Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Eplény Síaréna topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
Nordica Vili
77 élménybeszámolót írt
77
14 éve tag
2015.02.04. 21:33
Kedves Macky
Nem szeretnek kioktató nak tűnni, de veled egyutt sokan nem értik a ratrakolas lényeget.
Ez hármas funkció:
1, Toló lappal az buckakat el egyengeti, gödröket betölteni, a puha havat a megfelelő helyre tolni
2, a frezerrel , azaz a hátul levo daraloval a megtomorodott, havat esetleges jeget feldaralni, felpuhitani , egyenletesen puhára tenni
3, a leghatso simitoval egyenletesen lenyomni, ennek lesz barazdalt nyoma.
Ezutan jön a legfontosabb, amit a termeszet kell adjon, ezt a feldarált puha lesimitott réteget a termeszet ossze fogyasztja, igy reggelre egy tökéletesen sielheto , egyenletes keménysége réteg lesz, amin jo sielni, es sokáig tart.
Ha kimarad az éjszakai fegy , akkor a ratrakolas eredménye egy feldarált puha réteg , ami sielhetetlen, es fel ora alatt óriási buckak lesznek.
Ez a sipálya üzemeltetők réme!!!!!!!!!,
No , ha most belegondolsz, ha du megratrakolnank a palyat, akkor feldralnank a kemeny alapot is, es fel órán belul 4x akkora buckak lennének, mont elotte.
No ekkor szidnál te engem nagyon , es igazad is lenne, hogy nem ertek a pálya készítéséhez.
No ezert nem ratrakolunk délután mert nem tennénk jot vele.
Az teny, hogy délután általában meleg van, es meg este is a ratrakolt rétegnek 3-5 ora kell ahoz , hogy kifagyjon, ez délután nem történne meg.
Remelem jol el tudtam mondani, es ezutan te is meg tudod értetni a többiekkel , miert lenne káros a napközbeni ratrakolas
Nordica Vili, akinek ezutan talan elhiszed, hogy jot akar Neked, nem lustaságbol, spórolásbol nem ratrakol.
Ha kerdes van , varom tisztelettel
Előzmény: (- Marky - 179536)
- Marky -
753 élménybeszámolót írt
753
15 éve tag
2015.02.04. 10:21
Tegnap este kinéztünk fél8tól zárásig, jól esett, mert maradt még a lábunkban kraft a francia túra után.

Közepes intenzitású havazásban pörögtünk több mint 2 órát
A páylák szokásos napvégi állapotban, ez sokakat megtréfált azért a korlátozott látási viszonyok között. Ezügyben egy kérdés Viliék felé:

Az extra síelős napokon nem lehetne egy minimális üzemszünetet beiktatni, hogy a gépek legalább egy alapkört fussanak a pályákon? Én szívesen megyek bármilyen pályán, de a jég azért nem barátom. Illetve a buckák is elég sok balesetveszélyes helyzetet teremtettek, ahogy láttam...

Illetve, lehetne lehetőség arra, hogy a büfék ne a felvonókkal együtt zárjanak? Csúszás után jól esett volna egy meleg ital és vmi alap meleg ennivaló. Ahogy néztem, nem egyedül voltam ezzel. Egy extra 20 perces nyitvatartás legalább annyi db ezrest biztos behozna...

Ettől függetlenül nagyon bántam volna, ha tegnap nem vagyok ott, köszi a lehetőséget, jól esik 8-10 óra iroda után kiadni a napi gőzt
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.