Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síszimulátor topikból

ÜZENETEK (12)Időben csökkenő Időben csökkenő
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2016.01.28. 19:07
Ne akard átvinni az egyiket a másikra. Majd megoldja az agyad, felhasználja a mozgásmintákat. A havon síelj, a szimulátoron alkalmazkodj! :)
Előzmény: (Rera 186819)
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
2016.01.27. 11:38
"Ezen a téren fantasztikus eszköz a szimulátor, nagyon jól lehet ezt fejleszteni, és megtanulni, hogyan alkalmazkodjunk az oldalirányú erőkhöz, amelyek a síelésben különlegességek."

Köszönöm! Aha, ezért zavarodott össze a lábam a szimulátor óta, ezért "dob meg" a hó azóta... A régi "képzeletbeli programom" felmondta a szolgálatot, az új érzéseket nem tudom kezelni... De nem adom fel! Szimulátor, hó, szimulátor, hó, szimulátor, hó! Csak ennyi az új programom. :-)
Előzmény: (ozsi 186815)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2016.01.27. 10:06
Én nem innét közelítem meg.
1. A síelés lényege, hogy tudjuk érzékelni a lábunkra ható erőket, és igazodjunk hozzájuk. Ott hibázunk legtöbbször, hogy egy képzeletbeli program mentén csinálunk mozdulatokat (mert így láttuk vagy így mondták), de ezeknek elég kevés köze van ahhoz, ami valóban ránk hat. Húzunk, vonunk, csavarunk, ugrálunk, miközben ha tudnánk érzékelni, akkor sokkal stabilabbak és nyugodtabbak lennénk. na meg sokkal egészségesebbek.
De nem vagyunk felkészülve az ilyen erők megérzésére (irány, nagyság, változás). Ez civilizációs sajátosság, ez van. De fejleszthető.
Ezen a téren fantasztikus eszköz a szimulátor, nagyon jól lehet ezt fejleszteni, és megtanulni, hogyan alkalmazkodjunk az oldalirányú erőkhöz, amelyek a síelésben különlegességek.

2. Amit szintén nehéz összetenni a havon, hogy hogyan történik az élváltás, hogyan esünk át a léc felett, hogyan rendezzük át magunkat, stabilizáljuk az ízületeket. Ott jön a hó, a bucka, egy másik síelő stb. Erre már kevés figyelem jut. A szimulátor megadja, hogy csak arra figyeljünk, ami ezt érinti. Ha már kezd reflexessé válni, a havon is működni fog.
Pl. sokkal nagyon esély van egy x-láb kiszedésére (ami nagyon káros az egészségre), mint havon.

Szóval nem az érzést kell rajta keresni. Ez egy gép, egy eszköz, amelyiken fantasztikusan össze tudunk tenni részleteket, amelyeket síelés közben kifejezetten nehéz. Amikor hóra megyünk, nem biztos, hogy azt érezzük, hogy hű, az ugyanolyan. Hanem egyszer csak, szinte észrevétlenül mondjuk eltűnik az x-láb, kevesebbet fáj a térdünk, vagy valahogy más lesz az élváltásunk vagy a kanyarunk jellege.
Előzmény: (Joci 186392)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2016.01.19. 14:12
Szervusz!

Talán a felkészítő edzés a jobb kifejezés rá. Mert nem egy az egyben tudja szimulálni a síelést. A síelés egy térbeli rendszer, ez pedig csak egy függőleges és egy vízszintes mozgást állít elő. Amitől hasznosnak ítéltetik, hogy azokat az a fő erőket adja a használójára, ami egy síelés során is hatna rá. Így anélkül játszadozhatsz ezekkel az erőkkel, hogy bármi más zavaró tényező lenne.

A videóból kivágtam azokat a részeket, ahol beszélgetés volt. Így csak a mozgásban töltött részek maradtak. Síoktatóknak úgy gondolom az is elég beszédes.
A szimulátor használata alatt folyamatos instrukciókat kaptam a mozgás felépítéséről. Mit, hogyan csináljak. Azokból az alapokból felépítve ahogyan síelni is kell.
Szóval nem csak egy kondigép, hanem a mozgás szerkezetét is lehet rajta tanulni.És ehhez helyszínen kapsz segítséget.

Hogy az itt tanult mozgás mennyire állja meg a helyét, arról inkább akkor nyilatkoznék, ha a havon is kipróbáltam. De nekem egyenlőre pozitív a véleményem. Ebben is hoztam azt a fajta mozgást, amit a síelésemben benne van. Ha itt javítani tudom, úgy hiszem az a havon is jelentkezni fog.
Előzmény: (WéberF 186337)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2016.01.19. 13:20
Tehát jól érzékeltem, hogy a video nem mutatja meg a valós lehetőségeket, főleg az nem jön le, hogy a terheléseket, élváltásokat valójában a gépen álló "síelő" "irányítja". Ki kell próbálnom! WFeri
Előzmény: (ozsi 186385)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2016.01.19. 11:23
Ha így lenne, nem technikáznák rajta heti rendszerességgel. Sőt még a demócsapattal is ezen edzünk, majd a havon az edzéseken intenzíven használjuk az itt összerakott részleteket.

Sem a porhavat, sem a hegyek friss levegőjét nem szimulálja. A símozgások technikai részleteiben viszont rendkívül hasznos. Olyan dolgokat tudunk rajta kidolgozni, amire havon semmi esély nincs. És nem csak a profik, én voltam rajta kezdőkkel is.
Előzmény: (WéberF 186357)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2016.01.18. 23:20
Tényleg nem rossz Feribácsi! Ott laksz tőle nem messze, egyszer próbáld ki :-)
Előzmény: (WéberF 186357)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2016.01.18. 22:38
Csak a video látványára írtam a véleményemet. Három éve egyszer kipróbáltam egy ennél egyszerűbb szimulátort, nem igazán tetszett, az is inkább edzőgép volt. Valójában a video lehet csalóka, el tudom képzelni, hogy a felvétel látványa nem adja vissza a tényleges lehetőségeket. Valós értékeléshez alighanem tényleg ki kellene próbálni. (Valamikori műszaki emberként van elképzelésem a működéséről, de ez a felvétel szerintem nem mutatja be a teljes lehetséges skáláját a használhatóságának.) WFeri
Előzmény: (Lackó 186351)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2016.01.18. 22:11
Ha csak a video alapján dönt az ember, akkor könnyen ezt gondolhatja.
A gyakorlat azonban egészen mást mutat, igenis lehet rajta "síelni". Ki kell próbálni, érdemes.
Igen, a síelést szimulálja.

Aki kipróbálta, őket kivétel nélkül meggyőzte a hasznosságáról. Ebből gyanítom, hogy valaminek azért csak kell lennie a dologban... :-)

És igen, egyben kemény edzés is.
Előzmény: (WéberF 186337)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2016.01.18. 21:29
Ferikém igazad van. A videót megnézve nem láttam a síelés élvezetét. Úgy döntöttem nem szimulálok.
Előzmény: (WéberF 186337)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2016.01.18. 21:01
A video alapján ez valóban inkább edzés! Nem érzékelem a síelés élményét! Vagy a szimulátor nem a síelést szimulálja? Engem nem győzött meg a hasznossága, legfeljebb a sportos teljesítmény lehetősége! WFeri
Előzmény: (Joci 186275)
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2016.01.17. 20:45
A szimulátor használatról készült videó. 4 percben összevágtam, hogy mit sikerült összehoznom a fél órában. Izzasztó volt. Keményen le lehet fáradni benne. Akár edzésnek is kiváló.

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.