Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Készülés a szezonra topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
gaboca
3369 élménybeszámolót írt
3369
15 éve tag
2015.01.27. 18:48
Valamit rosszul csinálok, élen megyek mégis nyomom a havat, piszkosul nyomom...
Előzmény: (csabor 178799)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2015.01.27. 17:35
Most nagyon sarkos leszek.

1./ Ha sokat síelsz elmúlik a combfáradás. A síelés egész más izmokat mozgat, mint az egyéb sportok, ezért különleges felkészülést igényel. A szezon végére belejön az ember. Vagy mint mondtam sokat kell síelni.
2./ A másik legegyszerűbb mód, hogy az ember megtanul síelni. Ha nem nyomod a havat, hanem élen hajtasz sokkal kevesebb energiát használsz. Mindenki magának is kikísérletezheti, egy kis odafigyeléssel, hogy mitől fárad a legkevésbé. Ha rájössz a helyes mozgásra eltűnik a combfarkas.

Persze nem szólom le a drága edzésterveket sem. Én szerényen, nem tudományosan, csak saját tapasztalatból beszélek.

Csabor az élvezeti síelő
Előzmény: (lroberto 178767)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2015.01.27. 10:50
Sok gyakorlatot tudok. Én nem használok gépeket, inkább instabil eszközöket és gumiszalagot, gumikötelet, szabad súlyokat.

A legegyszerűbb módja, egyébként felkérni egy személyi edzőt, aki megmutatja a megfelelő gyakorlatokat és azok pontos kivitelezésének módját. És itt tényleg fontos a hogyan, akár semmit sem ér egy egyszerű guggolás, ha nem jók az adott szögek és határok...

Elsőre nem tűnik egy olcsó mulatságnak, de többszörösen megtérül.
Előzmény: (lroberto 178767)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
lroberto
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2015.01.27. 10:34
Sziasztok,

folyamatosan küzdök a combok fáradásával, így gondoltam síelés előtt eljárok edzőterembe erősíteni.

Tudtok esetleg komplett síelést felkészítő edzéstervet?

Szeptembertől járok heti 1-2 alkalommal és az edzésekbe heti egyszer van combfeszítő/combhajlíó, illetve lábtoló gyakorlat is.
Személy szerint 100kg körül mozgok, a combfeszítő/combhajlító gépen általában 4/4x20-as szettet csinálok 40-45-50-55kg súlyokkal, a lábtolón 3x15 100-110-120kg súlyokkal.
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.