Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síelés gyerekkel topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
pokmalac1
403 élménybeszámolót írt
403
14 éve tag
2014.12.28. 20:12
Feri bátyám megmondta a frankót. Ami én javasolnék: minél hamarabb az egyedüli liftezésre rábírni. Jó motiváció lehet: a többi gyerek is egyedül megy...
Előzmény: (otapi 176420)
TZoli
1156 élménybeszámolót írt
1156
20 éve tag
2014.12.28. 20:06
Jó amit Feri ír, de én nem bonyolódtam bele ilyenbe.
Egy kicsit gyakoroltunk otthon, erről van egy galériám is fent https://sielok.hu/fotoalbum/forum-99462/galeria/ aztán gond nélkül ment a tárcsás felvonózás is.
Akkortájt MSZI-re készülődtünk, ott a felső részen van egy rövid, viszonylag lassú és egyáltalán nem meredek tárcsás. Első körben hagytam, hadd menjen egyedül és felsétáltam mellette. Gondoltam, ha gondja van, akkor majd tudok segíteni. De nem volt semmi gondja. Szerintem ezek a kisgyerekek, ha nem ránt induláskor, nagyon jól elvannak a tárcsás felvonókon. Ha ránt, akkor meg induláskor ott vagyok mellette.
Előzmény: (otapi 176420)
Picur20090222-018b.jpg
20111223Matra-004b.jpg
MSZItarcsas.jpg
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2014.12.28. 19:51
Ha már muszály, akkor a következő (én nagyon sokszor csináltam, nem örömmel, de felelősséggel): kell a kezelők figyelmessége, pozitív hozzáállása!
A gyermeket úgy állítod, hogy a lécei a te egyik léced két oldalán legyenek, a térded, combod az ő 'tárcsája'! Álljon a saját lábán, ne hagyja el magát, ne te emelgesd, csak nagyon figyelj, hogy ő maga vezesse a léceit! Kell hozzá nagy síbiztosság, kiszállásnál nagyon komoly figyelem. A gyereké is!!! Sok sikert (nem dicsekvésként, de nekem eddig mindig sikerült kiesés, kavarodás nélkül megoldanom). WFeri
Előzmény: (otapi 176420)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
otapi
23 élménybeszámolót írt
23
16 éve tag
2014.12.28. 19:31
Sziasztok,

Le tudná valaki írni vagy esetleg videó linket küldeni, hogy érdemes kis gyerkőcöt felvinni tárcsás felvonóval? Láttam már ilyet, de akkor (sajnos) nem néztem meg eléggé. Az a gondom (így elméletben), hogy ha a lábam között van a tárcsa, akkor hova jön a gyerek? :)
Hóekézni, fékezni, kanyarodni már remekül tud, de még sosem felvonózott és elsőre együtt mennénk fel.
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.