Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Milyen sisakot vegyek? topikból

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2015.02.21. 11:10
Igaz, azt írod, hogy nem száguldozol, tehát nyilván nem is versenyzel, csak viccként jegyzem meg, hogy a hivatalos (azaz igazolt versenyzőknek kiírt) versenyeken a merev fülvédős sisak a kötelező (nekem puha fülvédős van). WFeri
Előzmény: (soptei 181012)
pokmalac1
403 élménybeszámolót írt
403
14 éve tag
2015.02.21. 08:06
Gyorsan belenéztem a cikkben, nehogy olyasmi legyen benne, amit írni akarok, de látom, hogy nem.
1. "Nem szágulgozom". Ezt a szemléletet talán el kellene mindenkinek felejteni. A bukó és a gerincprotektor nem CSAK a sajáthibás esések miatt kell, (ez egyidőután már kevésbé fordul elő), hanem hogyha vki váratlanul fellök, belészáll, a lehetőleg "túléljed".
2. Sisak: ha a "szentháromságban" (gyk: IS-Deca-Hervis) gondolkodol, szvsz a másik kettőnél jobb ajánlatok vannak (kuponok stb.). Az 52 fejméretre felnőtt "S" sisakot kell venni. Ezért azt is vedd figyelembe, hogy esetleg egy maszkot is aláveszel...
Amúgy síboltok is már elkezdtek "ákciózni"...
Sisakból olyat vegyél, aminek kivehető/mosható a belseje és a szemüveggel "egységet" alkot.
Előzmény: (soptei 181012)
admin2
478 élménybeszámolót írt
478
Moderátor
2015.02.21. 07:40
Érdemes elolvasnod ezt a cikket is, sok hasznos tanács van benne: https://sielok.hu/rovat/balesetvedelem/cikk/hogyan-valasszunk-bukosisakot/
Előzmény: (soptei 181012)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
gaboca
3369 élménybeszámolót írt
3369
15 éve tag
2015.02.21. 06:11
Az elsőre nem igen tudok mit mondani.
Számít deltás időben érezni lehet, jól jön a bezárhatóság, a linkelt modellnél meg főleg, kicsit túlméretezettnek tűnnek a szellőzők.
Nem fontos a merev, több védelmet nyújt a merev.
Számíthat, kidolgozottság minősége, kivehető bélés, tartőság, kényelem, ez utóbbihoz próbálni kell több sisakot, akkor érzed az eltéréseket.
Előzmény: (soptei 181012)
soptei
4 élménybeszámolót írt
4
9 éve tag
2015.02.21. 00:17
Közepes síelő vagyok, nem száguldozom, de sisakot szeretnék. Felnőtt létemre kis fejem van (52), így a gyerek sisakok jöhetnek szóba. Nem értek hozzá, nem vagyok márka mániás, ezért mielőtt veszek kérdeznék párat:
- mennyire számít, hogy egy sisakhoz azt írják, "kezdő sízőknek", holott amúgy minden paramétere jó: http://www.decathlon.co.hu/wedze-max-carv-gyerek-sisak-fekete-id_8317918.html
- mennyire számít, hogy a szellőzőket manuálisan el lehet zárni, vagy sem,
- mennyire fontos a merev fülvédő,
- mennyire számít a márka, és egyáltalán mi a különbség a 14 ezres és 30-50 ezres változatok között, ha lebontjuk a nevet?

Köszi a segítséget!
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.