Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síoktatásról, síoktató képzésről másképpen topikból

ÜZENETEK (8)Időben csökkenő Időben csökkenő
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2014.03.04. 21:27
Ne hidd! 2005, az 9 éve volt! :-)
Előzmény: (Ró 171073)
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2014.03.04. 21:23
Most megfogtalak!:-)
Ti nem tanítotok hóekét, az majd kialakul a gyakorlatok segítségével!
vagy?
Előzmény: (ozsi 171069)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2014.03.04. 21:14
Nem, másik tartományról tudok.

De 2005 körül tökugyanazt a hóekét tanították a hivatalos tantervben, mint mi.
Előzmény: (Ró 171066)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2014.03.04. 21:07
Ha a bécsi törekvésekre gondolsz, akkor igen, vannak történések, jól informált vagy. a könyvük is új.
de jelenleg nem vagyok egyik szövetségnek sem tagja, se Bécs, se Alsó-Ausztria, se Steiermark. de ez itt nem gond.
Hát így.
Előzmény: (ozsi 171062)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2014.03.04. 20:49
Azért én tudok időszakokat, amikor ott nem ez volt a hivatalos mentetrend, és úgy tudom, most is fordul a szekér néhány tartományban. Sőt, tudomásom szerint nálatok is van törekvés erre az irányra. :)

Én úgy vettem észre, hogy a dolgok megértése idő és energia (ezért nehéz is síoktatók tömegeivel megértetni), de amikor valaki eljut odáig, hogy mélyebb rátekintése van, akkor már szívesebben megy ebbe az irányba.
Előzmény: (Ró 171059)
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2014.03.04. 20:11
Köszönöm a megerősítést, magam is erre gondoltam, de így már biztosabb vagyok a dolgomban.
De mégegyszer ill. sokadszor elismétlem, nem tudok semmi rosszat mondani a skiculture módszerére. Ez is lehet egy út a síelés jó megtanulásához.
Pásztory Gábor
94 élménybeszámolót írt
94
15 éve tag
2014.03.04. 19:58
Kedves Ró!

Kérdésed költői!
Ne tégy semmit!

üdv
Előzmény: (Ró 171053)
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2014.03.04. 19:30
Mivel kialakult két tábor, ahol jómagam az elavultnak és kifejezetten hibásnak feltüntetett Osztrák tematikával dolgozók oldalán állok, én mégis megkérdezném, akár mindkét oldalon állóktól:mégis mit kéne tennem?
Én az osztrák rendszert tanultam, azt mondták, ha elvégzem a képzést kapok munkát jó fizetéssel, jó munkakörülményekkel.
Mindez megvalósult, az általam alkalmazott oktatási módszer jól működik, jók az eredmények.Nagyon nem is találkozom magyar vendéggel, elvétve csak.
Így üzleti érdekeket sem sértek.
Nem vagyok testnevelés-szakos, így azokra a tapasztalatokra vagyok utalva, amit az Osztrák állami diplomás kiképzőktől tanulok.
Nos ők még nem figyeltek fel erre az új mozgásformára amit a másik oldal képvisel.
Ezzel szemben van egy egységes rendszerük, amit minden Osztrák síiskolában használnak, és tudjuk egymásról, ha a tanuló mondjuk elkezdett párhuzamosan síelni, akkor éppen mit tanult eddig, mi következik, majd ha tovább megy máshova, honnan kell folytatniuk a megkezdett munkát.
nem nagyon van rá példa, hogy azt mondom az elődöm rossz munkát végzett, vagy bármit is rosszul csinált volna.
Ami iskolán belül is igaz, mert a tanuló átkerül egy-egy felsöbb csoportba míg az oktatója marad a helyén a lassabban haladókkal.
Mindemellett látom a környezetemben síelőket hova jutottak el ezzel a síelést károsító metodikával.Hát nem akarok senkit megbántani, de még egy pár hegyet össze kell karcolni ahhoz, hogy megközelítő egyéni sítudással rendelkezzen a Magyarországon végzett Síoktató, vagy akár kiképzőnek titulált személy.
Én magam egyenlőre csak ebben a rendszerben látom a továbblépésemet a sítudást illetőleg.
Személy szerint nem tetszik a csak slalomsível kialakított stílus , a logó kéz és a sisakot nem viselő síoktató mint laza figura.
Nos , mit kellene tennem?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.