsa 156355)
vassqsa
13 élménybeszámolót írt
13
11 éve tag
2013.03.01. 13:15
Megijedtem. De komolyan!
Várhatom a bírósági idézést, vagy csak megvernek?

"Szerintem írjál nekik a tapasztalataidról, és kérj választ a problémáidra. Gondolom szakmailag meg tudják majd indokolni, ha tényleg nem kezelték a pályákat, hogy miért."

Élőszóban megkérdeztük! "Esik a hó!" volt a válasz és addig nem tudnak vele mit kezdeni!

"Így ez lassan hitelrontássá fajul..."
Az általam leírtak mely BETŰJE volt hazugság?

"A gittegylet nem jó ötlet. A síelés, ahogy már sokan írták, szabadtéri sport."
Nekem nem! Nekem elsősorban időtöltés! Mint a balatoni nyaralás! Ha rossz az idő, vagy döglött angolnák úsznak a felhabosodott vízben, vagy félig kiszáradt, akkor NEM MEGYEK ODA!

"Arra már gondolni se merek,.."

Értem rettegsz, vagy másokért? Vagy a Kreischbergért?

"...hogy mi lesz ha valaki most a te írásaid alapján rettegve megy Kreischbergre, mert már nem tudja lemondani, és frissen vasalt pályákkal találkozik... :-) És innentől kezdve Kreischberg státusa villogni fog: jó - nem jó - jó- nem jó... Ez csacskaság, ne is haragudj!"

Ha jól értem tehát, akkor járok el helyesen, ha a számomra is remek pálya esetén áradozom, puklis, jeges, mélyhós esetén pedig mélyen hallgatok; szívjon más is!

"Megjegyzem, én is jobban szeretem a sima pályát, de még sose jutott eszembe felháborodni azon, ha esett a hó, vagy ha a használattól romlott a pályák minősége. "

Szíved joga!
Nekem ellenben a négynapos síelés kéthavi nyugdíjamba került. Meg kell néznem, hogy mire költök.
Valamint én a hasonszőrű sínyuggereket, hedonistákat, antitalentumokat, kezdőket, stb várok a topikba.
SPORTEMBEREK KÍMÉLJETEK!

Végül, de nem utolsó sorban igazán kíváncsi vagyok arra, hogy én vagyok e az egyetlen síbarát, aki UTÁLJA A PUKLIT, A MÉLY HAVAT ÉS A JEGET a sípályán? És akinek semmi örömet nem jelentenek az új kihívások? Sőt. igyekszik elkerülni azokat?
Előzmény: (klaci 156348)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2013.03.01. 12:19
Bocs, de szerintem ebbe nagyon belelovaltad magad és kezded túllihegni a dolgot...
30 év alatt most az egyszer tapasztaltál valami negatívumot, és rögtön feketelistára teszed a terepet.
Szerintem írjál nekik a tapasztalataidról, és kérj választ a problémáidra. Gondolom szakmailag meg tudják majd indokolni, ha tényleg nem kezelték a pályákat, hogy miért.
Így ez lassan hitelrontássá fajul...

A gittegylet nem jó ötlet. A síelés, ahogy már sokan írták, szabadtéri sport.
Képzeld el, A beírja, hogy X terep gyúrótábla, erre B odamegy, de csalódik. Akkor mit csinál?
Arra már gondolni se merek, hogy mi lesz ha valaki most a te írásaid alapján rettegve megy Kreischbergre, mert már nem tudja lemondani, és frissen vasalt pályákkal találkozik... :-) És innentől kezdve Kreischberg státusa villogni fog: jó - nem jó - jó- nem jó... Ez csacskaság, ne is haragudj!

Megjegyzem, én is jobban szeretem a sima pályát, de még sose jutott eszembe felháborodni azon, ha esett a hó, vagy ha a használattól romlott a pályák minősége.
Előzmény: (vassqsa 156338)
vassqsa
13 élménybeszámolót írt
13
11 éve tag
2013.03.01. 11:41
A minap jöttünk haza a Kreischbergről. Csalódtam, mert a pályák nem voltak az addig megszokott módon kezelve, felújítva. Buckásak, mélyhavasak voltak. Várom a "jól karbantartott pályák barátait" akik KIZÁRÓLAG A JÓL KEZELT GYÚRÓTÁBLÁN élvezik a sízést, hogy merre találtak ilyent és figyelmeztessék az érdeklődőt, hol csalódtak.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.