Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Sporten sílécek topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2015.03.08. 11:52
Helló Seki!

A nevet ismerem, de túl sokat nem tudok róla. Ami sántít az alábbi leírásban:
- Lehet hogy ők is gyártottak üvegszálas lécet 1964-ben, de elsőnek nem hiszem, ugyanis a Rossignol Strato volt az első sorozatban gyártott üvegszálas síléc (amit már 1961 óta fejlesztettek):
https://www.skiinghistory.org/history/100-years-rossignol
Én is úgy tudom hogy főleg bérgyártással foglakoznak a sportmultiknak (Decathlon, Intersport, Hervis), de nem hallottam róla hogy a nagy gyártóknak készítenének síket: az Explosiv léceket Chepelare-ben, Bulgáriában gyártják, Rossignol és Head lécen még nem olvastam "Made In Czech Republic" feliratot (ellenben Romania, Ukraine és Bulgaria feliratot igen, persze csak az olcsóbb- és gyerek léceken).
Ettől függetlenül lehetnek jó léceik, csak akkor miért nem hallottunk róluk.

Üdv:
Bartus Péter
Előzmény: (Seki 181857)
Seki
37 élménybeszámolót írt
37
13 éve tag
2015.03.07. 22:06
Jó hogy indult egy ilyen topic. Sílécvásárlás előtt vagyok, és magam is rátaláltam interneten ezekre a lécekre, és ebben is gondolkozok. Még én se hallottam erről a márkáról, de annak örülök hogy jókat hallok róla.

Nagyon erős kezdő (haladó?) vagyok és túl sokat nem tervezek új lécre költeni egyelőre, pláne hogy szép kártya szabadidő alszámlás keretből fog menni, és egész jó árakat találtam ennél a márkánál, jókat is írnak róla, bár azt nemtudom ellenőrizni hogy igaz-e:

"A cseh felföldön már több mint 110 éves múltja van a sílécgyártásnak. Abban az időben a sílécek kis műhelyekben, kézi gyártással készültek, így minden pár síléc vitathatatlanul egyedi és eredeti volt.

A Sporten síléc 1896-ban jelent meg a piacon.

1962-ben itt készült az első üvegszálas síléc a világon.

Azóta sok minden változott a Sporten gyár életében, de ami a kezdetektől fogva állandó:

- a helyi emberek szaktudása

- a természet szeretete és

-a SÍ!

A Sporten cég szaktudását más cégek is nagyra tartják, elismerésképpen a Sporten gyártja bérmunkában az alábbi cégek síléceit is ( a teljesség igénye nélkül):

-Decathlon, Explosiv, HEAD, Rossignol."

Ha ezek igazak akkor tényleg nem lehet gagyi a márka, inkább csak kevésbé ismert. Esetleg a sielok.hu-s szakértők tudnának valami információval szolgálni erről a márkáról?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.