Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a 1 pálya vagy 100 pálya? topikból

ÜZENETEK (8)Időben csökkenő Időben csökkenő
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2014.12.29. 20:20
Elég öreg vagyok ahhoz, hogy megszólítva érezzem magam. Igaz, a 178 cm-es magasságom, sítudásom alapján a "nagy" jelzőt nem érzem a magaménak. Ha nem bántódtok meg én a szexuális életből vett példával szeretnék arra rámutatni, hogy a feltett kérdésedre "mindenkit meggyőző" választ nem lehet adni. Szóval a példám: Melyik férfi teljesít legjobban az ágyban? Aki már száznál is több nővel volt? Vagy az, akinek "csak" tíz hölgy kegyei adattak meg?
Szerintem nem a "pályák" száma, hanem a "síelő" képessége, képzettsége, gyakorlata, valamint az, hogy a helyzet változásaihoz hogy tud alkalmazkodni a döntő. Lehet valaki tíz jó pályán fenomenális, és lehet százon is "bénázni". Természetesen az is nagyon fontos, hogy milyen pályákon "iskolázza" a síelő magát. Mert aki a libalegelőnél többre nem vágyik, az csak azt érheti el, hogy ő a "libalegelő bajnoka". Nem kötelező az, hogy mindenkinek a lejtők "királyává" kell válnia. Mint ahogy azt sem tartom "királynak" ha valaki a (halálfélelemben lerolózott, lebukdácsolt) fekete pályán történt síelésére hivatkozva lebecsüli azt, aki ezt nem vállalta fel.
Egyébként én úgy gondolom, hogy Hérakleitosz tézise ("nem léphetsz kétszer ugyanabba a folyóba") a sípályán is igaz. Akárhányszor megyek le ugyanazon a pályán, az nem "ugyanaz". Mert a körülmények folyamatosan változnak. Én szeretek kipróbálni terepeket, de ezeken általában megtalálom azt a néhány pályát amelyeken többször és szívesen síelek. Bélapó álláspontjával teljesen egyetértek abban, hogy aki a csehszlovák időszakban járt oda síelni, azt már nagy meglepetés nem érheti a felvonón és a pályán.
Előzmény: (Traveller 156557)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2014.12.28. 15:58
Visszatérve az indításhoz, Jó lenne meghatározni, mit értünk 1 pálya alatt. 1 síterep, 1 pálya nem igazán gömbölyű! Eplényben is van legalább 3 különálló pálya. OT-ban 12 vagy több. Fr. 3 völgyben pedig közel 100. Ha így vesszük az elmult több mint 50 évben én közel 1000 pályát (vagy többet) bejártam. Persze ennek semmi köze a tudásszinthez.
Előzmény: (Traveller 156557)
hu1zam
432 élménybeszámolót írt
432
15 éve tag
2013.03.17. 19:42
Ezért indítottam ezt a topikot :)
https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=15643
Előzmény: (vasssy 156938)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2013.03.17. 17:27
Ehhez nem kell Skócia, akik 70-80-as években tanultak Szlovákiában, ezt azok is elmondhatják!
Előzmény: (Fidosan 156986)
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2013.03.11. 02:50
Ez szerintem is így van...én skóciában tanultam meg síelni, évekig nem is síeltem máshol csak az itt lévő 5 síterepen, viszont rengeteget.....mondjuk itt elég cudarok a körülmények többnyire...és mielőtt elmerészkedtem 3 völgybe először bennem volt a félsz...huhuuu ott mindenki profi...hiába mondták a skótok röhögve hogy nyugi aki itt tud síelni mindenhol tud...mondjuk kondicioval kapcsolatban sosem voltak gondjaim....aztán eljött a várva várt francia alpok...mindenki profi cuccokkal, csiri viri márkaparádé....csak azt nem értettem ha jeges meg buckás volt miért kellett azt a sok embert kerülgetni, estek keltek, megálltak, lihegtek, bezzeg reggel friss pályákon ment a jampiskodás...mondjuk olyan is volt persze hogy mikor nagy pepecen vírítottam lefelé úgy ment el mellettem valaki csak a nagy surrogást hallottam, meg csak a hátát utána valahol lejjebb :)))) de ez is a jó benne hogy mindíg van még fejlődni sosem mondhatom na így már jó :)
Előzmény: (Lackó 156976)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2013.03.10. 23:02
Ezt határozottan kikérem magamnak! Amit én tanítok, az mindenhol tökéletesen működik.

Ja, és ha ők mégsem tudják megcsinálni más körülmények között, akkor a hiba csak bennük lehet.
;-)

Amúgy én egy pályán is képes vagyok napokig elsíelgetni, ha az jó, akkor nem unom meg. De ugyanakkor néha jólesik elcsavarogni egy nagyobb pályarendszeren.
Mindkettőt élvezem. Hol magát a síelést, a mozgást élvezem, hol a száguldást, hol a tájban gyönyörködöm egy lankás pályán.
Szóval szerintem egy is jó, meg száz is jó. Csak fanatizmus kérdése... :-)
Előzmény: (vasssy 156938)
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2013.03.10. 16:36
Szerintem sokkal fontosabb kérdés, hogy mit csinálsz a pályán eltöltött időben mint az, hogy hány pályán hány napig csinálod azt.
Ha sok különböző pályát bejársz, az minden bizonnyal szélesíti a tapasztalatodat, de elcsúszkálhatsz több száz különböző pályán úgy is, hogy a síelésed minősége nem változik.
Lackó csapata pl. nagyon sok jó dolgot tanulhat Visegrádon, de hogy máshol is (más meredekség, más körülmények) működik-e, az csak máshol fog bebizonyosodni. :-)
Előzmény: (Traveller 156557)
Traveller
43 élménybeszámolót írt
43
12 éve tag
2013.03.04. 17:36
Férfiúi magányomban azon gondolkodtam ki a jobb síző ??? Aki kevés pályát szánt fel oda vissza hosszú évekig ,vagy aki állandóan újít és mindig mást szeretne.
Mi a határ ,ami után már nincs új a nap alatt?
Egyik ismerősöm ezt napban határozta meg "100 nap kell legalább mire az ember megtanul síelni"
Jelentkezzenek a nagy Öregek ,akik már közelítenek a 100 pályához!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.