Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Sífelvonó házilag topikból

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2013.11.11. 12:28
Ez az átalakított motorkerékpár síelős célokra szerintem is túlzás lenne.
Előzmény: (TZoli 162318)
TZoli
1156 élménybeszámolót írt
1156
20 éve tag
2013.11.11. 08:54
Valamikor fiatalabb koromban, mikor már a ló kezdett kimenni a divatból, de még nem voltak igazi szőlő művelő kisgépek, anno a 70-es években, mi P10-es meg Danubia motorokat, meg később MZ-ket (Éljen az NDK és a Csepel művek!) alakítottunk át csőrlőnek, a szőlősorok ekézéséhez.
A szőlő többnyire dombon van, úgyhogy nagyon hasonló a probléma, úgy érzem. Volt egy eke, amit elvontattunk a sor végére, majd a telepített csörlőt beindítva egy drótkötéllel végig húztunk a soron. Egy fickó tartotta az ekét, egy meg ült a letelepített motoron és adta a gázt.
Ez a letelepített motor úgy nézett ki, hogy a benzintankot, a meghajtást (a jobbak a sebeségváltóval együtt) rászereltük egy keretre. A lényeg az volt, hogy a keretnek legyen 4 lába, amit le tudunk szúrni keményen a földbe. ez volt a rögzítés. A jobbak az elejére még szereltek egy kereket is, erre ráemelve lehetett gurítani.
Jobb volt, mint kapálni, de szerintem sífelvonózáshoz nem éri meg az egész kínlódást.
Előzmény: (Lackó 162296)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2013.11.10. 21:22
Ha van kapálógép, van műhely, kedv, és esetleg még szerszámokkal is tudsz bánni, akkor MEG KELL CSINÁLNI! :-)

Valami rögzítési lehetősége csak lesz annak a gépnek...

Nekem csak csónakmotorom van sajnos, azt nem tudom, hogy lehetne használni ilyen célra.
Előzmény: (illeskese 162293)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
illeskese
148 élménybeszámolót írt
148
13 éve tag
2013.11.10. 21:11
Mamámnál van egy használaton kívüli kapálógép, ez az alap. Egy komplett műhely és segítség is rendelkezésemre áll, és van egy csomó vasanyag is, kreativitásom is hozzá, azzal nem lesz gond. :D Nézegetem a videót, ilyesmit kéne összehoznom nekem is. Ha szemügyre veszem majd a kapálógépet, hogy hogy lehet felfogatni, onnan már egyszerűbb lesz.
Előzmény: (Lackó 162290)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2013.11.10. 21:03
Örülök, ha épp én adtam egy lökést a megvalósításhoz. :-) Meg ha még az anyagok is megvannak, akkor pláne megérné.
A kötél biztosan nem olcsó mulatság, de vigyázva rá biztosan sokáig tart. És persze bele kell kalkulálni a költségekbe, amikor jönnek a haverok a házi pályádra csúszkálni. Ha 10-15 ember használ egy ilyen felvonót, és szezononként pár hetet sikerül használni, akkor a költségek már jelképesek.
Előzmény: (illeskese 162284)
illeskese
148 élménybeszámolót írt
148
13 éve tag
2013.11.10. 19:17
A fejemben már rég megszületett az ötlet, jó volna egy ilyen itthonra, van pár domb errefelé. Ez a kapálógépes megoldás egyszerűen zseniális, és pofonegyszerű, erősen fontolgatom hogy építek egyet ezek után, mert van hozzá minden. :) Egyedül a kötelet kéne megvenni, ami viszont elég drága, ha jó minőségű.
Előzmény: (Lackó 162281)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2013.11.10. 18:29
Ez is egy igen szépen megoldott darab. (bár a méretek miatt ez már nem pakolható naponta le-föl)

A teljesítménye is szép: "EGINE EINHELL 4,4 KW,ROPE LENGHT 225M,SLOPE LENGHT 310-330M, ALTITUDE DIFERENCE 49M,SLOPE STEEP 17%,GAS EFFITENCY 1LIT/H"

225 méter kötél, tehát bő 100 méteres hosszon húz. Egy ilyen már nagyon jó lenne, de persze még egy jóval rövidebb is.

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


Ami nem értek, hogy miért teszik sokszor fentre a motort és hajtott csigát. Van annak jelentősége, hogy fent van, vagy lent? Praktikusabbnak tűnik nekem nem a nagy súlyt felcipelni, hanem csak a kisebb szerkezetet. Meg ha bármit bütykölni, állítani kell, azt csak jobb lent csinálni.
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.