Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síelésünk kivesézése topikból

ÜZENETEK (34)Időben csökkenő Időben csökkenő
Tumbász Geri
109 élménybeszámolót írt
109
17 éve tag
2013.09.16. 23:17
" Tiszta formai megoldások, mintha csak egy tankönyv fotóihoz akarnának precíz pillanatnyi helyzeteket megmutatni, csak véletlenül film lett belőle... :)"

Talán mert ez volt a cél? Precíz pillanatnyi helyzeteket, pontosabban azok egymásután fűzött képsorát, azaz filmet síelni. Valóban. Ezek mozgássorozatok, melyek egymás után fűzött pillanatokból állnak. Ettől még ez egy folyamatos mozgás. Harmónikus és többé kevésbé de precíz.
És talán bármely pillanatát kimerevítve könyvbe lehet illeszteni.
A 3:24-nek ez egészen jól ment.
Hmmm.... Akkor most miről beszélünk?

Ozsi, én emlékszem ám arra, hogyan készültek a sízés+3 fotói!
Ott te lettél volna a legboldogabb, ha mindenki mindenhol ilyen mozgásokat síel. Pl. Nem kellett volna annyi sorozatfelvételt kidobni. :)
Még időt is spóroltál volna.

Hány olyan demos kép készült, ahol valaki(k) miatt egész csapatképek mentek kukába, mert itt-ott pontatlanság volt.

Videózni azért könnyebb, mert az nem olyan kegyetlen. Elfedi a dinamika az apró-cseprő, kisebb- nagyobb hibákat.

Persze, hogy a mozgás csak mozgás közben elemezhető. De az képsorokból, pillanatnyi helyzetekből áll.

Mind a kettő elemezhető egy bizonyos szinten.
Majd ehhez jön ugye még a hóminőség és látási viszonyok ismerete.... :)

Ha ez így megy tovább, az lesz a vége, hogy csak állnak az oktatók a tanítvány előtt, filozofálnak az érezni kívánt erőkről és jelenségekről, hosszasan lukat beszélnek a tanítvány hasába, hogy " ugye már érzed! Ugye már jó". Közben mindenki bemutatja a saját individuális - állítólagos oktatós-síelését, de kézzelfogható rendszer csak a jinjang marad. :)

Ui.: dinamikát ott tudsz tanítani, ahol azt a tanítvány képes kezelni.
Ez nem keverendő össze a fölöslegesen erőltetett lécpumpálással, extra rányomásokkal, bármennyire is tűnjék dinamikusabbnak. Szerintem meg az nem visz előre... :)
Előzmény: (ozsi 160626)
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2013.09.16. 22:56
Valaki igazán adhatna neki egy mono sít! :-)
Előzmény: (Lackó 160628)
Tumbász Geri
109 élménybeszámolót írt
109
17 éve tag
2013.09.16. 22:43
Érzem a törődést. :)

A Carven Grundból nézd a 3:24-es variációt, mert az egy jobb darab!
Pont a gyaksihoz tartozó dinamikával és folyamatossággal. Amolyan demonstrátoros. Lehet ezt lazábban is valamivel, de akkor picit nő a tempó.
A 3:35-ös az valóban mesterkélt, már ami a zárásokat illeti.
Ugyanez a srác síeli a párhuzamos flatteros beletottyanóst. Az nem jó.

Apropó, szerinted a nem jó carv.grund merre viszi a tanulót? Azt írod "nem jó felé". Miért? Kifejtenéd?



Hóeke?
Indoklást is olvasnék szívesen, hogy konkrétan mitől vagy ki! :)
Előzmény: (Lackó 160618)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2013.09.16. 22:40
"Kinek van ennyi ideje?"

Senkinek. Érzem is este, az el nem végzett teendőimen elgondolkodva. :-)

De nincs mit tenni, lassan közeleg a tél, és ilyenkor a síelő vére pezsegni kezd.

"A süllyesztés-mellézárás időzítése meg egyszerűen parádés! Régebben az SMSZ-ben is folyamatos vitatéma volt ez is, meg a megemelkedés-bottűzés-kiforgatás időzítése is"

Igen, ez érződött is időnként, elég gyakran változott a szemlélet, illetve feltűnő volt, hogy valahogy nem alakult ki egységes koncepció.


"Nem keresnél már valami nagyon szépet is? "

Miért, új felfedezettem, a Tai Chi Skiing neked smafu??? Itt egy gyöngyszem, az irányzat művelőjétől:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=AkUyhmmFHaA

És értékelned sem kell, valaki már megtette előtted:
"One of the better videos of Ichin that I've seen. Great positioning. Good Job."

Na, mára ennyi... :-)
Előzmény: (ozsi 160626)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2013.09.16. 21:48
Kinek van ennyi ideje? :D

Belenéztem, elég kemény. Mondjuk a bergfexes ennek a karikatúrája. Mintha a dinamikát elfelejtették volna. Tiszta formai megoldások, mintha csak egy tankönyv fotóihoz akarnának precíz pillanatnyi helyzeteket megmutatni, csak véletlenül film lett belőle... :)
A süllyesztés-mellézárás időzítése meg egyszerűen parádés! Régebben az SMSZ-ben is folyamatos vitatéma volt ez is, meg a megemelkedés-bottűzés-kiforgatás időzítése is, és mi is tévelyegtünk hasonlókat, valószínűleg ugyanilyen röhejesen néztünk ki. Csak jobb kívülről nézni, mint megsíelni (valószínűleg úgy nem találtam volna viccesnek).

Ez valóban egy olyan videó, amiben elképesztő sok tanulság van, szerintem használni fogom a mozgáselemzés tantárgyban (pl. ahogy a kartartás mutatja, hogy a széles hátizom meg az oldalsó törzsizmok lefeszítésével próbálja terhelni a léceket, mert a dinamikátlan síelés nem hoz létre terhelést).

Nem keresnél már valami nagyon szépet is? Dicsérnék már valamit, azt jobban szeretem...
Előzmény: (Lackó 160618)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2013.09.16. 15:55
Sokadik oktató-bemutató videó, ahol azt látom, hogy valami ostoba, vagy nyakatekert gyakorlatot mutat be egy szemmel láthatóan nagyon jó síző, de a gyakorlat természetellenessége miatt még láthatóan neki is össze kell szednie magát, hogy valahogy bemutassa. Szíve szerint egyáltalán nem így síelne.
Sokszor észre lehet venni azt is a hasonló videókban, hogy valami trükkel belecsal a demonstrátor, hogy a látvány olyasmi legyen, mint amit valaki a felvételen látni akar.

Épp most akadtam bele egy videóba, azt nézegettem, ebben is többször fellelhető ugyanez a kínlódás az erőltetetten természetellenes gyakorlatoknál.

Érdemes a támasztott (alaplendület?)("Carven Grundstufe") körüli részeken figyelni a mellézárásokat, rettentően látszik a kínlódás. (3:36-tól)
A természetes dinamikától teljesen eltérő mozgást kell bemutatnia, látszik is a megtorpanás, hogy tisztán akaratlagos a végrehajtás. A lendület, a dinamika egyáltalán nem ezt kívánná. Ráadásul ez így egyáltalán nem jó felé viszi a tanulót. :-(
(Bár én ettől a hóekétől is kész vagyok, de ezt első körben most hagyjuk... :-))

3:53-nál az a kanyar, azzal a mellézárással, na az meg egyenesen gyönyörű...

Így a lényeggel kezdődik a videó:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=fNIMInajyIk#t=164


Ui: A párhuzamos flatt.., pardon lendület is megérne egy misét...
Itt:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=fNIMInajyIk#t=243
Előzmény: (HPali 160610)
HPali
124 élménybeszámolót írt
124
20 éve tag
2013.09.16. 15:06
Köszi, ezt láttam, az itteni beszélgetésben vesztettem el a fonalat, azt hittem, ezekről az osztrák oktatós videókról volt már szó valahol.
Előzmény: (ozsi 160614)
HPali
124 élménybeszámolót írt
124
20 éve tag
2013.09.16. 14:23
Nem találom ezt az elemzést...
Előzmény: (ozsi 160493)
HPali
124 élménybeszámolót írt
124
20 éve tag
2013.09.16. 13:35
"szerencsétlen demonstrátor is szenved a bemutatásukkal"

Az első gondolatom pontosan az volt, hogy nem véletlenül nem egy kifagyott pályán mutatja be a gyakorlatokat, mert olyanokat flatterolna ezzel a fenék-letevős technikával, hogy öröm lenne nézni. Ahogy látom, Geri ezt már sokkal szakmaibban meg is fogalmazta.
Előzmény: (Lackó 160491)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2013.09.15. 16:08
Megírom nemsokára, csak az idő... :) Csak tologatom magam előtt a dolgokat, pedig a büdös életben ennyit nem foglalkoztam síeléssel mint most. De minél többet foglalkozom vele, annál több meló keletkezik.
Előzmény: (Lackó 160578)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2013.09.15. 15:04
Fácsén olvastam az elemzést, köszönjük.

(De ide miért nem másolod be? )
Előzmény: (ozsi 160454)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2013.09.14. 18:18
:-)
De! Egyrészt nem bántjuk Robint, mert jó srác, másrészt ő egészen másképp síel, még ha ez a kép hasonlónak tűnik is elsőre.
Előzmény: (PEDRO 160550)
PEDRO
838 élménybeszámolót írt
838
16 éve tag
2013.09.14. 17:29
Nem mernék....!

Itthon vagy amúgy?Beszélnünk kéne...
Előzmény: (Robin 160551)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2013.09.14. 17:01
Te most kötözködsz velem ? :)
Előzmény: (PEDRO 160550)
PEDRO
838 élménybeszámolót írt
838
16 éve tag
2013.09.14. 16:29
ismerős...


sielok.hu/forum/avatars/ab_1777467287.jpg
Előzmény: (Lackó 160549)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2013.09.14. 16:14
Jó ez is, sőt talán tényleg jobb, cseréljünk!
Én szétvágom, de írd meg, hogy szerinted hol kellene. (Bár elsőre elég egyértelműnek tűnik.)
A bélyegkép? Szép...
Előzmény: (ozsi 160541)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2013.09.14. 09:58
És mi lenne ha erre lecserélnénk? Azok a carving tippek viccesek, de ez a fejezet sokkal durvább. Már a bélyegkép önmagában megér egy elemzést... :D

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Előzmény: (Lackó 160514)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2013.09.13. 16:14
De csak az izgalmasat! Ahol előre hátra hintázik egyenes siklásban, azt szerintem kihagyhatod... Bár ha később elkezd belőle rövidlendületet csinálni a léc csőrére támaszkodva, a fenekével rángatva a síléc végét, akkor még előkerülhetne... :)
Előzmény: (Lackó 160514)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2013.09.13. 16:04
Legyen! :-) Amint lesz kis időm a napokban, akkor letöltöm, darabolom, visszatöltöm.
Előzmény: (ozsi 160513)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.