Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Hol érdemes síelni? topikból

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
tothlevente
378 élménybeszámolót írt
378
14 éve tag
2015.11.16. 15:05
Azóta bizony sok minden változott, össze van kötve Bachledova dolina-val, mindkét oldalról ülős visz fel. Jezerskoi oldal korszerűbb.
A jegy áráért mindkét oldal síelhető.
Előzmény: (bouquetk 184085)
tothlevente
378 élménybeszámolót írt
378
14 éve tag
2015.11.16. 15:03
Ez igaz, de nem véletlen írtam, hogy nem csak Chopokon lehet síelni, mert ha megnézed a fórum hozzászólásait, mindenki Szlovákiával kapcsolatban csak 2 helyet emleget, Chopokot (ami valóban nagyon jó) és Donovalyt, ami közel sem akkora durranás, kevesebb pénzért is találni ugyanolyan jó helyeket, vagy még szebbeket és jobbakat is.
Ezért ajánlottam az általam kedvelteket.
Előszeretettel olvasom egyébként beszámolóidat és nézem a videóidat, mert tényleg nagyon jók.
Előzmény: (golo 184083)
bouquetk
383 élménybeszámolót írt
383
12 éve tag
2015.11.16. 14:36
Jezerskoban utoljára vagy húsz éve voltam két gyerekkel. Akkor még külön jegy kellett, a Bachleda dolinai nem volt jó, így Zdiar-ból mentünk körbe. Terepjáróval tengelyig érő hóban a végén. Nagyon jót síztünk, kedves, családias személyzet, olcsó retró kocsma. Azóta sem jutottam el oda.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2015.11.16. 13:24
Az eredeti kérdés kimondottan Chopokra vonatkozott.

Én így számolom a síelés költségét: az utazást és többnapos esetben (n-1)*szállás költséget is tartalmazza, ahol n a napok száma hajnali indulással az első nap félnapos bérlettel és ezt átlagolom.

Az étkezést viszont nem számolom bele, mert enni itthon is kell.
tothlevente
378 élménybeszámolót írt
378
14 éve tag
2015.11.16. 11:47
Az ár az Erika síparkra érvényes.
http://skiparkerika.sk/
1 felnőtt napi bérlet 17Eu, gyekőc: 12Eu
Családunk esetében 2 felnőtt + 2 gyerek + 1 6éven aluli: 58Eu= 17980Ft (310-zel számolva).

Az utiköltséget nem számolom, mert bárhova megyek, utazni kell.
De ha mégis, akkor km-ben oda-vissza Edelényből 160km. Ami 11,2l benzin, most 350-nel számolva 3920Ft.

Összesen 5 főre 21900Ft.

És itt ülőszékes van, igaz retro, lassú, épp ezért mi inkább tárcsázunk.

Hütte ár: isteni káposztás bableves 90cent és másfél eu között mozgott az elmúlt szezonban.
Az italárak is barátiak.

Poracpark esetén az utiköltség több, de a liftárak mégkedvezőbbek.
http://www.poracpark.sk/sk/cennik-skipass
12, illetve 7Eu a napi jegy.
Ez az a a hely, ahol Tiéd az egész pálya. Gyönyörű.
Itt a szállás is minden igényt kielégít, gyermekbarát hely.

Több napra azonban Jezersko is favorit.
http://www.jezersko.sk/ski_jezersko.html
Szállás a Jezerskoi oldalon rönkházakban, igaz a szomszédos faluban még olcsóbb. Mi egy március 15-ei 3 éjszakáért 25000Ft-ot fizettünk. Nem per fő, család.
Előzmény: (Chopoker 184080)
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2015.11.16. 10:50
Szia!

Sokunknak segítenél, ha leírnád kirészletezését az 1napos SK sielés költségeinek (5főre). Én akárhogy is matekolok, 1főre is többet számolok, mint azt Golo írta.
Előre is köszönöm.
tothlevente
378 élménybeszámolót írt
378
14 éve tag
2015.11.14. 10:52
Észak-Magyarország lakóinak valóban kedvező árfekvés Szlovákia egy-egy napra is, de akár hosszabb időre is.
Fontos azonban megjegyezni, hogy nemcsak Chopok és Donovaly létezik. Mi a Golo általi 1 napos síelést 5 főre is ki tudjuk hozni annyi pénzből.
Nem muszáj a legnagyobb terepekre menni. Sorban állás nélkül ugyanazt a pályakilométert lehet síelni másutt is. A legkisebb csaj is már megtanult tárcsással közlekedni, pedig csak 4 éves lesz a télen. De ülőszékesek is vannak határközelben.
Legkedvesebb kedvező ár-érték arányú terepeink: Jezersko, Porac, Mlynky, Aranyida (Skipark Erika).
Egy hétre, vagy több napra megfelelő alternatíva lehet Bukovel is, ami ár-érték arányában bizony veri nyugati társait.
Mindezek ellenére persze mi is ellátogatunk minden évben drágább területekre is. Most pl. Sestrire, mert az olimpiai terepek ott vannak a bakancslistámon. Jahorina is nagyon ajánlható a Dél-Magyarországon élőknek.
Életem egyik legkedvezőbb meglepije Bansko. Visszamegyünk.
Ami pedig eddig legjobban tetszett: Bad-Gastein.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.