Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Val di Fassa - Carezza topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2014.02.19. 23:46
ezt a piros havat én is kérdezni akartam...
Előzmény: (csabor 170114)
syorg58
128 élménybeszámolót írt
128
16 éve tag
2014.02.19. 20:57
Minden elismerésem, a hozáállásodért, én már fele ennyi "csapás" után elátkoztam volna a napot, mikor elindultam.
Remélhetőleg most nem felejtettél otthon nagyobb mennyiségű alkoholt, mint a múltkor. Ilyen helyzetben sokat segíthet.
Holnaptól javuló időt jósolnak (péntek estig).

További jó "élvezkedést"!
Előzmény: (csabor 170114)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2014.02.19. 15:08
Ezt a napot kidobjuk a szemétbe.
Sok csapadékot jósoltak, de azt nem mondták, hogy plusz 1-2 fok lesz, s így az eső formájában esik le.
Ígértem, hogy új helyet fedezek fel, de az rendőri intézledés miatt meghiúsult.
A terep ahova menni akartam Passo Costalunga Karerpass. Szimpi kis terepnek nézett ki, így nekiláttam Vigo Di Fassánál megmászni a hegyet. Némi kanyargás után egy útelzárásba botlottam. Kanyar, s máris Ciampedie felvonójánál voltam, de én nem ide akartam jönni.
Ismét kanyar s irány tovább felfelé. (az útelzáráson kicsit félrefordítva a fejem áthajtottam) Pár kilóméter után egy komolyabb lezárás következett. Nemzetközi kupaktanácsot hívtunk össze olasz, holland, német, cseh és magyar résztvevőkkel. A német továbbment a többi visszafordult.
Újratervezés!
Elindultam Pampeágó síterepe felé. Predazzo előtt a Latemár feliratú nagy sífelvonó magányosan állt. Annyit tudtam meg, hogy itt vége a szezonnak. A felvonó három oszlopának ménkű nagy talapzata, betontömböstűl a sok vizes hóval és földdel együtt megcsúszott. Itt bezárták a szezont. Egyetlen haszon volt, hogy a sisakomat (mivel itt vettem) meg TMK-ztattam.
A szakadó esőben újraterveztem!
Mivel Alpe Lusia alacsonyabban van, ezért ismét Passo San Pellegrinóba vezetett az utam. A hegyen is eső esett. Tiszta takony, kupacokba rendeződött pályával küzdött néhány ember.
Passo Rollen 8 méter magas havat mondanak. Canazeinél a fekete pálya felvonójánál szintén egyik éjszaka néhány oszlop kimozdult, az is lezárva, de a többi pálya megy.
Néha a sok hó is baj. Ez a töménytelen vizes hó rettenetes gondokat tud okozni. Várom, hogy mikor áll el az eső.

Csabor az élvezeti síelő
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.