Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síelésünk kivesézése topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
Tumbász Geri
109 élménybeszámolót írt
109
17 éve tag
2013.09.18. 18:14
Köszi Ozsi, hogy még oly " fiatalos kilendüléseimet" is hajlandó vagy normálisan reagálni.
Tudom hogy viccelsz, mert azért annyira te is érted ama célzásomat ama posztból, hogy a "jó síző" fogalmának példájára dobálózok Maru.. Nevevel, nem pedig azért, mert ő a Snowsportsnak dolgozott volna vagy ott tanult volna...
Köszi. A viccet.

Én ezekkel egyértelműen csak az én példáimat szerettem volna megosztani, hamár kissé agresszíven bedobtam ezt a kérdést neked...
Ez nem laboratorium. Persze, hogy van baki...

Örülök, hogy tetszik. :)))
Szerintem is gyönyörű.
A Pussnig meg persze, hogy demonstrál. Neki az a legfontosabb...
A Ricsi meg hát tudjuk, hogy szakember.
Mind több száz nappal/év...

Igen, ez gyakorlás és kilometer, ami nem helyettesíthető, csak nagyon tudatos sízéssel, vagy azzal sem.

Nem vinném tovább e témát, mert így is kilendült a normál keretekből.
Én kérek elnézést!

De egy kérésem lenne hozzád, hogy érdemi vitát tudjunk itt folytatni legközelebb!

Ha egy videot/mozgást elemzel itt legközelebb, kérle írd le pontról pontra, egy-egy mondatban, hogy
milyennek kéne lennie a mozgásnak
Ahoz képest, hol a hiba
Hogyan kéne ezen javítani

De mind ezt úgy, hogy egy abszolút nem szakavatott hobbi síző is megértse.
Vagy, ha már van kifejtett leírásod egy technikai elemről, hát másold be.
Csak annyit, mint a Sízés+3ban van a kis keretekben.
Könnyebb lenne összevetni a mindenkori aktuálisan látható videokkal.
Csak legalább támpontokat adj! Mit, mikor, miért kéne kivitelezni.
Remélem, nem kérek túl nagyot.


Köszönöm!
Előzmény: (ozsi 160729)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2013.09.18. 12:55
Értem. Richi gyerekkorában a saját szakmai munkássága által összehozott gondolatmenettel tanult meg síelni. Mostani - tényleg brilliáns - sítudását nem a kivételes tehetségének és havon töltött évi 200 napnak köszönheti.

És ezek szerint Takao Maruyama pedig nem a japán síiskolán és japán mozgáskultúrán szerezte a sítudását, hanem felnőtt korában a Snowsports Academy keretein belül veletek együttműködve újratanulta a síelést. ;) Csak viccelek... :)

Nem azt mondom, hogy ez nem lehet egy hatásos módszer. De ezek az emberek a világ legjobb 1000 (vagy kevesebb) síelője közé tartoznak, szinte az egész évben sílécen állnak. Bemutatnak bármit.
Ha megkérnénk őket tíz perc alatt megmutatnák a StrongBase összes elemét. Akkor a StrongBase miatt lennének ilyen jók? Ugyan...

Már a gyepsís összevágásnál tudtam, hogy ezzel akarsz megvezetni. De engem pont semennyire nem érdekel, hogy ki síel a videón. Sem akkor, ha a mozgásban baki van (mint Pussnignál és valamennyi Bergernél is), és amikor sem, amikor sokkal jobban a helyén van, mint Maruyamánál.
Csak egy szempontot szoktam nézni: a mozgásszerkezetet.

Ha pedig összefüggéseket keresek, azt ott látom, hogy Pussnig síelése a taposott pályán a Berger által bemutatott alapiskolával mutat összefüggést, és ez nem pozitív üzenet.
Azért nem, mert az a szilárd szakmai meggyőződésem, hogy Pussnig sokkal jobb síelést tudna bemutatni, ha nem akarna technikai demonstrációt tartani (és a pályán kívül azért síel sokkal jobbat, mert ott nem demonstrál).
Maruyama azért síel ilyen gyönyörűt, mert nem akar demonstrálni, hanem egyszerűen élvezi a síelést. Életszerű. Ez jön le belőle. :)

Neked is szép napot! :)
Tumbász Geri
109 élménybeszámolót írt
109
17 éve tag
2013.09.18. 10:55
Igazad van Ozsi!
Ennek itt semmi helye.

Én kérek elnézést! :))

Akkor itt van ez a video is.

Elárulom még azért, hogy piros lassított "csávó" a neméletszerű síelésével, valamint ez az ember ugyanaz.
Úgy is lefordíthatnám, hogy a piros síelés alapjaiból ide lehet jutni. Struktúráltan felépített oktatási rendszern keresztül.

Nekem ez elég meggyőző. Én ezt tartom síelésnek. Persze a Takao Maruyama -val és a Pussniggal együtt.
Mi erre a síelésre törekszünk a Snowsports Academy keretein belül, valószínűleg, mert ő (szakmai alelnökségével) olyan átlátható és következetes oktatási rendszer felépítésén dolgozott, mely elméletben is és gyakorlatban is bizonyított már. Elméleti alapjait több neves szakember is alátámasztotta...stb. Még japánban is!
:DDD. Ez innen tényleg szájkarate! :))) :D
Nem is tudom komolyan venni! :)))

Szép napot!

A képek:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.