Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Hogyan, hol tanuljunk síelni? topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
2015.02.18. 22:31
Kedves Laci,
a saját szememmel is láttam, fülemmel is hallottam, akkor egy középkorú hölgyet figyeltem. A már párhuzamos lécekkel síelő felnőttnek az oktató kurjantotta ezt a kanyaroknál, és a "hoppra" az oktatmány az ívkülső léce mellé rántotta az ívbelső lécét, tipikus farolgató síelést produkálva -- szerintem erre a mozdulatra motiválta őt a "hopp", de valószínűleg az oktató jobban meg tudná magyarázni, mit is akart elérni így.
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2015.02.18. 22:01
Engem két dolog érdekel:
1./ a magyarázatod
2./ mi célból füllentesz?


Megtisztelsz a válaszoddal.
Előzmény: (Rera 180763)
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2015.02.18. 20:51
Kedves Rera!

Mit jelent, (és leginkább mire is motivál) a hopp - hopp?

Köszi a választ.

Replaci
Előzmény: (Rera 180763)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
2015.02.18. 11:49
Aki oktatást keres, először érdeklődjön a tematikáról! Az egyik kedvenc kis magyar terepemről hazafelé hozott egy 40-es férfi, aki egy hónapja állt lécre először. A kocsiban beszélgettünk.

Az első alkalommal hangsúlyozta az oktatónak, hogy carvingolni akar megtanulni, nem érdekli az alpesi technika. Mondták neki, oké, de először megalapozzák a carvingot... Elkezdték kidőléssel, gyorsan fejlődött, így hamarosan párhuzamosították a léceket, és "hopp-hopp" felszólítással motiválták a kanyarokban -- akkoriban éppen "Laci bácsi" foglalkozott vele, de nem is azonos oktató várta minden alkalommal. Mostanában magyarázzák neki, hogy igen tehetséges, tehát következhet az élre állítás, és az ívekre figyeljen, ne legyen törés a kanyarokban... Kérdezi felháborodva (tőlem!), hogy akkor előtte miért volt "hopp-hopp", hiszen az megtöri az ívet! Tanácstalan, hogy akkor mit is alapoztak, ha eddig az, most meg ez... Az oktatókat nem meri kérdőre vonni.

Elkezdtem magyarázni, de túl hamar a városba értünk. Megadtam pár elérhetőséget (nem a sajátomat;).

Hát így. Hol, de főleg hogyan!!
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.