Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Eplény Síaréna topikból

ÜZENETEK (8)Időben csökkenő Időben csökkenő
Nordica Vili
77 élménybeszámolót írt
77
14 éve tag
2015.02.05. 16:15
Tudomasul kell venni hogy Európában a sipalyak alja minimum 700-1500 m -elfeljebb van
Epleny alja 334m tszf , ez sok mindent meghatároz.
Ha délután ratrakolni akarunk, 4 kor be kell zarni, az cca másfél ora, utana 2 ora míg kifagyjon, ha kifagy egyaltalan , nyitas 8 kor.
Szerintem az lenne a rosszabb valtozat, maradunk az eddigInel.
A 40% jelentos kedvezmeny.
Ausztriában egy kis helyen a napijegy most 40eur, jobb helyeken 55-60Eur
Nalunk az esti kedvezményes sieles felnőttnek 2700Ft, azaz kevesebb mint 9Eur. Ez 4 ora.
A napijegy 5300 Ft azaz 16,5 Eur
Szerintem az ar értek arányunk kiemelkedően jo.
Mindenkit szívesen látunk, ezert az árért, ezzel a szolgáltatással, hétvégetol minden pálya nyitva.
Előzmény: (- Marky - 179639)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2015.02.05. 11:14
Szia

Köszi a választ, mivel nem értek hozzá, inkább szájbarágásnak vettem, mint kioktatásnak, bár rezgett a léc :) Ahogy nézem a pályakészítés is külön művészet...

Közben ártatlanul elindítottam egy lavinát (stílszerűen :) ), ahogy nézem, vannak terepek, ahol működik a dolog, az érdekelne, ott miért működhet?
Ha van időd szívesen veszem a válaszod, érdekel a síelés "back-office" része is, tényleg nem kötekedek.

Illetve kimaradt a büfék nyitvatartására vonatkozó rész, kíváncsi vagyok az álláspontotokra azügyben is. Úgyis ráérsz most válaszolni,tudom :) A természet intézi a takarót a pályára, aminek legalább annyira örülök, mint Ti.

üdv
Marky
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2015.02.04. 22:28
de ha én estére akarok menni akkor már nem jár az előkészített pálya mégha nem is tart ki? Egy alpindeszkával mit kezdjek a buckahalmok között? :-) Ezért inkább többet költök és továbbutazok az osztrákokhoz és ott költöm el a plusz 40vagy több százalékot.
Előzmény: (gyf 179613)
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2015.02.04. 22:23
.... Vilmos kihagyta, hogy az el nem végzett ratrakolás miatt ki nem dobott pénz egy részét visszaadják a későesti 40% kedvezmény formájában. Azért ez így korrekt szerintem.
Hirscenkogelen újra indul a nap az esti sieléssal, lehet ujra jegyet venni.
Előzmény: (RM 179605)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2015.02.04. 22:07
Én is a semeringi osztrák és királykai szlovák (kép csatolva) példát akartam írni.

Semmering:
"Einzigartig am Zau[:ber:]g Semmering sind die 6 Nachtpisten, welche täglich zu Betriebsbeginn frisch präpariert bereit stehen ..."

Ezeken a helyeken 4- ~6-ig leállnak és ratrakolnak is a szünetben.

Egyébként van példa folyamatos "ratrakolás nélküli" üzemre a sógoroknál is, pl Hebalm ilyen emlékeim szerint.
Kiralyka.jpg
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2015.02.04. 21:50
Ezt semmeringen nem tudják :-)
Nevtelen-1.jpg
Nordica Vili
77 élménybeszámolót írt
77
14 éve tag
2015.02.04. 21:33
Kedves Macky
Nem szeretnek kioktató nak tűnni, de veled egyutt sokan nem értik a ratrakolas lényeget.
Ez hármas funkció:
1, Toló lappal az buckakat el egyengeti, gödröket betölteni, a puha havat a megfelelő helyre tolni
2, a frezerrel , azaz a hátul levo daraloval a megtomorodott, havat esetleges jeget feldaralni, felpuhitani , egyenletesen puhára tenni
3, a leghatso simitoval egyenletesen lenyomni, ennek lesz barazdalt nyoma.
Ezutan jön a legfontosabb, amit a termeszet kell adjon, ezt a feldarált puha lesimitott réteget a termeszet ossze fogyasztja, igy reggelre egy tökéletesen sielheto , egyenletes keménysége réteg lesz, amin jo sielni, es sokáig tart.
Ha kimarad az éjszakai fegy , akkor a ratrakolas eredménye egy feldarált puha réteg , ami sielhetetlen, es fel ora alatt óriási buckak lesznek.
Ez a sipálya üzemeltetők réme!!!!!!!!!,
No , ha most belegondolsz, ha du megratrakolnank a palyat, akkor feldralnank a kemeny alapot is, es fel órán belul 4x akkora buckak lennének, mont elotte.
No ekkor szidnál te engem nagyon , es igazad is lenne, hogy nem ertek a pálya készítéséhez.
No ezert nem ratrakolunk délután mert nem tennénk jot vele.
Az teny, hogy délután általában meleg van, es meg este is a ratrakolt rétegnek 3-5 ora kell ahoz , hogy kifagyjon, ez délután nem történne meg.
Remelem jol el tudtam mondani, es ezutan te is meg tudod értetni a többiekkel , miert lenne káros a napközbeni ratrakolas
Nordica Vili, akinek ezutan talan elhiszed, hogy jot akar Neked, nem lustaságbol, spórolásbol nem ratrakol.
Ha kerdes van , varom tisztelettel
Előzmény: (- Marky - 179536)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2015.02.04. 10:21
Tegnap este kinéztünk fél8tól zárásig, jól esett, mert maradt még a lábunkban kraft a francia túra után.

Közepes intenzitású havazásban pörögtünk több mint 2 órát
A páylák szokásos napvégi állapotban, ez sokakat megtréfált azért a korlátozott látási viszonyok között. Ezügyben egy kérdés Viliék felé:

Az extra síelős napokon nem lehetne egy minimális üzemszünetet beiktatni, hogy a gépek legalább egy alapkört fussanak a pályákon? Én szívesen megyek bármilyen pályán, de a jég azért nem barátom. Illetve a buckák is elég sok balesetveszélyes helyzetet teremtettek, ahogy láttam...

Illetve, lehetne lehetőség arra, hogy a büfék ne a felvonókkal együtt zárjanak? Csúszás után jól esett volna egy meleg ital és vmi alap meleg ennivaló. Ahogy néztem, nem egyedül voltam ezzel. Egy extra 20 perces nyitvatartás legalább annyi db ezrest biztos behozna...

Ettől függetlenül nagyon bántam volna, ha tegnap nem vagyok ott, köszi a lehetőséget, jól esik 8-10 óra iroda után kiadni a napi gőzt
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.