Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Kamerák figyelnek a sípályán! Nem lehet átruházni a síbérletet! topikból

ÜZENETEK (10)Időben csökkenő Időben csökkenő
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2014.03.05. 19:21
A Kreischberg-en nekünk is gond nélkül visszaadták ez egész család utolsó napi bérletét, mikor a nejem az utolsó előtti napon megsérült. Csak az orvosi igazolást kérték el.
Előzmény: (bouquetk 171116)
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2014.03.05. 15:18
ez még old-school, és nem kell hozzá roaming :)
Előzmény: (minerel 171114)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2014.03.05. 15:13
A sérülésre sajnos tudok első kézből válaszolni. A párom tavaly az első nap megsérült, kórház stb. Másnap az ő, és az én 5 napos bérletemet szó nélkül vette vissza a pénztáros és adott vissza 4 napi pénzt. Lemásolta az orvosi papírt és ennyi. Nem rugózott azon, hogy én miért adom vissza. Már akkor elgondoltam, hogy nálunk miképpen zajlana. (Kérvény 3 példányban, kapcsolat igazolása, számlaszám stb. elbírálás, majd jó estben 30 nap múlva fizetés 30% kezelési költség levonásával.)
Előzmény: (Chopoker 171013)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2014.03.05. 14:59
már mobilon nézi a térképet az ember. Annak a hátulján nem látok ilyen írást :-D
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2014.03.05. 11:55
a pályatérkép hátulja, ez mindig a zsebben van, enélkül nehéz a 200 km-es rendszerben kóvályogni (ez még a 2011-es szezonból)
Előzmény: (Chopoker 171103)
saalbach2.png
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2014.03.05. 11:24
Szia Stani,

éppen néhány napja szóltam egy ismerős családos csapatnak, akik szombaton mennek 1 hétre Saalbachba síelni, hogy vigyázzanak erre a bérletcserés dologra, mert ők tudom, hogy évek óta rendszeresen felváltva síelnek a társaságon belül.

Próbáltak a honlapról tájékozódni, de nem találtak infót a témakörben. http://www.saalbach.com/?id=376&L=7

Szerintük Saalbachban ez még mindig megengedett.

Szerinted lehetséges, hogy így van?
Előzmény: (Stani 171082)
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2014.03.05. 09:49
1.Nem keresem, mert nincs rajta, amúgy meg rosszul tudod, lehet ittasan vezetni, sőt akár balesetet is okozni, amely igaz ritkán, de még elő is fordul sajnos. A példa nagyon rossz, mert úgy tudom, hogy a síeléshez nem szükséges tanfolyamot végezni, autó vezetéshez meg kell még vizsgázni is, ahol kontrollálják, hogy tudod-e a szabályokat!

2. Köszi, ez egy igazán bölcs gondolat, egyet értek vele, de mivel sokszor hallottam már, így nem mondtál vele újat.

3. A sok...nem tudom mit jelent, de ezt én úgy fogalmaznám meg, hogy nem minden ember ügyeskedik, csak a leleményes.

Én meg azon csodálkozom, hogy ha valakit egy téma nem érdekel komolyabban, akkor miért ír róla, ráadásul használhatatlan infókat. Ha visszanézed, a legtöbb fórumozó hozzátett valamit a témához, de ez sajnos Neked sem sikerült.
Előzmény: (porszi 171091)
porszi
28 élménybeszámolót írt
28
14 éve tag
2014.03.05. 08:09
1.Keresd meg a jogosítványod hátoldalán rajta van-e,hogy nem lehet ittasan vezetni.
2.Ha nem ismered a szabályokat az nem mentesít.
3.Nem minden magyar ügyeskedik csak a ................!
Amúgy csodálkozom,hogy mit lehet ezen a témán ennyit agyalni.
Előzmény: (Chopoker 171013)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2014.03.04. 22:38
helló Chopoker, minden nemzet ügyeskedik, csak mi azért többet, dehát a magyar már csak ilyen, leleményes egy nép :)

ha összetöröd magad és van papírod róla, akkor jellemzően arányosan visszaadják az árát. nyilván egyéb magánjellegű okok miatt, mint pl. most havazik és fúj, ezért nem megyek síelni, illetve tegnap nagyon sokat ittam a bárban és inkább a szálláson maradok és egyéb problémák esetén nem.

karte ist nicht übertragbar, ezt a szöveget keresd, rajta van a bérleten, a síterep honlapján (többnyire), a kasszáknál az ártáblán, bizonyos esetekben a kasszáknál külön kinyomtatva.

az utolsó bekezdésedre:
*reggelibőlpályáracsomagolok* *mindentmegeszekarohadtnémetekelől* *mertfizettemérteésnekemjár*

szép estét, jó síelést !
Előzmény: (Chopoker 171013)
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2014.03.04. 10:34
Szerintem óriási tévedés ez a "csak a magyar ügyeskedik" felfogás. Mi rendszeresen vettünk használt bérletet helyiektől, több ország síterepén már, ráadásul rendszeresen közvetlenül a jegypénztár előtt. SOHA, SENKI, SEHOL, nem szólt, hogy ez szabálytalan lenne.

Mint már írtam, csak az idén és innen a forumról értesültem arról, hogy ezt tiltják a szabályok. Ebből kiindulva azt feltételezem, hogy kevesen ismerik ezt a szabályt. Lehet, hogy a "kisbetűs részt" bújva ez a szabályozás fellelhető volt már eddig is, de nem lehet, hogy a nagybetűs részben kéne publikálni?

Miért nem lehet pl. a bérlet hátoldalára rányomtatni röviden a játékszabályokat? Ja, tele van csiri-csáré grafikával, meg hirdetéssel?! A sportcsarnoki és egyéb koncertjegyeken évtizedek óta ott van röviden a házirend.

Egy kérdés, ha lesérülök, vagy egyéb előre nem látható ok miatt nem tudom a bérletemet kihasználni, akkor ugye mint kiderült el nem adhatom, de a pénztár visszatérít belőle?

A kishitű, befeléfordulós, üldözési mániás szindróma valóban magyar népbetegség, de én is Sörapu álláspontján vagyok, ezek szerintem hiedelmek, nem fognak mások miatt suttyó magyarnak gondolni!

Persze fel kell venni a Ny-európai szokásokat, kell egy kicsit tudni a helyi nyelven, étteremben nem hazait enni-inni, reggelinél nem csomagolni, és ezek szerint nem jegyüzérkedni, aztán lehet büszke magyarnak lenni!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.