Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síelés gyerekkel topikból

ÜZENETEK (6)Időben csökkenő Időben csökkenő
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2014.11.27. 10:40
Ez bárhol előfordulhat és nem csak márciusban. Én két terepet hasonlítottam össze, garantálni persze semmit nem lehet, ez egy szabadtéri sport.
Előzmény: (otapi 174626)
otapi
23 élménybeszámolót írt
23
16 éve tag
2014.11.27. 09:37
Ezzel vitatkoznék: idén március elején voltunk Lackenhof-ban és az alsó pályák már erősen olvadoztak, a felsőket lehetett még úgy-ahogy használni. Az utolsó napot meg már ki is hagytuk, mert esett az eső :(
Előzmény: (Hogwash 174625)
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2014.11.27. 09:11
Fontoljátok meg esetleg Lackenhof-ot! Csak 400 km és sokkal jobbak az utak, mint Donovaly felé, kb. 4 óra (Donovaly simán 3, max. helikopterrel rövidebb), viszont 3x annyi síelhető pálya van (ha apa nem teljesen kezdő, akkor Donovalyban csak a Nova Hola játszik, ízlés dolga, de három napig...), barátságosak a pályaközeli szállások árai és hóbiztosabb márciusban.

https://sielok.hu/siterep/lackenhof/
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
szucstamas
49 élménybeszámolót írt
49
13 éve tag
2014.11.27. 07:00
Szlovákiában ritka az autópálya, így amíg Donovalyba eljut az ember, addig pl. Stájerországba is elautókázhat- ahol a márciusi hó szinte garantált. Mi Lachtalban voltunk (600 km Bp.- ről) 9 hónapos gyerekkel. Ez egy völgy 1600 méter magasan ezért az alja szélvédett, de hóbiztos. A kisfiamat beültettük egy háttámlás gyerekszánba. Pokróc alá, párna a háta mögé (ha már tud ülni), gyerek bele a lábzsákba és 3-4 órát kint voltunk vele a szabadban. Babakocsi használata kizárt!!! Persze néha be kell menni kicsit a meleg hüttébe. 4 órai pályazárás után pedig a pálya aljában szánkóztunk vele, nagyon élvezte. Napközben szintén a pálya aljában, vagy a gyerekpálya szélén kell síelőktől védett helyet keresni.
lachtal-048.jpg
perszephone
5 élménybeszámolót írt
5
12 éve tag
2014.11.26. 22:44
Hű, nehezen, de megtaláltam az üzenetemet, átrakták ide, amit én nem találtam, de köszönöm:)
Mindenkinek nagyon köszönöm az infokat. Olaszország még messze van a Kisfiamnak, talán majd jövőre:)Szerintem marad Szlovákia, úgyis csak pár napra megyünk 4nap/3 éj. Nem tervezzük nagyon kivinni a sípályára, max. csatos hordozóval sétálni a környéken. (Bár ahogy magamat ismerem, ha egyszer elindulok sétálni:))Viszont,hogyha pályaszállásunk lesz, a pálya alján lévő hütte teraszán jó ötlet a napozás:)Tényleg még picike. Jól elleszünk a szobában is. Lényeg, hogy együtt legyünk és a férjem tudjon egész nap síelni. Barátnőmmel felválltva síelnénk, úgyhogy jó lenne tényleg olyan hely, ahol cserélhető a bérlet.
Chopoker: Donovalyról sok jót hallottam már. 8 órás bérlet átruházható! Szuper! Pont ilyen kell nekünk!:) Átbeszéljük, átgondoljuk. Viszont szerintetek Szlovákiában március elején mennyire hóbiztosak a pályák? Februárban tényleg mindenhol sokan vannak? Mi 2x Franciaországban voltunk januárban, hatalmas pályarendszereken, de akkor meg az időjárás volt változó...Már várjuk az első havat, hogy Kisfiunkat levigyük. Még egyszer köszönöm mindenkinek!
Előzmény: (Chopoker 174599)
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2014.11.26. 11:34
Egy konkrét ötlet: Donovaly (jó hóhelyzet esetén akár közepes síigényeket is kielégíthet)!

Karácsonyig rendkívül kedvezményes bérletárakkal (fél nap 8Eur, egy nap 10 Eur)! A szezonban meg 36Eur-ért speciális 8órás síbérlet, amely több nap alatt is használható, és úgy tudom, hogy hivatalosan is csere-berélhető!

Nagyon komoly gyerekparadicsom van (Botond a vezetője, magyar), bár 1év alatt csak erősen korlátozottan kiaknázható! De van ilyen is:

http://www.ho.hu/hu-HU/oldalak/0/tel/41/53/gyermekmegorzo

A honlapjukon szállásokból is lehet válogatni.

Ha lesz elegendő hó decemberben, akkor érdemes tesztelni magatokat is és a babát is.

800km-t utazni 1éves gyerekkel? Donovaly csak 200km!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.