Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Csődbe ment az Intersí utazási iroda topikból

ÜZENETEK (9)Időben csökkenő Időben csökkenő
- Marky -
753 élménybeszámolót írt
753
15 éve tag
2013.04.10. 15:16
ja, még 1 tipp, ha az ember párosan megy nyaralni érdemes megemlíteni, hogy nászútra mentek, még akkor is, ha nem :)
Előzmény: (- Marky - 159102)
- Marky -
753 élménybeszámolót írt
753
15 éve tag
2013.04.10. 15:02
Dedede :)

Máltán 2 éve 120e Ft ért voltunk fejenként repjeggyel félpanzióval egy 3*os szállodában, ugyanoda ugyanabban az időpontban 180 lett volna a legolcsóbb irodával.

Tavalgy Mallorca 150 volt a 200-as katalógus ár helyett...

a booking.com is egy nagy katalógus, ha úgy vesszük, ahova a szállodák jóval olcsóbban teregetik ki az ajánlataikat, mintha direktben fordulnék hozzájuk.

Irodák:
én kifejezetten a magyar irodkára gondoltam. Kollégáim közül sokan utaznak KÜLFÖLDI irodákkal, mert
- olcsóbbak sokszor, mint a magyar (nincs lehúzás)
- ha pl német / osztrák irodától látja a foglalást a szálloda sokkal jobb / nagyobb / tengerre néző szobákat ad ki, mintha a foglalás innen a "Balkánról" (az ő szemükkel nézve mi azok vagyunk sajnos, teszünk is érte mondjuk, ha nyaral a nemzet...)

Jó ez a beszélgetés, feledteti a síelés utáni vágyat egy kicsit :)
Előzmény: (Stani 159072)
TZoli
1156 élménybeszámolót írt
1156
20 éve tag
2013.04.10. 12:38
Ez valóban így van. Emlékszem a nászutam szervezésére. Kinéztem egy szállást, a weboldalon megtaláltam, hogy travel agency-nek 8% kewdvezmény. Ajánlat kérés, nekem semmi discont. Bementem egy irodába, 2000 ft-ért rajtuk keresztül foglalva megvolt a 8% kedvezmény.
Az intersi sajnos nem így működött. Nem volt saját "csomagjuk", lekérésre dolgoztak, amit ki is fizetettek az érdeklődővel. Persze, hogy drágábbak voltak, mint egy saját szervezés. A forintos bérletek áráit is úgy megemelték, hogy végül nem érte meg rajtuk keresztül foglalni. A nagy buszos tömegeket meg elvitték a kisebb irodák kedvezőbb ajánlatai. Nem csoda hogy pár év alatt 20ezerből 5ezer ügyfelük maradt.
A prospektusukat egyébként kedveltem. Marky szerintem biztos, hogy keveri azzal az N***-nel.
Előzmény: (Daddy 159078)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2013.04.10. 10:25
Én is így gondolom Stani. Az utazási irodák "nagy tételben" és hosszabb együttműködés kilátásba helyezésével (ígéretével) foglalnak idegenforgalmi szolgáltatásokat, így azokat lényegesen kedvezőbb áron tudják megszerezni mint az alkalmi utazó. Itt csak az a kérdés, hogy üzletpolitikájukra, költségeikre figyelemmel ezt az eladási áraikban milyen mértékben jelenítik meg (vagy nem). Visszatérve a cím szerinti irodára, az sem volt elhanyagolható előnyük (tudom, hogy ezt más irodák is "tudják"), hogy az ott kifizetett síbérlet (néha sokkal) olcsóbb volt, mintha azt a helyszínen vásároltuk volna.
Előzmény: (Stani 159072)
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2013.04.10. 07:40
"nyaralást csakis egyéni szervezésben, booking.com és fapados oldalakon keresztül, kb 60%os áron hozom ki a nyaralásokat a katalógusárakhoz képest. "

De biztos nem ugyanabba a hotelba és ugyanazokkal a feltételekkel. Almát az almával hasonlítsuk össze ;)

Javarészt utazási irodákkal (igaz többnyire nem magyarokkal) megyek nyaralni és szerintem nagyon jó kis ajánlatok vannak, amit saját magad aligha tudnál kihozni.

Ruefa, Eurotours stb. egész jó ár-érték arányú csomagokat kínálnak, sokszor olyan helyekre, ahova magyar ut. iroda nem.

Maradva a síelésnél: 2008-ban az andorrai síelésünket teljes magunk állítottuk össze (ez nem kevés gép előtt töltött órát kívánt). Miután visszajöttünk feliratkoztam egy madridi utazási iroda hírlevelére és a szállás+ellátás+bérlet kombót jóval kedvezőbb árban kihozták, ráadásul nem egy "kétcsillagos diákszállóba" , ahol mi voltunk, hanem normál három/három+ hotelokba némi wellness-szel.
Előzmény: (- Marky - 159040)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2013.04.09. 22:39
Magad mondtad ("Akkor lehet csak én vagyok rosszul bekötve..").
Lehet kavarodás: más irodák katalógusai sem 'jobbak' de azokon is el lehet igazodni.
A nyelvtudás megtérülése pedig örvendetes, ha ebben méred le!
WFeri
Előzmény: (- Marky - 159040)
- Marky -
753 élménybeszámolót írt
753
15 éve tag
2013.04.09. 11:45
Akkor lehet csak én vagyok rosszul bekötve, ha mindenki másnak érthető volt az árképzés :) (vagy keverem őket vki mással??)

N****mann?
Egyik legdrágább, nyaralást csakis egyéni szervezésben, booking.com és fapados oldalakon keresztül, kb 60%os áron hozom ki a nyaralásokat a katalógusárakhoz képest.

A nyelvvizsgák és órák ára már többszörösen megtérült :)
Előzmény: (Daddy 159017)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2013.04.08. 22:01
Én is sajnálom hogy nem utazhatok többet velük. Szerintem korrektek voltak árban és szolgáltatásban. A törzsutas kedvezményt (amikor már járt) külön kérés nélkül beszámították. Több irodát kipróbáltam de -az előbb írtak miatt -, az utóbbi években szervezésük segítségével utaztam. Azonos feltételek esetén(!) nem voltak drágábbak a többi budapesti irodánál. Sőt!
Marky! Ha a katalógusukat nem tartottad áttekinthetőnek, akkor mi a véleményed egy, "N"-el kezdődő cég katalógusnak nevezett (pl. a most aktuális 2013 év nyári) "rejtvényfüzetéről"?
Előzmény: (coolman 159007)
coolman
971 élménybeszámolót írt
971
18 éve tag
2013.04.08. 18:47
Én is sajnálom :( Én is utaztam már velük. Nekem spec a katalógus is tetszett.

üdv_: cool
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.