Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Arnoldstein topikból

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
malacy
126 élménybeszámolót írt
126
16 éve tag
2014.02.06. 13:22
Én biztos nem mennék vissza újra és újra olyan síterepre amit csak egy csillaggal értékelek...
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2014.02.06. 11:53
Én cca. 15 éve járok ide. Ez az időjárás azért nagyon extrém volt és ezzel nem lehet vitatkozni. Mielőtt megérkeztünk meleg volt, és az odavert a pályának. Egy héttel előtte eső áztatta napokig (az gyilkos) és így ratrakolni sem lehet, mert csak szétszedi a maradék alapot is. Aztán az áldás ami rájött mikor már ott voltunk az meg a másik véglet. 10 pontos pályát csak kifagyott, stabil alappal lehet csinálni. Hidd el (illetve fogadd el), hogy máshol sem tudnak ilyen körülmények között jobbat. Csodák nincsenek.
Szrintem amúgy meg volt hegy, volt rajta hó..innentől minden remek. (egy rossz nap a pályán is jobb, mint egy jó nap az irodában - mondta egyszer valaki) :-)
hóbagoly258
2 élménybeszámolót írt
2
12 éve tag
2014.02.06. 11:46
Már harmadik éve járunk ide főleg az ingyen síbérlet és a kitűnő szállás miatt. Különösebben nekem se volt problémám a pályával. El is hinném hogy minden az időjárás miatt van, csak az a bökkenő hogy tavaly és tavaly előtt is voltunk,tehát van némi összehasonlítási a alapom. Volt kevés hó, volt hóesés is, és valahogy mégis sokkal jobbnak éreztük a pálya minőségét. Sok emberrel beszéltem akik ugyan így már több éve idejárnak (idén ebben az időszakban szinte csak magyarok voltak)és senki nem volt megelégedve. Ennek ellenére összességében mi is jól éreztük magunkat, de a véleményemet megerősítve másokéval, fenntartom.
Előzmény: (szendre 168945)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2014.02.06. 09:57
Mi is ott voltunk pont ugyanebben az időszakban.
Az első napokban amikor a lenti részeken nem igazán volt már hó, a ratrak csak többet ártott volna, mint használt.
Amikor meg szakad a hó akkor szintén nem lehet ratrakolni. ha hideg van, akkor tudnak hóágyúzni, ha közben szakad is a természetes hó, annál jobb. A lényeg, hogy minél tartósabb alapot tudjanak gyártani, ha már eddig szegényes volt a mennyiség.
Én nem láttam benne hibát. Ha meg 2 nap alatt majd 2 méter hó esik (errefelé ez kb 80 éve nem fordult elő) az azrét extrémnek számít. Ilyen az időjárás, nem lehet mindig napos, hideg időben csúszni. A szűzhavat én például külön éveztem (ezért is vittem széles lécet is.
"lazaságnak" nem nevezném a körülményeket.
Nem értem a fanyalgókat. Az időjárás kezében vagyunk és vannak korlátok amik a pályaüzemeltetőket is érintik.
szerintem baromi jó hetünk volt! De persze ízlések és pofonok.
Ráadásul már a 10 éves lányom is roppantul évezte a friss havat, csak azt kereste, hol mélyebb. :-)
DSC-0040.jpg
carpark.jpg
Capture.JPG
DSC-0018.jpg
Capture02.JPG
hóbagoly258
2 élménybeszámolót írt
2
12 éve tag
2014.02.03. 12:11
Január 27-tól febr 1 ig voltunk. A pályákat egyáltalán nem kezelték. Helyenként szűzhó volt máshol meg kiálltak a kövek. Ratrakot csak elvétve láttunk. Bezzeg mikor elkezdett esni a hó a hóágyúkat is bekapcsolták, azzal verették a környező fákat, még véletlenül se a pályát. Nekem eléggé kiábrándító volt. Már harmadik alkalommal voltunk itt de ilyen pocsék még nem volt. Szinte csak magyarok voltak,nem szeretném hinni hogy ez volt a lazaság oka! Az a néhány ezer ember aki most itt megfordult nem biztos hogy még egyszer visszajön...
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.