Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síoktatásról, síoktató képzésről másképpen topikból

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bubek67
56 élménybeszámolót írt
56
15 éve tag
2014.03.05. 21:58
5-6 óra.
Előzmény: (RM 171029)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2014.03.04. 14:14
Szia, mivel vizuális típus vagyok, ha lenne 2 videó egy kiterheléses hóekéről ill. asszimetrikus hóekéről némi magyarázattal, hogy mire kell figyelni, mi-miért jó, rossz tényleg nagyon hálás lennék és talán még hasznos lenne másnak is. Az a gond, hogy a szakkifejezéseket ti oktatók értitek egymás között, de laikusként a vizuális élmény többet mondana ... :-)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2014.03.04. 13:59
Szerintem itt az ideje összeszedni, mert nehezen követhető a dolog... :)

Kis időt kérek rá!
Előzmény: (RM 171029)
Pásztory Gábor
94 élménybeszámolót írt
94
15 éve tag
2014.03.04. 13:58
Szia!

Én nem gondoltam, hogy párhuzamos lécekkel közlekedik a tanuló!
Tanítok(unk) hóekét, amit régebben asszimetrikus hóekének hívtak!
Nagy különbség azonban, hogy a hóekét nem "tanítjuk", hanem kialakítjuk, ez tanulótól függően 4-8 óra. Itt van mindennek az alapja és ezt nem szabad elkapkodni. A fékező ill. kiterheléses hóekézéshez viszonyított lemaradást utána pillanatok alatt behozzák a tanulók.
3. 4. naptól ezek a tanulók biztosabban közlekednek, nem csak magukra, hanem környezetükre is figyelnek!
Teljesen normális jelenség, hogy a nehezedő körülményekkel arányosan a tanuló alsóbb szintű technikához nyúl vissza!
Előzmény: (RM 171029)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2014.03.04. 13:34
Oké, azzal egyetértek, hogy egy haladó sízőnek egy letörésnél sokkal könnyebb kanyarogva esetleg rövid lendülettel "lerepesztenie" és sokkal kevesebb energiát emészt fel. De amit én láttam, hogy a kezdők gyakran nem tudják elég "gyorsan" kivitelezni a kanyart közel párhuzamos léctartás mellett, gyorsulni kezdenek, bepánikolnak, mozgásuk "esetlegessé" válik, aztán vagy esnek vagy nem ... Tapasztalatom szerint ha kezdő gyerekkel, aki a letörésig szép kényelmesen szinte párhuzamos léccel síelt, megállok a letörés tetején vagy csak jelzem neki, hogy meredekebb rész következik nagyobb biztonságba érzi magát ha szépen lekanyarog hóekében (nem fékező hóekében jön le egyenesen hanem óvatosan fékezve, hóekében kanyarogva). Akkor ez csak rossz beidegződés? Tapasztalatotok szerint egy 4-5 éves gyereknél mennyi idő elérni (oktatott órában), hogy egy nem túl meredek kék pályán (pl. Eplény 1-es, vagy Hochkar 1-es - ezek végén azért van egy kis letörés) párhuzamos léctartással szépen kanyarogva minden gond nélkül lejöjjön? (Tudom gyerek .. függő, de úgy átlagban kérdezem.)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.