Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Hogyan, hol tanuljunk síelni? topikból

ÜZENETEK (9)Időben csökkenő Időben csökkenő
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2015.02.19. 01:23
Szia Rera!

Én meg nem szeretek játszani. Különösen nem a szívemhez annyira közelálló síoktatás témájában. Nem kicsit zavaros ez a történet, amit előadsz:

1. Valaki hazudik, mert én (mint már mondtam), az utóbbi húsz évben nem tanítok kihajolásos hóekét.
2. Valaki hazudik, mert én a hopp – hopp valamire ösztönző vezényszót, (vagy mi ez), életemben nem használtam. Ez nem jelenti azonban, hogy nem jó valamire.
3. Mintha azt írtad volna, hogy te a saját szemeddel láttad, saját füleddel hallottad, amikor egy középkorú hölgy hopp – hoppozott. De én sem középkorú, sem hölgy nem vagyok.
3. A carving technika hová is tartozik, ha nem az alpesibe? Mert, hogy sem síugrás, sem sífutás, az bizonyos.
4. Hány órát vett, (összesen eddig) oktatótól ez az igen tehetséges 40 –s férfi, aki 0 –ról kiindulva egy hónap alatt párhuzamos lendületekig jutott? Mert ha ez igaz, (hiszem, ha látom), akkor talán mégsem voltak annyira hülyék azok az oktatók, akiktől tanult.
5. Mit jelent az alapozás a tehetséges 40-s férfi, és mit a te értelmezésedben?
6. Mit jelent a kiterhelés a te értelmezésed szerint?
7. Te magad milyen vizsgákkal rendelkezel a síoktatás szakmában, hány embert tanítottál meg eddig síelni, és azok mennyi idő alatt milyen szintre jutottak? Csak azért kérdezem ezt, hogy az olvasók mennyire adhatnak hitelt azoknak a kritikáknak, melyeket (turistaként) sok éves - évtizedes – gyakorlattal bíró profi (értsd ebből élnek) síoktatókkal szemben fogalmazol meg?

Kíváncsian várom válaszod!

Ui. Ilyen több évtizedes gyakorlattal bíró személy min. 6 fő dolgozik időnként abban a közösségben, melyről szó van.
Előzmény: (Rera 180816)
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
2015.02.19. 00:17
...és mivel sajnos nem tudom bizonyítani, hogy az a bizonyos "Laci bácsi" te voltál (természetesen az oktatóira vonatkozó keresztkérdéseket tettem fel sofőrömnek!), mert informátorom nem tudta a vezetéknevet -- az érett kor és a leírt külső rád vall, de az ugyebár még nem bizonyíték --, azt a bizonyos jutalmat, amit felajánlottál, egyelőre nem kérhetem el... S ha mégis te voltál az a "hopp-hopp", az sem a kiterhelés, csak a farolgatás oktatására bizonyíték (határeset, mivel egymásból következik). De nem adom fel! ;-) Szeretek játszani. Remélem, minden felmerülő kérdésre válaszoltam. Úgyhogy mehetek aludni.
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2015.02.18. 22:45
"Sajnos csak az egyiket értem..."
Arról nem tehetek. Szerintem lényeges.
Előzmény: (csabor 180812)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2015.02.18. 22:41
Köszönöm a választ.
Sajnos csak az egyiket értem, de nem lényeges.
Előzmény: (Rera 180810)
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2015.02.18. 22:32
Kedves Csabor,
1. alant olvasható,
2. nem füllentettem!
Tisztelettel.
Előzmény: (csabor 180807)
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
2015.02.18. 22:31
Kedves Laci,
a saját szememmel is láttam, fülemmel is hallottam, akkor egy középkorú hölgyet figyeltem. A már párhuzamos lécekkel síelő felnőttnek az oktató kurjantotta ezt a kanyaroknál, és a "hoppra" az oktatmány az ívkülső léce mellé rántotta az ívbelső lécét, tipikus farolgató síelést produkálva -- szerintem erre a mozdulatra motiválta őt a "hopp", de valószínűleg az oktató jobban meg tudná magyarázni, mit is akart elérni így.
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2015.02.18. 22:01
Engem két dolog érdekel:
1./ a magyarázatod
2./ mi célból füllentesz?


Megtisztelsz a válaszoddal.
Előzmény: (Rera 180763)
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2015.02.18. 20:51
Kedves Rera!

Mit jelent, (és leginkább mire is motivál) a hopp - hopp?

Köszi a választ.

Replaci
Előzmény: (Rera 180763)
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
2015.02.18. 11:49
Aki oktatást keres, először érdeklődjön a tematikáról! Az egyik kedvenc kis magyar terepemről hazafelé hozott egy 40-es férfi, aki egy hónapja állt lécre először. A kocsiban beszélgettünk.

Az első alkalommal hangsúlyozta az oktatónak, hogy carvingolni akar megtanulni, nem érdekli az alpesi technika. Mondták neki, oké, de először megalapozzák a carvingot... Elkezdték kidőléssel, gyorsan fejlődött, így hamarosan párhuzamosították a léceket, és "hopp-hopp" felszólítással motiválták a kanyarokban -- akkoriban éppen "Laci bácsi" foglalkozott vele, de nem is azonos oktató várta minden alkalommal. Mostanában magyarázzák neki, hogy igen tehetséges, tehát következhet az élre állítás, és az ívekre figyeljen, ne legyen törés a kanyarokban... Kérdezi felháborodva (tőlem!), hogy akkor előtte miért volt "hopp-hopp", hiszen az megtöri az ívet! Tanácstalan, hogy akkor mit is alapoztak, ha eddig az, most meg ez... Az oktatókat nem meri kérdőre vonni.

Elkezdtem magyarázni, de túl hamar a városba értünk. Megadtam pár elérhetőséget (nem a sajátomat;).

Hát így. Hol, de főleg hogyan!!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.