Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Ótátrafüred / Stary Smokovec topikból

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
ivandzso
17 élménybeszámolót írt
17
15 éve tag
2013.11.26. 22:14
na meglátjuk, csakhát kocsival nem lehet iszogatni:)
Szánkópálya van mindkét helyen?
Előzmény: (Imi82 163024)
Imi82
82 élménybeszámolót írt
82
13 éve tag
2013.11.26. 21:57
Lomnicon a parkolás elég jó bár a kijelölt parkolókon kívül nem érdemes megállni(annak ellenére,hogy sokan megállnak össze vissza) mert könnyen kerékbilincs lesz a vége én már jártam így bár a rendőr büntetés nélkül levette kis előadás közepette így ez is pozitív élmény lett végül is.
Vasúton az átszállás nem macerás de az autó azért kényelmesebb megoldásnak tűnik Poprádról kényelmesen 10-15 perc alatt fel lehet érni Lomnicra.
Ótátrafüreden a kék pálya felső 1/3-a nevezhető pályának a többi elég keskeny,Lomnic sokkal jobb választás,pályák viszonylag hosszúak kezdő számára is élvezhetőek, nem lehet 2 nap alatt megunni.
Előzmény: (ivandzso 163020)
ivandzso
17 élménybeszámolót írt
17
15 éve tag
2013.11.26. 21:24
köszi, az igazat megvallva, én síelek közepesen, a barátnőm még nem.Úgy néztem Lomnicra egy átszállással lehet eljutni-Ótátrafüreden- gondolom ez nem macera.Bérletárban kb. ugyanannyinak látom a kettőt.Akkor kocsival nem érdemes felmenni?( parkolás stb..)
Előzmény: (Imi82 163018)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Imi82
82 élménybeszámolót írt
82
13 éve tag
2013.11.26. 21:01
Síelés szempontjából egyértelműen Tátralomnic! A vasúttól nem tudom közlekedik e valami síbuszféle de biztosan, ha nem akkor egy kicsit gyalogolni kell. Az idei fejlesztések révén: Start feletti pálya kiszélesítse illetve, Bukova Hora új kék pálya valamint az új kabinos lift révén nem csak 2 napra de többre is jó választás. Start alatti részen igazi kezdő pályák találhatók de a felette lévő pálya sem egy nagy kihívás. A Lomnici-nyeregben található fekete pálya jó hóviszonyok esetén élvezhető de az már egy közepes tudással azért meredekebbnek tűnhet.
Ótátrafüred inkább túrázásra (de nem igazán télen) ajánlott, síelés szempontjából a kék pálya inkább erdei ösvény a felső pálya rövid meredek.
Tátralomnic mellett ott van még Csorba-tó igaz vasúttal egy kicsit messzebb van Popradtól! Az idén elkészült új kék pálya biztosan szuper lett de a hozzá tartozó ülős felvonó csak a következő szezonra ígérik. A Solisko-ról induló piros pályák kellemes lejtésűek közepes tudással is élvezhetőek.Csorbatón a kisvasúttól buszok közlekednek a pályákig.
Látnivaló szempontjából szép idő esetén a táj látványa már lenyűgöző!
Árak barátságosak bár találhatók nagyon drága és nagyon olcsó éttermek, bolt nem igazán van ami van is viszonylag drága így Poprádon érdemesebb vásárolni.
Előzmény: (ivandzso 163005)
ivandzso
17 élménybeszámolót írt
17
15 éve tag
2013.11.26. 20:57
Január lesz valszeg,aztán ha tetszik talán visszatérünk márciusban:)
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2013.11.26. 20:32
Nem írtad, hogy mikor, de síelésre Lomnic, túrázásra Ótátrafüred. Csorbatóra is megy kisvasút, + idén már síbusz is, ha jól emlékszem.
Előzmény: (ivandzso 163005)
ivandzso
17 élménybeszámolót írt
17
15 éve tag
2013.11.26. 18:53
hahó!
2 éjszakára megyünk Poprádra.Ahogy nézem Tátralomnic vagy Ótátrafüred jöhet szóba síelés szempontjából. Mindkét esetben kisvasúttal mennénk.Kék ill. piros pályákat preferáljuk.
Melyik a jobb helyszín esetünkben?( megközelítés, ár, látnivaló). Előre is köszi!
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.