Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a "száraz hó" topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
WAndrea
1070 élménybeszámolót írt
1070
22 éve tag
2015.12.05. 13:46
Itt van a keresett beszámoló:
https://sielok.hu/rovat/elmenybeszamolo/cikk/cerro-castor/

Két idézet a cikkből:
"A hó valami elképesztően jó. Száraz és kemény, nagyon szépen porzik a teteje és szinte egyáltalán nem tapad. Nem a megszokott szép kristályokból áll, amit karácsonykor rajzolunk a gyerekeknek, hanem egészen pici kis "szemekből".
Igazán nem lehet mást mondani, mint hogy álomszerű, Auszriában ilyet évente egyszer-kétszer lehet elcsípni és akkor is mínusz 15 kell hozzá (de talán még az sem ilyen állagú)."

"Kiderült a hó rejtélye: nagyon száraz a levegő, és folyamatosan mozog a sarkköri áramlatok miatt. Hóesés közben ez "kifújja" a nedvességet a hópelyhekből, amik ettől szétesnek kb 10-15 apróbb szemcsére, mire leérnek. Az elaprózottság miatt sokkal jobban tömörödik, mint a normál hópelyhek, szinte mintha száraz homokban csúszna az ember. Előre is elnézést a meteorológusoktól, az "elméletet" egy helyi okosembertől hallottam."
Előzmény: (- Marky - 184487)
- Marky -
753 élménybeszámolót írt
753
15 éve tag
2015.12.05. 13:39
Van itt valahol eldugva egy beszámoló a fórumon, ha jól emlékszem Chiléből.
A szerző ott is az európaitól eltérő szerkezetű hóról számolt be, ezen akkor felkaptam a fejem és meg is maradt bennem azóta. Viszont a beszámolót nem találtam meg...
Előzmény: (Deleted 184478)
husky21
31 élménybeszámolót írt
31
12 éve tag
2015.12.05. 13:20
Talán a tenger felől áramló sós levegő hatására sokkal lazább a hóréteg. Azt már sokszor hallottam, hogy Japánban a tenger melletti sípályákon valami csoda laza hó esik. De az érdekes, hogy a versenypályákon ez hogy jöhet szóba amikor itt is hóágyúval csinálják a kemény hóalapot /meg vízzel locsolják/ és a frissen esett havat pedig letolják. Erre én is kíváncsi vagyok, hogy mi az igazság?
Előzmény: (Deleted 184478)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Deleted
1 élménybeszámolót írt
1
12 éve tag
2015.12.05. 07:59
Sziasztok!

Tudja valaki pontosan mi a különbség Európai és É-Amerikai hó közt? Dél-Am-i, / Új Zélandi hó is más mint az Európai? Különböző wax kell a lécekre?
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.