Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Melyik boardot válasszam? topikból

ÜZENETEK (8)Időben csökkenő Időben csökkenő
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2016.01.23. 09:10
szó mi szó tetszetős formája van. Az én lapommal nem tudok fák között virgonckodni mert számomra ahhoz túl kemény. Ezért aztán nem is nagyon szeretem a fás freerideot. Ez a túrátok biztos alkalmas lett volna nézeteim, élményeim megváltoztatására de majd máskor.
Jó csúszást, mély havat!
Előzmény: (golo 186569)
Vityó
180 élménybeszámolót írt
180
18 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2016.01.23. 08:19
És ha már Craig Kelly került szóba, három napja lett volna 50 és már 13 éve... :/
https://www.facebook.com/hashtag/craigkellyismycopilot?source=feed_text&story_id=10153381630223589
Előzmény: (golo 186569)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2016.01.22. 23:27
"Golo, úgy tűnik, hogy a te stílusod alá tették a hozáillő lapot." Igen, pont ezt éreztem ma én is. Azt, hogy amennyivel könnyebb ezt a lapot irányítanom, és sokkal könnyebb!, annyival jobban megy a csúszás. Mert a megspórolt energia, ami a korábbi kemény, energikus lapokhoz kellett, ami sok erőt és technikai tudást követelt meg, az most mind felszabadult. Új mozgásteret nyit meg, már nem azt nézem, hogy hol lesz alkalmas a terep hirtelen befordulni, hanem nyugodtan rámehetek egy púpra, akkor is, ha nem látok mögé, mert elég lesz egy pillanat dönteni, ahogy kiadja, és könnyedén be fogok fordulni akárhol, sokkal rövidebb idő alatt, és már keresem is a következő lehetőséget. Nem kell alibizni, valahogy lejutni, ehelyett minden pillanat az élvezetről szól. Ezt a lapot arra találták ki, hogy élvezd a csúszást, erőlködés nélkül.

Nem tudom, hogy a mai "szabályos" stílushoz, azt amit oktatnak, illik-e ez a lap egyáltalán? Nem tudom. Mai szemmel én nem tudok snowboardozni. Nagyon "oldschool", a vállam nem párhuzamos a lappal, hanem előre fordulok. Ehhez nagyon mélyre guggolok, de a hátsó lábbal jobban, a két térd majdnem összeér (mint a '80-as évek végének videóin, példakép Craig Kelly). Kötésszög még mindig 24/6, de korábban volt 30/15 is. Úgy állok a deszkán, mint gyerekkoromban (ez sem mostanában volt) a házilag megerősített Triál-gördeszkán, amivel éjszakánként bejártuk a várost, lábletevés nélkül. Szóval elég szabálytalan, na.

Ez a lap ehhez tökéletes.

Azt írták valahol hogy a flexindex 8-as. Úgy is viselkedik pályán, mert olyan széles, hogy alig csavarodik, stabil marad, hosszabbnak érezni a hosszánál. Persze, mert majdnem olyan hosszú az éle.
De terepen annyira toleráns, mint egy 6-os merevségű. Játszani nem kell keményebb deszka.
Filzmoosban voltunk és volt lehetőség mélyhóban is kipróbálni. Ez a csapottvégű változat rövidebb, mint a hegyesvégű, az a kimondott mélyhavas forma, de ez sem rossz. Nem akar kiugrani a hóból, de elég hátul van a kötés ahhoz, hogy ne kelljen arra figyelnem, hogy hátraterheljek. A régebbi erőlködős, comberősítő meneteket nyugodtan elfelejthetem. De ha nem kell ezzel törődni, akkor megint marad tartalék trükközni, a fordulókat utolsó pillanatban berántani (hátsó láb, bokamozdulat), és mivel alig van ellenállása hátul, ez egy pillanat. Játék az egész!
Előzmény: (golo 185729)
Korua Shapes Tranny Finder 57
Nem buddhista idézet, hanem ez van a boardra nyomtatva.
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2016.01.17. 18:39
"A cél maga az Út." Milyen igaz, Rera!!! Soha nem az volt a célom, hogy elérjem a felvonót, hanem az, hogy csússzak!

... akkor én most buddhista vagyok?

(Azért sokkal jobb buddhistának lenni, mint mohamedánnak. A buddhisták piálhatnak, ugye jól tudom?!)
Előzmény: (Rera 185732)
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2016.01.07. 17:41
Nahát! Szép.
Előzmény: (golo 185734)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2016.01.07. 17:38
Megpróbáltam lefordítani egy boardon talált feliratot.
Előzmény: (Rera 185732)
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2016.01.07. 17:27
Honnan az idézet? Buddhista hozzászólás! De azért senki ne adja fel a hozzá illő (élet-, board- stb.) forma keresését! Vagy még ebben az életében, vagy valamelyik következőben megtalálja. Ha nem keresi, ezer élet múlva se... A cél maga az Út.
Előzmény: (golo 185729)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2016.01.07. 16:33
"A boldogságot a hozzád illő forma megtalálása jelenti. Ebben a folyamatban nincs jó vagy rossz, sem pedig cél, hiszen minden tulajdonságnak más forma felel meg és minden formának mások a tulajdonságai. Lehet, hogy soha nem találod meg a számodra tökéletes formát."
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.