Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Eplény Síaréna topikból

ÜZENETEK (29)Időben csökkenő Időben csökkenő
Szkíta1
709 élménybeszámolót írt
709
13 éve tag
2015.02.19. 20:46
Ezzel egyetértek.
Csússzunk!
Bp-ről (világ központja) max 2 órára érdemes elmenni pár óra csúszásért. Ez csak itthon adatik meg.
Szerencsére fejlődnek a hazai terepek: Mátraszentistván, Visegrád, Eplény.
Vergődik még a maga módján (és ez amúgy tök pozitív) Dobogókő és NHH.
Hoszabb időre irány észak vagy méginkább nyugat...
Előzmény: (malacy 180913)
Kamperos
202 élménybeszámolót írt
202
13 éve tag
2015.02.19. 20:43
Úgy gondolom ebben minden benne van!Az összes többi csak a hisztéria keltés-reklamálás a semmire.
Vannak-voltak problémák,de rajta vannak az ügyön.Látszik a jó szándék.Várjuk meg a végét!
Előzmény: (malacy 180833)
malacy
126 élménybeszámolót írt
126
16 éve tag
2015.02.19. 20:37
Tudom, hogy ilyen fajta. Lehet, hogy nem volt szerencsés pont ezzel összehasonlítani, és felesleges is az egész.
Csússzunk inkább!
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2015.02.19. 20:34
én találtam egy német terepet. Nyitva 9:30-22:00 és van 8 órás felnőtt jegy 15 euroért függetlenül, hogy hétköznap vagy hétvége van e. :-)
Szkíta1
709 élménybeszámolót írt
709
13 éve tag
2015.02.19. 20:28
Akkor már ketten vagyunk. :)
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2015.02.19. 20:26
fogalmam sincs
Előzmény: (Szkíta1 180908)
Szkíta1
709 élménybeszámolót írt
709
13 éve tag
2015.02.19. 20:22
Szia!
Mennyibe kerül Európában egy 14-22 óráig szóló 8 órás jegy?
Nem provokállak. Tényleg nem tudom. Lehet, hogy ilyen nincs is.
Vagy mégis?
Eplényben van.
Hétköznap 5300, hétvégén 6300.
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2015.02.19. 20:18
Ez más típusú 8-órás. Egy egész szezonban csúszhatsz vele 8 órát, akár 8 különböző napon.
Előzmény: (malacy 180901)
malacy
126 élménybeszámolót írt
126
16 éve tag
2015.02.19. 20:13
Lehet. De azért kipróbálnám sikerülne-e.... :)
Előzmény: (thomasb 180902)
thomasb
6 élménybeszámolót írt
6
9 éve tag
2015.02.19. 20:09
a 7 órás meg 20.8 EURO.
Egy barátom mondta aki szintén megjárta EPLÉNY-t és a pályákkal szintén ELÉGEDETT volt. "Ha egy 3000 méteres hegyünk lenne, mi azt sem tudnánk kihasználni megfelelően."
Előzmény: (malacy 180889)
malacy
126 élménybeszámolót írt
126
16 éve tag
2015.02.19. 20:08
Hasonlót a hasonlóval.... Tisztában vagyok az árakkal, azzal is, hogy Bp-en lehet olcsóbban vásárolni 7 órás jegyet. Én a nyolc órásra gondoltam.
http://www.parksnow.sk/zima/hu/cennik.php
De köszi, hogy felvilágosítottál!
Előzmény: (Egér 64 180891)
thomasb
6 élménybeszámolót írt
6
9 éve tag
2015.02.19. 20:06
Korrekt.
Előzmény: (Szkíta1 180887)
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2015.02.19. 19:45
Kár a hangvételért. Sokan sokfélék vagyunk és nem kell a végletekben gondolkodni. Mi például jellemzően pár órás sielésen voltunk néhány alkalommal Eplényben. Semmi komoly gondunk nem volt az üzemeltetőkkel. A kauciót visszakaptuk. A Kreischbergen is 3 EUR. A sídzseki csuklós feletti zsebével vagy akinek nem volt, nyakba akasztva nem volt a beléptetéssel semmi gond. Az autóban van belső világítás és mindig (de télen különösen) van benne elemlámpa/fejlámpa.

Az igazi gondot az okozta, hogy az első napon sokan jöttek nyári gumival és hólánc nélkül.

Az éttermek ilyen helyeken profitcentrumok. Ha nem akarok ott enni, akkor viszek otthonról szendvicset és meleg teát a termoszban. Vagy elmegyek 1-2 faluval odébb.

Úgy szóljunk egymáshoz, ahogy mi is szívesen fogadnánk másoktól a megjegyzéseket.

Béke legyen velünk!
Előzmény: (thomasb 180885)
Egér 64
225 élménybeszámolót írt
225
14 éve tag
2015.02.19. 19:42
Csak a pontosság kedvéért...:P
https://sielok.hu/siterep/donovaly/
És van egy utazási iroda ahol olcsóbban tudsz venni napijegyet 20,8 Euro
https://sielok.hu/rovat/akciok/cikk/kedvezmenyes-donovaly-siberletek/
Előzmény: (malacy 180889)
malacy
126 élménybeszámolót írt
126
16 éve tag
2015.02.19. 19:34
Csak a pontosság kedvéért, Donovalyban a 8 órás jegy 36Eur, Eplényben hétköznap ugyanennyi idő 5300 Huf. De tényleg felesleges összehasonlítgatni, nem egy kategória. Amúgy sok mindenben igazad van, itthon minden kicsit olyan "magyaros", van még mit tanulni.
Előzmény: (thomasb 180884)
Szkíta1
709 élménybeszámolót írt
709
13 éve tag
2015.02.19. 19:31
Szia!
Szigorúan a vendéglátáshoz szeretnék hozzászolni. Úgy értem, hogy a kaja-pia ügyhöz.
Szóval, a Síarénában 5 vendéglátó hely van. Ebből 3 majdnem egy helyen: Holle Anyó étterme, Kemecés büfé, Jégbár. Egy Körvár nevezetű hütte a hegytetőn és egy Erdei dolog a 7-es pálya alján (félpályánál, a közép kamera ide van kilógatva).
A Frau Holle-nél lévő három vendéglátóhely kínálata meg van osztva. Étteremben nem árulnak szalma krumplit (pityókát), helyette sok más egyéb van. A Kemencésben pedig nincs főzelék, leves és pörkölt, viszont van kenyérlángos, hamburger és KRUMPLI.
Ha nem kaptad meg ezt a tájékoztatást, az baj.
Én onnan tudom, hogy én is szeretem a sültkrumplit és amikor kértem, nekem elmondták.
Egyébként ésszerű, hogy nem ugyanazt árulják mindenhol.
Az evőeszköz fikázáshoz sem hozzátenni, sem elvenni nem tudok. Eddig nekem nem volt bajom ezzel. A többibe tényleg nem mennék bele.
Előzmény: (thomasb 180884)
thomasb
6 élménybeszámolót írt
6
9 éve tag
2015.02.19. 19:21
Szerintem Te fejlámpával a fejeden is alszol, hátha éjszaka áramszünet lesz. De én nem szeretek a sötét parkolóban fejlámpával botorkálni. Vicces is lenne ha mindenki így tenne. Eddig bárhol finomabb és olcsóbb volt a kaja. Esti oktatás 16.30 -21.00 között. És a hütték 23h -ig vannak nyitva konyhástul. Ahol még szállást is adnak, ott még tovább. És ez csak pár apróság... Ha mindez egy hétköznap hétfőn történt és a pálya 16:30 -kor bezárt, akkor persze értem hogy nem. De pont a "SZUPER KEDDEN" ? Ami arról szól, hogy "gyertek... gyertek... csak gyertek... síeljetek 22H-ig..." Arról nem beszélve, hogy az elégedetlen ügyfél is ügyfél, és ha valami gondja van de azt megfelelően kezelik, akkor legközelebb is eljön és újra itt hagyja a pénzét. Viszont ha nem, akkor nem. Azért mert csak én voltam képest ezt tényszerűen leírni? Igazatok van! kövezzetek meg!
Előzmény: (kanyetti 180844)
thomasb
6 élménybeszámolót írt
6
9 éve tag
2015.02.19. 19:10
Kedves Fórumtárs!

Ezek szerint Te nem azért fizetsz szívesen bármennyi - egyébként sok - pénzt, hogy jól érezd magad, szép helyen legyél, finomat egyél, a gyerekeddel megfelelően foglalkozzanak és hogy a családod jól érezze magát és elégedetten térjen vissza újra és újra, hanem azért hogy a pénzedért még TE alkalmazkodj másokhoz. Meg lehet magyarázni hogy mi miért nem jó, de azt már nehezebb hogy ez így szerintetek is megfelel. Donovaly 20.8EURO a bérlet. A hütte sem olyan mint a W11 Semmeringen, de ezzel arányosan olcsóbb is. A pályák sem többek mint amit ezért a pénzért elvárok, de ha a beléptető kapuhoz csúszom, csak csippan és beenged. Ha egy ketchupot kérek a sültkrumplihoz, nem jönnek hogy 0.006EURO..! Itt még sültkrumpli se volt. Elhiszem hogy kopott az étkészlet, persze, megértem. De mér nem lehet elmosni, hogy tiszta legyen? Ugyan annyiba kerül jól és hanyagul csinálni. És ha már a vendég megjegyzi hogy valami gond van bármivel is: "Elnézést, persze, megoldjuk! Köszönjük!"
Én még nem sok helyen jártam a világban, de azokon a terepeken az emberek hozzászoktak ahhoz, hogy vendéglátással foglalkoznak. Ebből élnek. Fontos számukra a vendég. A Tiroli, a Semmeringi, a Szlovákiai, Szlovéniai pályákon sosem történt ilyen. Az értékelésemben is hangsúlyoztam, hogy A PÁLYÁK KITŰNEK VOLTAK! Aki - más hozzászólóhoz hasonlóan - csak síelni szeretne és egyedül vagy pár barátjával "leszaladna" egy közeli pályára és NEM VÁR ENNÉL TÖBBET, annak EPLÉNY KITŰNŐ LEHET! De továbbra is úgy gondolom, hogy ha - ráadásul nem kevés - pénzt kérnek valamiért, akkor nehogy már én kérjek elnézést ha valami rossz, hibás, ótvar, vagy épp nincs.

Mindenkinek jó síelést!

Tom
Előzmény: (malacy 180833)
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2015.02.19. 12:03
"a stílus ahogy fogalmazol kritikán aluli"

bagoly mondja verébnek...

Légy kicsit önkritikus (is)!
Előzmény: (kanyetti 180844)
kanyetti
9 élménybeszámolót írt
9
13 éve tag
2015.02.19. 10:58
thomasb!
a stílus ahogy fogalmazol kritikán aluli
ha bérletgyűjtögető vagy nyeld be a kauciót mert Eplényben
ennyi és kész!
beléptető kapu?!kesztyű le,kártyát odaérinted a megfelelő helyre csippantasz és már mehetsz is, kesztyű fel!
sötét parkoló?! rutintalan vagy az autóban legyen mindig fejlámpa, mert jól jöhet egy defektcserénél az úttest szélén
mióta van ingyen értékmegörző bárhol?, a pályaudvarokon is fizetni kell érte vagy nem?!
20h-ig oktatás?! most a gyerekeddel együtt akarsz csúszni vagy nem, mert ha nem akkor hagyd a Nagyszülőknél esetleg
21h-ig étterem? 18:00 után minek enni állítólag egészségtelen ezt nem én mondom hanem Update Norbi-tól hallottam
gőzgombóc?ennyiért nem kapsz külföldön az biztos, egyébként a hüttékben ott is gyorsfagyasztott kaják vannak nagyrészt, nincs a hüttékben gőzgombócgyár
az étteremben pedig a helyben főzött,sült kaják mindig nagyon jók
egyszóval Eplényben lehet hogy vannak hibák de az üzemeltetők mindent megtesznek hogy mi vendégek jól érezzük magunkat,Mi visszajáró vendégek ezt tudjuk és elfogadjuk! Eplényt eddig is szerettük és fogjuk is szeretni!
Előzmény: (thomasb 180790)
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.