Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Semmering - Hirschenkogel topikból

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
Adri-ka
3 élménybeszámolót írt
3
9 éve tag
2015.01.23. 14:35
Szia! Én megértem az üzemeltetőket is, de itt alapjában véve a hozzáállással volt a probléma, mert az átlagosan 15pecig tartó kör(lecsúszás+felvonó) a gyerekeinknek a pálya rossz állapota miatt több mint fél óráig tartott, és esti síelés is lett volna, úgyhogy itt garázsolásról szó sem volt, mert mire 3/4 5-re leértünk a társainkkal, még az összes lift lógott a helyén.Mi is figyelembe szoktuk venni az üzemidőt, és a csapatunk nagy része már 3/4 4-kor kissé pánikolva vártuk vissza a gyerekeket, de hát nem volt szerencsénk.
Előzmény: (Stani 178464)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2015.01.23. 13:33
tudod ezzel az a baj, hogy ha beengedik a 2-3 perces későket, akkor utána majd jönnek a 10 percesek is.

Nem tudom, hogy az eset napján volt e esti sí, de alapvetően nem csak azért nem lehet beszállni, mert eddig tart az üzemidő (amit úgy gondolom figyelnünk és tolerálnunk kell. Nekünk 10 éve Mölltalon volt egy hasonló sztorink, de ott magunkat okoltuk és nem az üzemeltetőket), hanem azért mert ilyenkor megkezdődik a felvonók garázsolása, azaz a kabinok/székek nem futnak még egy kört a kötélpályán, hanem mennek a garázsba, mivel a rendszert így állították be.
Előzmény: (csabeszka 178229)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2015.01.22. 21:24
Ott megteszik,de hidd el morognak ilyenkor a felvonókezelők ! :)
Előzmény: (akatonka 178389)
Adri-ka
3 élménybeszámolót írt
3
9 éve tag
2015.01.22. 09:21
Igazatok van, azt hiszem, hogy én is azért háborodtam föl Ennyire, mert eddig jellemzően nekünk is pozitív tapasztalataink voltak a felvonósokkal kapcsolatban.
Előzmény: (akatonka 178389)
akatonka
25 élménybeszámolót írt
25
12 éve tag
2015.01.22. 08:10
Nekem meg pontosan egy ezzel ellentétes liftkezelői magatartást volt szerencsém megtapasztalni az elmúlt szombaton, az esti sízésen. Két (kis)gyerek belemerülve a snowboardozásba akkor csúszott le a felvonóhoz, amikor azt már percekkel előtte le is állították, de a liftkezelő gondolkodás nélkül újraindította a liftet azért, hogy a két "csibésznek" ne kelljen felgyalogolnia a pálya tetején lévő parkolóig. Igaz ez Magyarországon, Mátraszentistvánon történt.
Előzmény: (csabeszka 178229)
csabeszka
285 élménybeszámolót írt
285
14 éve tag
2015.01.19. 12:48
Na ez a merev szabálykövető, de teljesen primitív, embertelen hozzáállás. Igaz,ha 16.00-ig lehet felszállni, ne jöjjenek már 10 perces késésekkel, de 2-3 (öt) percen vitatkozni kicsinyes, bunkó, tahó hozzáállás, Az ilyenen én is nagyon ki tudok akadni. Ugyanakkor csak emiatt szerintem kár azt kijelenteni, hogy ide többé nem jövök....ilyen bárhol előfordulhat, mert a nagy-számok törvénye alapján ilyen hozzáállású emberek mindenütt vannak csak nem biztos, hogy összefutsz velük.
Előzmény: (Adri-ka 178212)
Adri-ka
3 élménybeszámolót írt
3
9 éve tag
2015.01.19. 10:06
2015. Január 18-án voltunk ezen a pályán. 3 családdal együtt döntöttünk úgy, hogy ide jövünk.
Fél egyre értünk oda, síeltünk es szánkóztunk is.
A pályán rengetegen voltak, az 1-es és a 2- es pálya minősége elfogadható volt még a sok síelő és snowboard-os ellenére is. A 4-es pálya már buckás volt délutánra.
A szánkópálya minősége nagyon rossz volt, pedig pont a szánkózás miatt jöttünk ide.
A legfontosabb, pedig amiért a beszámolót írtam, az a személyzet kriktikán aluli viselkedése volt. A gyerekeink 15.20-kor lementek a szánkópályán. A pálya rossz minősége miatt olyan sokáig tartott a csúszás, hogy 15.53- kor tudtak csak visszaszállni a liftbe. Mi, felnőttek, a felvonó tetején vártuk őket, hogy a nap végén lecsúszunk síléccel, a többiek pedig a felvonóval lemennek és leviszik a szánkókat. A lift a gyerekekkel 16.02- kor ért fel, ők kiszálltak, a többiek pedig ugyanabba a kabinba be akartak szállni. A felvonósok viszont már nem engedtek beszállni senkit, mondván, hogy 16.00- ig van lift. Volt köztünk 2 személy, akik semmivel nem tudtak lejönni csak gyalog. Ezt a minősíthetetlen hozzáállást nem bírom megérteni. Volt bérletünk, a lift az egész vita alatt működött, tehát ha engdték volna a társainkat beszállni simán leértek volna. Még egyszer jelzem, miannyiunknak volt bérlete. Azt gondolom, hogy 2 gyalogost a pálya zárása után is kötelességük lenne lehozni még akkor is, ha a saját hibájukból maradtak fönnt a hegyen. De erről most nem volt szó, mert a szánkópálya rossz minősége miatt nem tudtak a gyerekeink hamarabb visszajutni a találkozási pontra.
Végül lejöttünk együtt a sípályán, de kb. 3/4 óráig tartott. Közben a köd mellé még be is sötétedett, ami meg már igazán veszélyes volt.
Ezek után mi biztos, hogy, soha többet nem megyünk oda síelni, és nem is ajánlom senkinek.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.