Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síelésünk kivesézése topikból

ÜZENETEK (9)Időben csökkenő Időben csökkenő
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2015.04.15. 14:03
Nagyon komoly menet volt. Látszik, hogy ura vagy a léceknek. Tényleg szépen síelsz. Gratulálok. Na de elég a dicséretekből, úgysem ezért tetted fel a videót. 
Mivel elemzésre adtad, ezért jöjjön a lényeg. Amit láttunk az egy eléggé versenyzősre mondjuk úgy, hogy izom szagú síelést mutat. Van a mozgásodban dinamika, és végig élen vezeted a léceket ami jó. Ha érdekel egy kicsit nyugisabb, túristásabb síelés, akkor javaslom Lackó által emlegetett pedálozás kipróbálását. Az élménye nem lesz semmivel sem kisebb csak más.
Jelenleg sokat dolgozol felsőtestből és karokkal. Jól láthatóan erre azért van szükséged, mert nem hagyod megtörténni az élválltást, hanem az egyik ívből igyekszel a másikba. Ahogy Lackó már írta külső lábról külsőre váltasz. Ez pedig csak izommunkával megy. Kvázi nem használod ki a megfelelően a felszabaduló energiát, hanem kicsit rá illetve ellene dolgozol. Szóval túl sok a felsőtestben a munka, amin lehetne csökkenteni. Az inaktív belső valamint a letört külső biztos, hogy okoz némi x lábas tartást az említett hoke mellé.
Nem akarnám ezt stílust leszólni, mert a kedves síelő kollégák rögtön letámadnának. Inkább csak kiemelném, hogy lehetne ezt kicsit másképp. Kevesebb energiával. Az izommunkát lejjebb hozni a has környékére, sőt lejjebb is. Nyugodt felsőtest, laza váll. A síeléskor fellépő erők kihasználása.
A pedálról ebben a fórumban is visszakereshetsz. A lényeg az ív végén nem veszed el a terhelést az ív külsőről, hanem hagyod, hogy az feltoljon, és úgy ess át a külső léced felett. Így az új ívben a belső síre érkezel. Amint megjönnek az erők a külsőn az említett pedál húzásával tudod szabályozni az ívet. Ha rájössz a módjára biztos,hogy tetszeni fog. Sok sikert hozzá.
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2015.04.15. 13:50
Szia Csaba!

Szabad kérdezni néhányat?

1. Hány éve síelsz?
2. Évente hány napot síelsz?
3. Honnan veszed annak a mintáját, amit ezen a videón síelsz?
4. Ki tanácsolta a lécet, amivel ezen a videón mész?

Tényleg kíváncsi vagyok, köszi a választ!!

Üdv.: Replaci
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2015.04.15. 11:34
Ok. az nekem slalomsí. De gyakorolni jó lesz.
Van egy kis x láb ami nálad alkati sajátosság (nem keverendő össze a K-lábbal)ezen kellene javítani, az nyilván valamennyit segít ha a hoké-n csökkentesz ,de nálad egyéni gyakorlatokra lenne szükség tartásjavításra odalennt.
Ez oktatói feladat, vagy segítő kell hozzá videokontrollal a lábszárak párhuzamosítását célul kitűzve.
Ez lenne az első cél!

Ha megvan, jöhet a test kétfelé vágása: alsótest, felsőtest.
A mostani síelésed egy test és egy mozgást végez alul és felül. Ezt kell kettészedni , hogy a felsőtest indítsa el a kanyart (Anticipáció)és az élezés nyomásfelépítés zárja azt.

Ha ez is megvan, akkor továbbfejleszteni úgy, hogy lennt maradsz végig a kanyar minden fázisában. Ez lesz az igazi sportos sízés ami minden fázisában stabilitást biztosít.

Mindeközben legalább 19m-es rádiusz elérése 180-as sível.

Az első pontot kiválthatod terepsízéssel, de a hó legyen élvezhetetlenül nehezen síelhető! Az eltünteti az X-ed.
De vigyázz itt nagyobb a sérülésveszély!
Egyébként megértél a pályasízésre, keresd az alkalmakat és lehetőségeket!
nemeth _csaba
217 élménybeszámolót írt
217
13 éve tag
2015.04.15. 08:38
Szia!Itt egy Atomic Redster D2 Gs léccel megyek ,172cm hosszú,rádiusz 16,5méter!
Előzmény: (Ró 182814)
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2015.04.15. 07:53
Szia Csaba, megnéztem a videót ami már nem egy túristás síelést mutat!:-)
Ez egy head Sl léc?Mi a rádiusza?
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2015.04.15. 00:34
A rávezető gyakorlat, maga az oktató! :-)
nemeth _csaba
217 élménybeszámolót írt
217
13 éve tag
2015.04.14. 23:29
Köszönöm a véleményt és a segítséget!Természetesen gyakorolni fogom a tanácsolt dolgokat,volna esetleg valamilyen rávezető gyakorlat amit tudnál ajánlani!?Idáig oktató nélkül síelgettem!
Előzmény: (Lackó 182807)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2015.04.14. 14:10
Szia!

Nekem elsőre három szó jutott eszembe: pedál, pedál és pedál. :-)
Ez persze azért nem ilyen egyszerű.

Szóval amit hozzá lehetne (kellene) tenni, az a "belső oldal" munkája, vagy pedál, vagy nevezzük akárhogy.

Most külsőről-külsőre síelsz, azzal élezel, onnan nyomod be magad a kanyarba.

Klasszikusan minden ív előtt bedugod a belsőt nagy hokéba, ez is mutatja, hogy nem a belső fog irányítani, itt bizony nem lesz pedálhúzás, hanem a külsővel készülsz beélezni. Az a ku... izé fránya hoké ráadásul kifordítja a csípőt a völgybe, ahelyett, hogy maradna a frontál helyzet.

Érdemes még megfigyelni azt is, amikor csak úgy ereszkedsz, és abból húzol egy ívet. (kb. 00:57-01:10 rész) Rátöröd a külső térdedet, úgy kezded a kanyart, a belső nem is hagy nyomot. (még olyan is van, amikor mellécsúsztatsz a belsővel) Tudom, ez csak "csúsztunk lefelé, semmi komoly sízés, ne azt nézd", de én azért csak néztem :-), mert ez is rengeteget elárul. (van egy nagyon jól látható 00.40-42-nél is)

Én a helyedben erre rászánnék pár napot, és meggyőződésem, hogy csodát lehetne tenni a síeléseddel. Egy ilyen tudású sízőnek, mint te, nem lenne egy komoly feladat ráérezni azokra, amikről írok. Szerintem pár nap alatt (vagy akár pár óra alatt?) kategóriákat tudnál előrelépni stílusban és élményben.
nemeth _csaba
217 élménybeszámolót írt
217
13 éve tag
2015.04.14. 09:32
Sziasztok!
Szeretnék kérni én is elemzést,véleményeket!Sajnos a videó minősége nem sikerült túl jól!
https://sielok.hu/video/525983/
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.