Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Időjárás Ausztriában topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
cotugno
32 élménybeszámolót írt
32
16 éve tag
2014.04.28. 10:13
Üdv!
Ha jól értem, akkor nincs Kaprun környékén kötelező téli gumi használat? Hétvégén mennénk és pont ezen gondolkoztam, hogy bajban lennénk, ha lenne.
Egyébként mire lehet reálisan számítani? Pénteken vakon sízés? Bár addig még változhat.

Még egy: a honlapon fél napos, vagy másfél napos jegyet csak 11.30-tól látok. Létezik csak délelőtti jegy is 12 vagy 13 óráig, esetleg 2-3 órás jegyek? Köszi, ha tudsz némi info-t adni ezügyben!
Előzmény: (Stani 172394)
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2014.04.28. 08:01
Én itt vagyok kinn a hegyek közt, múlt héten váltottam nyárira. Ha nem erdei utakra visz a GPS nem kell félteni, ti. a talaj, különösen alacsonyan már elég meleg. Amikor legutóbb havazott, (húsvéti héten 2x, de talán 3x is lehavazott a völgyekig) az utakon nem maradt meg, illetve délre már semmi sem volt a téli intermezzoból.

Pénteken elvileg 1000 méter alá süllyedhet a hóhatár. Az autópályákon ez elméletileg nem okozhat semmiféle gondot. Ha Obertauernre mennél azt mondanám, hogy egy hóláncot tegyél be , biztos, ami biztos.

Üdv
Előzmény: (tibor76 172389)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2014.04.27. 21:44
Én a biztonság kedvéért fent hagytam még a téli gumit. Stubai és Tux völgyben fent volt már olyan, hogy egyszer csak hó lett váratlanul. Innsbruckra max. 5 fokot mondanak vasárnapra minimumra van ahol mínuszokat is jósolnak.

Nézve az időjárás előrejelzést, még mindig hezitálok érdemes-e elmenni, főleg mert gyerekekkel megyünk. Őket lehet nem kompenzálja a friss hó a kis látótávolságért és zordabb időért ... :-( Stubait terveztük/tervezzük, de egyelőre nem "porhavas napfényfürdőnek" néz ki a május 1-i hosszú hétvége.
Előzmény: (tibor76 172389)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2014.04.27. 21:00
Mennyire lehet (kell) komolyan venni ezt hét végi hidegfrontot? Vasárnap a Bodeni tótól kellene hazajönni. Arlberg, Innsbruck, Kufstein, Salzburg, Bécs lenne az útirány. Sokan mondják, hogy onnan München felé kell menni, de én nem szeretem azt az utat. München környékén kaptam már be nem egyszer giga dugót. Dilemmában vagyok, vissza tegyem a téli gumit? Ez az ígért 0 fok körüli csapadékos időjárás mit jelent a hegyek közötti autópályákon?
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.