Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Sporten sílécek topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2015.03.08. 18:59
Bár láthatóan eldöntötted, hogy veszel egy ilyen sít, de azért:

Én kipróbálnék egy szinte ismeretlen márkát, de főleg az adott lécet, mielőtt megvenném.
Lehet jó is, lehet rossz is, ez egy nagy lutri.

"de a miközben bérgyártásban dolgoztak, csak ragadt rájuk valami"
Lehet, de nem biztos. Az ilyen bedolgozó üzemek szinte mindig az alacsonyabb kategóriás síket gyártják a "nagy" neveknek.
Volt nekem is szinte noname sím olyan gyárból, akik a Fischernek gyártottak be. Nem volt rossz léc, de felejthető.

"Nemtudom minőségben és ár-érték arányban mennyire térhet el a "nagy" márkák hasonló típusú léceitől"
Szinte biztosan eltér. Csodák sajnos nincsnek a sígyártásban sem. Persze ettől még lehetnek feltörekvő márkák, akik egy ideig kicsit olcsóbbak a nagyoknál, néha akad ilyen is.

"az én tudásszintemen nemhiszem hogy ez most számítana még, akár jobb, akár nem"
Pedig nagyon sokat számít, hogy milyen sível mész.


"már csak abban kérnék segítséget hogy melyik két léc közül válasszak"
A linkeken csak képeket látok, leírást nem, de egy így is biztos: nem famagos sít nem veszünk meg! Ez alap.
És 170 centis testmagassághoz a 150-es sí rövid, egy 160-165 körüli lenne a jó. (normál "pályasíből" persze)
Előzmény: (Seki 181884)
Seki
37 élménybeszámolót írt
37
13 éve tag
2015.03.08. 15:25
Nagyon köszönöm az eddigi hozzászólásokat!

Tényleg kevésbé ismert a márka, az egyszer biztos(talán eddig csak belpiacos volt) de a miközben bérgyártásban dolgoztak, csak ragadt rájuk valami :)

Lehet hogy kiváló minőséget gyártanak, csak még kevesen tudják. /Az ABBA tagjai is 1969-ben már énekelgettek együtt, mégis csak sok év múlva lettek híresek és ismertek, pedig azelőtt is megvolt ugyanaz a tehetség és tudás/

Nemtudom minőségben és ár-érték arányban mennyire térhet el a "nagy" márkák hasonló típusú léceitől, de az én tudásszintemen nemhiszem hogy ez most számítana még, akár jobb, akár nem. Sajnos emiatt nem is fogok tudni olyan nagyon hiteles beszámolót írni majd, de mindenképp leírom a tapasztalatimat ha meglesz és kipróbáltam. Majd kölcsönadom a síelős barátomnak is, Ő már profi, majd megírom az Ő tapasztalatait is.

No mindegy, úgy döntöttem bevállalom a márkát, már csak abban kérnék segítséget hogy melyik két léc közül válasszak:

http://www.sporten.cz/img/ProductImg/14/455/COBALT%20green%20B.jpg

Amelyik üzletben kinéztem ott csak 150 cm-es van ebből (nemtudom rendelni tud-e másik méretet), 45.000 ft teljesen újonnan, 2 év garanciával, kötéssel együtt.

A másik léc pedig ez:

http://www.boatpark.cz/images/700/11109.jpg

Ebből van 150 és 158 cm-es is az üzletben, 60.000 ft szintén újonnan, 2 év garanciával, kötéssel együtt. Ja és famagvas, a másik meg nem. Nemtudom ez számít-e valamit, úgy hallottam hogy a famagvas "jobb" de részletesebben már nem tudták részemre kifejteni hogy miért.

Ugyanezekben a színekben van az eladónak amiket belinkeltem, de léteznek más színekben is a típusok, ahogy mondtam arra még nem kérdeztem rá hogy tud-e rendelni más méretben vagy színben.

Egyébként 171cm vagyok, jelenleg pedig életem első lécét sanyargatom, egy 4 éve használtan vásárolt 150cm-es rossignol carving lécet, rádiusza 15. Úgy olvastam hogy aki már kicsivel jobban síel és biztosan áll a lécen, annak már nem feltétlenül kell 20 centivel rövidebb síléc, lehet magasabb is, testmagasság mínusz 10-15 cm. Plusz lehet erőssebb carving hatású (kisebb rádiusz).

Nagyon szépen köszönöm az eddigi és a leendő segítséget is!
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.