Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Snowboard kabát topikból

ÜZENETEK (16)Időben csökkenő Időben csökkenő
Harlequin
125 élménybeszámolót írt
125
12 éve tag
2014.11.23. 18:50
A gatya 17 volt a Margit körúton az outletben, szóval kb. egál, az fundango. Szettet még nem vettem, jó az így, működik, még 2 esetleg 3 szezont elmennek ezek.
Előzmény: (badzoli 174509)
badzoli
445 élménybeszámolót írt
445
21 éve tag
2014.11.23. 18:47
Nekem ez az egész szett volt kb 35ezer itthon, vadiújonnan.
Előzmény: (Harlequin 174508)
Harlequin
125 élménybeszámolót írt
125
12 éve tag
2014.11.23. 18:43
Én is ilyen lazában alpinozom, engem nem zavar.
Újabban mindent ebay-ről szerzek, az ostoba németek 1-2hordás után eldobnak mindent.
Tavaly vettem egy protest kabátot az postázással együtt 10ezerbe megállt és vatta új volt, megvették és nem hordták, utána csak "útban van"...
Előzmény: (badzoli 174507)
IMG-45504451481415.jpeg
badzoli
445 élménybeszámolót írt
445
21 éve tag
2014.11.23. 17:20
Pláne, hogy mennyivel kényelmesebb a bővebb fazon. :)

Persze, alpinozni nem, mondjuk kaptam is a börtönfazonú cuccomért rendesen.
Előzmény: (Idipolisz 174506)
405341-366121270069050-1093011792-n.jpg
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2014.11.23. 17:12
Nekem a képeken úgy tűnik pont a méreted, főleg ha alá kell majd venni egy vastag polárt. De te tudod, sztem a bő fazon nem itt kezdődik :)
Előzmény: (PrtyGbr 174503)
PrtyGbr
21 élménybeszámolót írt
21
10 éve tag
2014.11.23. 15:20
De de, én vagyok az. Hát túlzás, hogy nem lett jó, mert bőven viselhető, nem néz ki hülyén vagy ilyesmi. De én kicsit kisebbet szerettem volna, mert így kicsit "repp" :D
Egy próbát megér, hátha kell valakinek. :)
Előzmény: (Idipolisz 174481)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2014.11.21. 20:03
PrtyGbr nem lett jó a Ride dzseki méretben? Vagy nem te árulod a snowboard raktáron 32 ezerért?
Előzmény: (PrtyGbr 174222)
cannibale
270 élménybeszámolót írt
270
13 éve tag
2014.11.16. 00:27
Bármi meg tud fagyni ami nedves lesz. Miért ne hordhatnék maszkot, kendőt, sálat, polár-arcmaszkot bármit?
Előzmény: (golo 174262)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2014.11.16. 00:19
Hol volt akkor még fűtött ülés meg buborék... Egyébként Kühtai-ban történt.

Ezért ne vegyél soha szájmaszkot! ;-)
Előzmény: (cannibale 174261)
cannibale
270 élménybeszámolót írt
270
13 éve tag
2014.11.16. 00:13
Jártam én is így felvonón...ráadásul franciáknál ahol nem akkora "divat" a buborék. Sógoréknál fűtött ülés bubival kicsit más tészta. -20 ban hegytetőn 3400on voltunk. A szájmaszkom kockára fagyott.
Előzmény: (golo 174260)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2014.11.16. 00:09
Termel, de nem ugyanannyit. Különben nem fázna... :)

Ha erős a szél, akkor azért egy -14 is más érzés lehet, mint a -20, ami lehet, hogy csak a völgyben annyi, a hegytetőn csak a fele.

A másik dolog, hogy egyszer ültem már 2 órát egy felvonón himbálózva, szerencsére nem fújt a szél és nem volt nagyon hideg. Néha ez is eszembe szokott jutni, ha keményebb az idő és nem tudom, hogy felvegyek-e még egy réteg ruhát.
Előzmény: (cannibale 174258)
cannibale
270 élménybeszámolót írt
270
13 éve tag
2014.11.15. 23:44
Mindenki termel hőt mozgás közben.
Még az is aki fázik ;) Nem tudom de csúsztunk -20 fokban akkor sem kell egy aláöltöző-polar-kabát kombónál több. De legtöbbször az aláöltözőre már csak a bélelt kabátot veszem.Tavaly vettem egy Protest PVRE serries kabcsit végre beépített kézfej melegítővel.
Előzmény: (golo 174224)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2014.11.15. 16:58
A többiek előttem már megírtak mindent amire figyelned kell.
Én ajánlok a figyelmedbe egy olyan "3 in 1" kabátot ami jó lehet a problémádra. 10000mm vízállóság és egyben illetve külön héjként is használható ez a Nike dzseki.
A bolti ár töredékéért lehet ez is a Tied a megfelelő méretben.
https://sielok.hu/apro/hirdetes/32421/
Előzmény: (PrtyGbr 174222)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2014.11.15. 01:08
A kabát paraméterei jók, ez alapján nyugodtan megvehetnéd. De próba nélkül én nem vennék. Volt már úgy, hogy a neten nagyon megtetszett egy kabát, de rendelés előtt elmentem a boltba felpróbálni és nem éreztem jól magam benne. Olyan dolgok miatt, mint pl. merev és zörgős a héj, vagy túl magas és merev a nyaka, vagy rövid a dereka, vagy hónaljban szűk, szóval bármi lehet, amit nem tudhatsz előre. Végül egy másikat vettem.

Az anyagokról találtam egy jó összefoglalót:
http://www.ellis-brigham.com/advice-inspiration/guides-and-advice/buying-guides/waterproof-fabrics-buying-guide

A legtöbb cég ezeket használja, de lehet, hogy más néven, és ebben nincs már nagy meglepetés. Ma már elfogadható áron kaphatók sokkal jobb anyagú kabátok, mint 10-15 éve. És akkor is felöltöztünk valahogy, csúsztunk, és élveztük, igaz, volt olyan is, hogy a nap végére azt éreztem, hogy nagyon fázok, de nem tudtam az okát. Amikor levettem a kabátom, láttam, hogy (egy mászás után) a pára ráfagyott belülről a héjra, akár egy jégszekrényben :)

Szerintem is jobb a vékonyabb és bővebb fazonú kabát, mert kényelmesebb, és nem sülsz bele. Én mindig csak héjkabátot, és mindig egy számmal nagyobbat veszek. Azt is szeretem, ha fenék alatt össze tudom húzni, mert úgy jobb ülni a hóban.

Badzoli már jól leírta a rétegeket, hozzátenni csak annyit szeretnék, hogy ez nagyon egyénfüggő. Én pl. amíg mozgok, soha nem fázom, sőt termelem a hőt, de van aki fázós, neki mások a szempontjai. Nekem fontosabb, hogy száraz maradjak és ehhez nem kell nagyon beöltözni. Az aláöltöző fölé csak egy vastag polárt veszek és arra a béleletlen dzsekit. Szezononként lehet max. 1-2 olyan nap, amikor felveszek még egy réteget, ezek a "kétpulcsis" napok. Ez csakis a szél miatt kellhet.
Előzmény: (PrtyGbr 174222)
badzoli
445 élménybeszámolót írt
445
21 éve tag
2014.11.15. 00:20
Nem rossz választás egy ilyen kabát, nekem is van hasonló, de inkább csak a melegebb időben hordom, hidegre van "rendes" kabátom.
A rétegek: az okés, hogy aláöltöző, az ezüstszál is, bár ez nem alapfeltétel. Viszont semmi "hétköznapi" pulcsit nem szabad felvenni. Egy ilyen kabát csak akkor képes lélegezni, ha minden réteg tudja az izzadtság elvezetését. Vagyis mindnek műszálasnak kell lennie. Hidegben aláöltöző/first layer, köztesréteg/base layer és egy vastagabb polárpulóver a megfelelő rétegezés, ebből a köztes és a pulóver variálása segíthet igazodni a különböző időjárásokhoz.
A pulóver lehet sima, egyszerű polár, vagy picit fejlettebb, akár szélálló, vagy softshell jellegű is.
Igazából vagy kabátból veszel vékonyat és vastagot, vagy veszel egy ilyen kabátot és a köztes rétegekre (base és pulcsik) költesz. Szerintem mindkettő használható megoldás.
Persze a méretezésnél figyelni kell, hogy legyen hely aláöltözni, vagyis inkább bővebb legyen, egy aláöltözve szűk kabátban nehezebb mozogni, pláne snowboardozni. És snowboardon amúgysem trendi a szűk, passzentos ruha, mint a sízőknél, néha a gatya és a kabát is jobb, ha 1-2 számmal nagyobb. ;)
Előzmény: (PrtyGbr 174222)
PrtyGbr
21 élménybeszámolót írt
21
10 éve tag
2014.11.14. 23:35
Szeretném a segítségeteket kérni három dologban.


Sajnos az 5000 mm-es vízállóságú kabátom az előző szezon végére mondhatni megadta magát. Ugyan nem ázik át, de a felső rétege átnedvesedik, nehéz lesz, és ha leveszem (ebédnél, vagy bármilyen okból), akkor utána mikor visszaveszem hideg, meg.... lényeg, hogy nem kellemes újra belebújni.
Szóval szeretnék venni egy új kabátot, ezúttal odafigyelve a paramétereire (előzőnél inkább tetszik-nemtetszik alapon választottam sajnos).

A Ride Admiral shell kabátot néztem ki, mert egész kedvező áron hozzá tudok jutni.
http://www.ebay.com/itm/New-2013-Mens-Ride-Admiral-Snowboard-Jacket-Maroon-Large-20K-/360520481297
(nem ebay-ről venném, és messze nem ilyen áron, de itt van róla a legátláthatóbb leírás)

Az első kérdésem az lenne, hogy mennyire jó ötlet sima shell kabátot venni.... ugye bélés egyáltalán nincs benne, így alá kell öltözni. Ezzel nincs is gondom, mert legalább szabályozni tudom, hogy milyen időben mennyi réteget veszek alá, hogy sose legyen melegem/fázzak.
Viszont nem tudom, hogy mivel lehet aláöltözni....
Egy ezüstszálas aláöltöző egy hétköznapi pulcsival kiegészítve vajon elég lenne a shell réteg alá ahhoz, hogy ne fázzak egy -5-10 fokos napon? Ha nem, akkor milyen (lehetőleg minél kedvezőbb árú) megoldás van?

A másik kérdésem az, hogy milyen méretet válasszak?
S és M az elérhető méretek (meg XL, de az tárgytalan). Én 170 cm magas, és 65 kg vagyok, átlagosnál kicsit vékonyabb testalkattal.
Itt van a Ride cuccok mérettáblázata:
http://www.sunandski.com/v/vspfiles/size_charts/06330.html#top
Sajnos én sose tudom, hogy a megadott méret az a kabát mérete, vagy az, hogy mekkora méretű emberre jó.. Szerintetek az S vagy az M lenne jó nekem?

Illetve természetesen az is érdekelne, hogy valamelyikőtöknek van-e valamilyen tapasztalata a Ride márka termékeivel.... kicsit utánaolvastam, és azt írták mindenhol, hogy régóta jelen van a piacon, és elég jó minőségű cuccokat forgalmaz. Ez alapján én megbízhatónak ítélem, de személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Légyszi segítsetek ebben ha tudtok, előre is köszönöm szépen! :)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.