Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Túrázás Svájcban topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2015.10.10. 21:51
Nem tudom ismered e az OsmAnd appot, nekünk kb egy hete hasonló ködben nagy segítség volt. Letöltve a megfelelő térképet hozzá (10 letöltés ingyenes)minden kecskecsapás rajta van.
Egy vasárnap ha felénk járnátok (Bettmeralp) szívesen csatlakoznék a túrádhoz.
Előzmény: (TibiF 183522)
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2015.10.10. 20:44
Ma Oberbauenstockon (2116m) túráztam. Ez a Vierwalstattersee déli részén található hegy. Emmettenből indultam és oda is érkeztem vissza. Az időjósok előrejelzése bevált mára mert a völgybe ködöt mondtak 1500 méterig. Reggel olyan tejföl köd volt a völgyben mintha a tejet kiöntötték volna. Az ilyen idő nem a kedvencem mikor semmit nem lehet látni, mindenből a pára kicsapódik és minden vizes lesz. Feljebb persze a hegyen ragyogón sütött a nap. Az út első részét felvonóval tettem meg Stockhütteig(1279m). Onnan a hegynek indultam de előbb megkérdeztem a felvonóst merre van, habár volt térképen teljesen elvesztettem a tájékozódási képességem. Azt sem tudta mi merre van. Elindultam a hegyi úton 11 körül kezdett kitisztulni 1500 méter környékén, addig tejföl köd volt. Közben rájöttem nem azon az úton vagyok amit terveztem, valahol le kellett volna térni útközben. Amikor a napos részre értem térkép alapján próbáltam keresni hol vagyok, pár arra járó turistát is megkérdeztem de ők sem tudták megmondani a pontos helyet. Végül egyik táblánál rájöttem, hogy nem ott vagyok ahova tervezem. Fordulás vissza a ködbe. Most megtaláltam a rendes utat, közben a ködhatár 1900 méterre emelkedett. A tervezett utat végül megcsináltam két óra kerülővel. Érdekes volt a ködhatár, szemben láttam a Rigit(1798) egy kis csúcs látszott belőle, délután 3 órára teljesen eltűnt a ködfelhőben. Dél felé a magas hegyek látszódtak láttam az Uri Rotstockot is ahol múlt hétvégén voltam. A völgyben a Vierwaldtattersee ahol nyáron fürödtünk nem látszott, pedig azért mentem fel erre a hegyre mert nagyon tetszett, hogy a tó mellett hatalmas hegyek vannak. Holnap is megyünk kirándulni akkor jön velem a munkatársam de mondtam neki csak 2000m fölé vagyok hajlandó menni a napsütésbe, a tejföl köd valahogy nem jön be nekem.
P1280806.JPG
a köd fellett pedig kék ég
itt már nem volt annyira sűrű a köd
az ott távolban a Rigi (1798m)
a felhők felett pedig ragyogó napsütés
középen az Urirotstock
köd előttem, köd utánnam
mintha szigetek lennének a hegyek
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.